5 obserwujących
154 notki
247k odsłon
2796 odsłon

Jakub Banaś pozywa TVN.

Jakub Banaś/YouTube
Jakub Banaś/YouTube
Wykop Skomentuj65

Jakub Banaś, syn Mariana Banasia prezesa Najwyższej Izby Kontroli, złożył w czwartek do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko TVN - poinformował PAP pełnomocnik J. Banasia radca prawny Paweł Doniec. Pozew jest reakcją na reportaż „Superwizjera”.

Prawnik w oświadczeniu przesłanym w czwartek Polskiej Agencji Prasowej podkreślił, że pozew ten jest reakcją na zawartość reportażu Bertolda Kittela pod tytułem „Pancerny Marian i pokoje na godziny”. Jak przekazał PAP mecenas Doniec, „pozew dotyczy żądania przeprosin oraz usunięcia wszelkich naruszeń prawa rozumianych w kontekście tej sprawy jako bezprawne wykorzystanie wizerunku”. Zaznaczył, że pozew nie zawiera żądań finansowych.

Trzy tygodnie temu również szef NIK Marian Banaś złożył pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko TVN i autorowi reportażu. Prezes NIK domaga się sprostowania, przeprosin i wpłaty na cel społeczny.

W materiale wyemitowanym 21 września „Superwizjer” TVN poinformował, że były minister finansów i szef Służby Celnej, zaniżył w oświadczeniach dochody z wynajmu kamienicy, mowa była także o powiązaniach Banasia ze stręczycielami. Jak informował „Superwizjer”, Banaś wpisał do oświadczenia majątkowego m.in. kamienicę w Krakowie, w której mieścił się pensjonat oferujący pokoje na godziny, i że wynajem kamienicy o powierzchni 400 m kw. i dwóch mniejszych nieruchomości miał przynosić rocznie 65,7 tys. zł dochodu.

Jakub Banaś, syn prezesa NIK, absolwent prawa, początkowo pracował "na swoim": był współzałożycielem Krakowskiej Kancelarii Prawa Gospodarczego, a potem prezesem zarządu w firmie doradczej Open Qualis. Notka na stronie firmy Open Qualis wygląda tak;

Ekspert w zakresie zarządzania strategicznego i sukcesyjnego, restrukturyzacji firm, rozwoju kompetencji przywódczych wyższej kadry menadżerskiej i właścicieli firm. Posiada zarówno doświadczenie pracy korporacyjnej jak i w sektorze MSP. Inwestor i manager projektu deweloperskiego. Prowadził firmę w branży hotelarskiej i gastronomicznej, był wspólnikiem w kancelarii prawnej. Manager szkoleniowo-doradczych projektów unijnych, specjalizacje trenerskie: systemy zarządcze, kontroling finansowy, rachunkowość zarządcza, optymalizacja podatkowa, sukcesja. Pracował również jako interim manager. Obecnie dyrektor zarządzający Open Qualis. Absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz filozofii. Ukończył liczne kursy i szkolenia z zakresu finansów i podatków. Certyfikowany coach, trener i mentor.

Syn szefa NIK został zatrudniony w państwowej firmie w czasie rządów PiS, w 2017 roku. Najpierw pracował w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, później został p.o. prezesa w podległej jej spółce Maskpol, a od 6 miesięcy jest pełnomocnikiem zarządu w banku Pekao SA.Źródło PAP/Gazeta.pl/TVN24

Wykop Skomentuj65
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura