26 obserwujących
675 notek
405k odsłon
  72   0

W czwartek zmarł Zbigniew Galperyn "Antek"

W czwartek, w wieku 92 lat, zmarł Zbigniew Galperyn "Antek" – żołnierz Szarych Szeregów i Armii Krajowej, powstaniec warszawski ze Zgrupowania "Chrobry I", prezes Związku Powstańców Warszawskich.

Przypomnijmy:

Piotr Kraśko w 2016:

- Żaden z powstańców nie opowiada o sobie, jak wielkim jest patriotą, jak bardzo kocha ojczyznę - oni to po prostu zrobili kilkadziesiąt lat temu. Nie znam ludzi, którzy byliby większymi patriotami, a jednocześnie nie mówili o tym mniej, nie znam ludzi bardziej skromnych niż powstańcy warszawscy.

- Im nie wypada tego powiedzieć, a powinniśmy to powiedzieć my. To nie jest zaszczyt dla powstańców warszawskich, że stanie obok nich asysta wojskowa. To jest zaszczyt dla asysty wojskowej, że może stanąć obok powstańców.

- Zbigniew Galperyn, miał lat 14 i walczył w Powstaniu Warszawskim i ryzykował życie dla Polski codziennie. Kiedy został ranny, przez 4 dni leżał na ulicy, krwawiący, bez wody, bez jedzenia, bez żadnego opatrunku. I teraz on ma się tłumaczyć nam? On ma tłumaczyć jak ma wyglądać apel w rocznicę Powstania Warszawskiego? To nie jest zaszczyt dla Powstańców Warszawskich, że spotkają się z jakimkolwiek ministrem obrony narodowej. To jest zaszczyt dla ministra obrony narodowej, że może pochylić głowę przed Powstańcami Warszawskimi!


Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale