... czyli Polacy opamiętajcie się!!!
Gazeta wyborcza zamieściła wczoraj w Dziale „nauka” artykuł red. Adama Synowca pt.: „Atom w każdej zagrodzie”, fragment którego zamieszczam poniżej:
Za dwa lata na Wyspach Brytyjskich powinna zacząć działać pierwsza w Europie bezobsługowa minielektrownia atomowa nowej generacji. Mając rozmiary łazienkowej wanny, będzie zasilać w prąd aż 20 tysięcy domostw.
Kolejne małe elektrownie jądrowe amerykańskiej firmy Hyperion Power Generation zostaną podłączone wUSAi najprawdopodobniej w Japonii. Szefowie firmy z Santa Fe twierdzą, że głównym rynkiem zbytu dla ich minireaktorów będą jednak kraje, w których w energetyce królował do tej pory węgiel kamienny. I wymieniają m.in. Słowację,Czechy, Litwę i Polskę. Dodają, że wszystkie te państwa już zainteresowały się ich technologiami. Plany Hyperiona opisał magazyn "Nuclear Engineering International".
Cały artykuł można i należy przeczytać pod adresem:
http://wyborcza.pl/1,75476,7269715,Atom_w_kazdej_zagrodzie.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1000621
Już conajmniej trzy lata informuję polskie władze o tym, że Polska powinna się włączyć w ten wyścig, tym bardziej, że to co ja proponuję, jest nie tylko nową energetyką atomową, ale kluczem do naukowo-technologicznej rewolucji.
Ostatnio poinformowałem o tym panią Minister Hannę Trojanowską, który potraktowała mnie jak piąte koło u wozu, przekazując mój list do rozpatrzenia, człowiekowi, który był odwoływany z zajmowanego stanowiska.
Gdy włączyłem pamięć historyczną, to przypomniałem sobie, że kandydydat do fotela Prezydenta RP, Donald Tusk, występując na jednym z wieców wyborczych przyrównał Polskę do wozu, który ugrzązł w błocie.
Dzisiaj już wiem, że to jest bardzo ciekawy wóz.
Ma woźnicę bez odpowiednich uprawnień (Premier), cztery kwadratowe koła (Miro, Adam, Rysio i Zbycho) i 40 mln piątych kół u wozu (naród)!
Inne tematy w dziale Technologie