Blog
Marek Ossey
MarekOssey1
0 obserwujących 30 notek 23530 odsłon
MarekOssey1, 1 czerwca 2017 r.

Sejm przyjął uchwałę o wolnej przestrzeni od symboli totalitarnych

507 16 0 A A A

W dniu dzisiejszym Sejm przyjął uchwałę  „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Uchwała została przyjęta zdecydowana większością głosów: za było 372 posłów, przeciw 48,  wstrzymało się od głosu 29.

                W prawdzie uchwałę przyjął Sejm Dzieci i Młodzieży to  po wysłuchaniu kilku wypowiedzi muszę przyznać, byłem pod wrażeniem, argumentacji, kultury wypowiedzi i wielkiej dojrzałości młodych ludzi. Jeśli ktoś ma się uczyć od kogoś to obecni parlamentarzyści powinni z uwagą zapoznać się z dzisiejszym „dziecięcym” posiedzeniem.

                Kilka cytatów z dyskusji : „ Aby dekomunizacja przyniosła skutki musi zostać przeprowadzona na wielu płaszczyznach. Na płaszczyźnie psychologicznej i społecznej. Rola tradycji i fundamentalnych wartości jest tutaj niezwykle ważna”  Erwin Rabarijoeta. Co można do tego dodać ? Trzy zdaniowa definicja dekomunizacji i przyczyny jej niepowodzenia w Polsce.

                „ Historia naszego kraju jest bardzo złożona. Musimy nauczyć się  debatować nad nią aby uniknąć konfliktów” Kacper Konecki

                „ Nie dajmy się wciągnąć w bezowocny spór na słowa. Pokażmy , że polska młodzież potrafi zachować kulturę wypowiedzi i dyskusji” Magdalena Richter. Czy młodej Magdalenie rzeczywiście chodziło o polską młodzież czy może był to apel do obecnych posłów ? Trafiony zatopiony ?

                „Apeluję, byśmy wyciągając  wnioski z doświadczeń naszego narodu, zjednoczyli się wokół wspólnych uniwersalnych ideałów” Jakub Durczok Pozostają tylko brawa

                Zatroskane problemami dzieci liberalno-lewicowe media powinny dzisiejsze posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży relacjonować z wielką uwaga i analizować poglądy dominujące wśród młodego pokolenia ….a tu cisza…wstydliwa ?

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Kazimierz Leski "Bradl" to jest historia...nie ma potrzeby pisać fikcji literackiej w stylu...
  • Patryk Jaki to Solidarna Polska czyli człowiek Ziobry...w tym aspekcie słowne starcie Jakiego z...
  • Co do pierwszej czesci zdania zgoda, ale to nie dotyczy prezydenta Andrzeja Dudy.

Tematy w dziale Polityka