BICO BICO
96
BLOG

Najsłynniejsze klejnoty

BICO BICO Moda i uroda Obserwuj temat Obserwuj notkę 1

Najdroższe współczesne klejnoty świata

Obecnie najdroższe klejnoty są sprzedawane na aukcjach i osiągają ceny średnio od prawie 20  do 50 mln dolarów. Jednym z nich jest Blue Moon, czyli Błękitny księżyc nazywany Błękitnym diamentem Józefiny. Błękitny kamień znaleziono w kopalni Cullinan w RPA. Ma wyjątkowy kolor "Fancy Vivid Blue" i szlif poduszkowy. 

Rubin Wschodzące Słońce znajdujący się w pierścionku przeszedł do historii jako ten, który wielkością dorównywał brylantom, co nie zdarza się często. Był to pierwszy kolorowy kamień, którego cena przekroczyła 1 mln dolarów za karat. Kamień został oprawiony przez firmę Cartier i posiada wyjątkową barwę, którą znawcy nazywają "gołębią krwią".

Natomiast różowy diament Słodka Józefina ma bardzo intensywny kolor nazywany "Fancy Vivid", a Emerald - Cut Diamond, czyli diament o szlifie diamentowym charakteryzuje idealnie przezroczysta barwa.

Źródło: Kalendarz Polski

Komu księżyc świeci, temu i gwiazdy błyszczą - sentencja łacińska

BICO
O mnie BICO

Interesuję sie działalnością polskiego wymiaru sprawiedliwości, szczególnie władzą sądowniczą, a także orzecznictwem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości