Blog
marek czeszkiewicz
marek czeszkiewicz
0 obserwujących 90 notek 105460 odsłon
marek czeszkiewicz, 27 kwietnia 2017 r.

Sędziowie i prokuratorzy – poświadczenie bezpieczeństwa – tajne wynagrodzenia …

577 2 0 A A A

     Zastanawiam dlaczego sędziowie i prokuratorzy wyłączeni są z postępowania sprawdzającego prowadzonego w celu ustalenia, czy osoba nim objęta daje rękojmię zachowania tajemnicy na podstawie ustawy o ochronie informacji niejawnych, w tzw. postępowaniem sprawdzającym lub kontrolnym postępowaniem sprawdzającym.

     Nadmienię, że tryb przyjmowania do służby, bo jest to służba Państwu i Obywatelom na stanowisko sędziego, czy prokuratora nawet w małym zakresie nie pokrywa się z trybem postępowania, spełniania warunków przez inne osoby w zakresie uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa, czyli dostępu, w tym do dokumentów, którym nadano najwyższe klauzule poufności….

      Tak więc obecnie sędziowie i prokuratorzy w ramach prowadzonych przez siebie postępowań mają dostęp do informacji o niejednokrotnie najwyższych klauzulach tajności, choć nie przeszli odpowiednich procedur.

      Czy nie czas nad tym się nad zastanowić, czy wobec ujawnionych tylko w ostatnim okresie w mediach wielu nieprawidłowości przez osoby wykonywujące w/w zawody nie czas na pewne zmiany w tym zakresie, poprzez m.in. dodania do obecnych obowiązujących warunków także warunek uzyskania w/w poświadczenia bezpieczeństwa…..

   Przecież warunki „nieskazitelności postawy” oraz niekaralność obowiązują wszystkich funkcjonariuszy publicznych, w tym nie tylko sędziów i prokuratorów, a mimo to od wszystkich funkcjonariuszy publicznych, poza sędziami i prokuratorami wymagane jest otrzymanie poświadczenia bezpieczeństwa do poszczególnych klauzul poufności, w określonym zakresie dla ich stanowiska….

   A tak na marginesie, to mam wrażenie, że sędziowie i prokuratorzy wstydzą się przed obywatelami, że pobierają wysokie wynagrodzenia. W imię jakich zasad, czy dobra…. sędziowie i prokuratorzy nie mają obowiązku w składanych jawnych przecież  oświadczeniach o stanie majątkowym, wpisywania uzyskanych m.in. kwot rocznych wynagrodzeń…. Czyżby ktoś się może wstydził, że tyle zarabia, a może jest inny powód…. Czas odejść od pewnych hipokryzji…

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Prawnik, w tym adwokat, poprzednio m.in. prokurator. Jestem absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku (poprzednio Filia Uniwersytetu Warszawskiego), który ukończyłem z wyróżnieniem, w tym z „Diploma Honorificum”. Ukończyłem także z wyróżnieniami: Podyplomowe Studia Prawa Dowodowego Wydział Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Podyplomowe Studia Problematyki Przestępczości Zorganizowanej i Terroryzmu Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, Podyplomowe Studia Prawa Podatkowego Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, Szkołę Administracji Publicznej, aplikację prokuratorską etatową, egzamin prokuratorski z wynikiem bardzo dobrym, asesurę itd. Posiadam status osoby pokrzywdzonej IPN nr BUBi-III-4432-91(WP-119-7-03). Służyłem Rzeczypospolitej Polskiej jako prawnik oraz funkcjonariusz : do 2010 roku na stanowisku Dyrektora Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie, a wcześniej w Prokuraturze i innych służbach państwowych. Posiadam poświadczenie bezpieczeństwa m.in. do najwyższych klauzul. Byłem wielokrotne nagradzany za wyniki i osiągnięcia. Pisałem prace m.in. z uwarunkowania przestępczości zorganizowanej Polsce, zakazy dowodowe w polskim procesie karnym, instytucji świadka anonimowego - zagadnienia wybrane, rodzaje i metody stosowania kontroli operacyjnych, metody przesłuchań, działania operacyjne, metody taktyki, metody strategii, i inne. Uczestniczyłem w programach, szkoleniach, konferencjach resortowych, akademickich m.in. z zakresu korupcji, taktyki i techniki czynności śledczych oraz operacyjnych, strategii i inne, w tym prowadzonych przez międzynarodowych ekspertów Prowadziłem różne specjalistyczne szkolenia funkcjonariuszy różnych służb i urzędów. Od 2010 roku pracowałem w Kancelariach Adwokackich, Radców Prawnych. Obecnie jestem adwokatem i prowadzę indywidualną kancelarie adwokacką. Pomagałem w miejscach powodzi pośrednio i bezpośrednio m.in. Tarnobrzeg 25.05.2010-03.06.2010, Wrocław 12.07.1997-29-07-1997. Pomagałem i pomagam innym, w tym czynny m.in. organizacjom harcerskim, wolontariat m.in. w Caritas, Hospicjum i Fundacjach pomagającym chorym, w tym dzieciom z chorobami nowotworowymi, bezrobotnym i bezdomnym. Moje zainteresowania obecnie, to, m.in. psychologia człowieka, prawo, polityka, sport, konie, teatr, książka i inne. Moje credo życiowe, to, m.in.: „Veritate sequi et tuerii iustitia” - iść za prawdą, nie zapomnieć o sprawiedliwości.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Bohdan Ozerski Tak składa się, że w Warszawie jestem codziennie, a ad do treści Pana...
  • @Harcownik  Podzielam i jest na to wiele argumentów...
  • @Harcownik  cdn. dodam, że inną kwestią jest także, czy bank dokonał należycie sprawdzenia...

Tematy w dziale Społeczeństwo