BICO BICO
60
BLOG

KOMU ORZEŁ, KOMU?

BICO BICO Kultura Obserwuj notkę 0

16 czerwca

Najwyższym polskim odznaczeniem Orderem Orła Białego nagradzani są: "za znamienite zasługi położone w czasie pokoju lub wojny, dla chwały Rzeczypospolitej". Też uważam, że nie powinno się go pozbawiać Orderu Orła Białego. Nie takie rzeczy w kancelarii prezydenckiej się zdarzały. Np. Prezydent Lech Kaczyński odznaczył Wojciecha Jaruzelskiego medalem Krzyż Zesłańców Sybiru. Najbardziej honorowym wyjściem z tej co tu dużo mówić haniebnej sytuacji jest, żeby wszyscy, którzy są posiadaczami tego ZASZCZYTU, powinni zwrócić, (co w przeszłości miało miejsce) Ordery. Najlepiej byłemu prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

BICO
O mnie BICO

Interesuję sie działalnością polskiego wymiaru sprawiedliwości, szczególnie władzą sądowniczą, a także orzecznictwem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura