Blog
Manipulatorzy nie śpią!
waldemar.m
waldemar.m Przyroda i polityka dla was
41 obserwujących 1708 notek 1044004 odsłony
waldemar.m, 25 grudnia 2009 r.

Nieśmiertelna Inkwizycja

141 8 0 A A A

Dobiega końca Międzynarodowy Rok Astronomii. Intencją jego ogłoszenia było przypomnienie trzech ważnych rocznic: czterysetną, pierwszego użycia instrumentu optycznego do obserwacji nocnego nieba, dziewięćdziesiątą powołania Międzynarodowej Unii Astronomicznej i czterdziestą pierwszej załogowej misji na Księżyc.

 
Celem tego Roku miało być zintensyfikowanie procesów upowszechnienia astronomii na świecie i zainspirowanie udziału młodych badaczy w międzynarodowych projektach badaniach nieba. Nie wiem, jak wygląda podsumowanie tego udziału, gdyż na takie analizy przyjdzie jeszcze poczekać, ale inspiracyjnej roli tego Roku nie da się umniejszyć, o czym świadczy włączenie się do prac nad przybliżeniem ludziom tych zagadnień, między innymi takich uczonych jak Prof. Bazijew i skromny sługa nauki, autor tej notki waldemar.m, którzy napisali pracę poświęconą absolutnym parametrom Księżyca, Ziemi, Słońca i Centralnego Ciała Galaktyki, podając w niej siłowe rozwiązanie paradoksu Księżyca i sposób rozwiązania problemu n-ciał.
 
Praca ta została przekazana wszystkim członkom Komitetu Obchodów Międzynarodowego Roku Astronomii w Polsce, ale ... skutecznie przez ten Komitet przemilczana. Czy nie przypomina to państwu czegoś?
 
400 lat temu, "zbrojne ramię KR-K", Inkwizycja, ręka w rękę z ówczesnym głową Kościoła, papieżem Urbanem VIII zorganizowali "cyrk i igrzyska" celem których miało być (i na nieszczęście było), prześladowanie Galileusza, dyskredytowanie jego prac i ośmieszenie jego osoby.
 
W 1992 roku, Jan Paweł II, zamykając i podsumowując prace specjalnej komisji, w oficjalnym wystąpieniu, na sesji plenarnej Papieskiej Akademii Nauk wyraził skruchę i żal w imieniu całego Kościoła za prześladowanie uczonego, oświadczając, iż: "Galileusz cierpiał za sprawą ludzi Kościoła".
 
Wydawałoby się, że można byłoby zamknąć tą niechlubną stronicę w historii KR-K i oficjalnej nauki, gdyby nie to, że w ciągu tych ok. 400 lat te dwie dziwne organizacje wychodowały na swoim łonie takich "następców", przy których Inkwizycja to mały pryszcz!  
 
Gdzie szukać tych następców? Tutaj! Na Salonie! A imię ich ...., ... .
Opublikowano: 25.12.2009 21:38.
Autor: waldemar.m
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • #Zaleca Tegmark: „zamknij się i zabierz do rachunków”.# Widocznie czytał o odkryciu...
  • Nie można przestraszyć kogoś, kto nie chce się dać przestraszyć lub kto nie wie o tym, że...
  • #teoria przewidywała istnienie nowego, nieznanego fizyce pola, no oni się tego pola...

Tematy w dziale Technologie