7 obserwujących
14 notek
70k odsłon
  40888   0

Kobiety, które kochają psychopatów

Empatia uczyniła z niej wrażliwą partnerkę, dobrą słuchaczkę, a zatem i cel ataku psychopaty. Posiada ona więcej empatii, niż 97 % innych, tak więc może z łatwością ‘wejść w buty’ psychopaty ze szczerą troską. Jej empatia jest jak narkotyk, którego psychopata używa, aby zaspokoić swe potrzeby władzy i dominacji. Choć może ona nie zdawać sobie z tego sprawy, psychopata nie potrzebuje jej empatii, niemniej jednak używa jej dla utrzymywania władzy nad jej uczuciami i w celu dominacji w tym związku. Można to samo powiedzieć o wszystkich innych cechach jej charakteru lub temperamentu – wszystkie one stają sie narzędziami i bronią w ręku psychopaty. A czego może dokonać nadmiar empatii w ręku psychopaty? Może trzymać ją przykutą do związku aż poza granice jej zdrowia psychicznego.

Tutaj nasuwa się oczywiste pytanie: „Jeśli ona jest tak empatyczna, dlaczego nie widzi, że to co otrzymuje od psychopaty jest udawane?” Niezależnie jak silna jest jakość jej szczerej empatii, nie jest ona w stanie sprostać psychopatycznemu oszustowi. Zdolność do wywoływania silnej empatii wobec jego fałszywej historii jest prawdopodobnie nie mniej szokujaca niż fakt, ze psychopatyczni oszuści potrafią łatwo wprowadzić w błąd psychiatrów i innych specjalistów od patologii, którzy powinni zawodowo poznać się na psychopatycznym zachowaniu. Na nasze nieszczęście „psychopaci są bardziej sprytni, niż my jesteśmy empatyczni” i są w stanie nadużyć na swoją korzyść absolutnie wszystkich pozytywnych cech ludzkich, które będą im służyć jako atuty w ich oszukańczej grze.
 
Na równi z wysokimi notowaniami w zakresie empatii, kobiety mają też przewagę punktową w tolerancji. Tolerancja jest zdolnością do rozpoznania i poszanowania wierzeń lub praktyk życiowych innych ludzi. Wiąże sie ona również ze zdolnością do wytrzymywania trudnych warunków oraz bólu.
 
Generalnie dowiadujemy sie, że kobiety, które skończyły w związkach z psychopatami lub innymi patologicznymi typami to te same kobiety, które cechował wysoki stopień ufności. Jednakże zdefiniowalibyśmy ten rodzaj ufności, jaki posiadają owe kobiety jako ‘ślepe zaufanie”.
 
Ze względu na jej lojalność, intensywne przywiązanie i serdeczną tolerancję, psychopata wkrótce zdaje sobie sprawę z tego, że może on liczyć na jej oddanie i na to, że będzie ona stać u jego boku w czasach ciężkich prób. Psychopata zdaje sobie sprawę z tego, że nawet gdy jest niewierny i bywa złapany na kłamstwie lub na innych aktach oszustwa jej lojalność na którą może on liczyć jest stała. Owa lojalność wobec psychopaty bywa zdradliwa dla jej własnego zdrowia psychicznego i w znacznym stopniu staje się czynnikiem zwiększającym cierpienie które odczuwa dziś.
 
Kiedy osoba doświadcza w swym życiu czystego zła jest bardzo ważne, aby w przemyślany sposób próbować spowrotem wnosić dobro w jej życie. Ćwiczyłam codziennie i zajmowałam swój umysł matematyką i problemami naukowymi. Ćwiczenie umysłu aby zabezpieczać go przed stresem, jest tak samo niezbędne, jak ćwiczenia cielesne.
 
W opinii niektórych kobiet, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z psychopatami, nic nie jest w stanie przygotować je (czy to poprzez traumę we wczesnym dzieciństwie, czy na skutek posiadania patologicznych rodziców) na związek z psychopatycznym mężczyzną, w którym żadne z elementow zdrowego związku nie są obecne. Zamiast tego elementy te są przeciwieństwem tego wszystkiego, co kobieta uważała za zdrowe w związku i czego dawniej doświadczała. Jej układ odniesienia na temat tego „co sklada się na zdrowy związek” – zwykle wiąże się z tym, czego doświadczała w związkach wcześniejszych. Przenosi ona wówczas owe wierzenia i myśli w związek z psychopatą po to jedynie, aby odkryć, że wszystko, w cokolwiek wierzyła wcześniej, jest niewłaściwe i złe według niego. Zaczyna ona powątpiewać w swoje własne doświadczenia, wierzenia i myśli.
 
Im mocniej zaczyna ona przekonywać samą siebie, że to właśnie ten ich związek jest normalny, a nie te poprzednie, przez które już przeszła, tym mocniej zaczyna ona myśleć, że jest ‘nienormalna’ i kwestionować jakości dobrego związku. Gdy już raz przekona samą siebie, że jest z nią coś nie tak, że nie rozumie na czym polegają podstawowe zasady normalnych związków, wówczas jej rzeczywistość zaczyna stopniowo tracić grunt pod nogami. On zaś zastawia na nią podwójną pulapkę, w której zaczyna ona pracować coraz bardziej nad podtrzymaniem patologicznego związku ( opartego na jej głębokim zaangażowaniu weń) podczas gdy on jej powtarza, że nie odpowiada właściwemu poziomowi i „nic dziwnego, że nie powiodło się jej we wcześniejszym związku”. Ta podwójna pułapka sprawia, że skacze ona przez jego pętle, podczas gdy on obserwuje z boku i każe jej skakać coraz wyżej. Im bardziej nad tym pracuje, tym bardziej ponosi klęskę.
 
Wszechświat jest dziwnie nachylony na korzyść psychopatów. Przez 20 lat Sandra L. Brown M.A. obserowowała, jak psychopaci unikają więzień, otrzymują prawa opieki nad dziećmi, obchodzą nakazy, przekonywują sędziów, aby im uwierzyli, sprawiają że kobiety-adwokaci stają się stronniczy i wychodzą wolno z opresji. Liane J.Leedom MD zdaje sobie dziś sprawę z tego, ze wiele kobiet w głębokiej depresji, które leczyła, było ofiarami mężczyzn-psychopatów. Widzimy kobiety, którym przyklejono nalepki chorych, szalonych, złych matek i hiper-aktywnych. Kobiety są gwałcone przez psychopatów, gwałcone przez brak wykształconych specjalistów, którzy mogli by im pomóc, gwałcone przez system prawny i pozostawione same sobie aby iść dalej przez życie z głębokimi ranami i odrętwieniem. Na domiar złego szkód doświadczają dzieci, które mają psychopatycznych ojców i zranioną głęboko matkę, która nie jest w stanie spełniać obowiązków rodzicielskich. Kobiety dalej stają się ofiarami gdy ich dzieci dorastają, aby się stać dojrzałymi psychopatami. Jest to raczej okrutny wyrok dla kobiet, których jedyną zbrodnią było pragnienie miłości i posiadania rodziny.
 
 
 
Odniesienie źródłowe:
 http://masksofsanity.blogspot.com/2009/02/women-who-love-psychopaths-by-sandra-l.html

 

 

 
Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie