Mariusz A. Roman Mariusz A. Roman
231
BLOG

Uratuj Świętego!

Mariusz A. Roman Mariusz A. Roman Rozmaitości Obserwuj notkę 0

Każdego roku na świecie dokonuje się kilkadziesiąt milionów aborcji. Z przeróżnych powodów zabija się rocznie tak wiele niewinnych istot, przy "milczącej zgodzie" znacznej części świata... Krzysztof Niemiec, Paweł Kukiz oraz Brygida Grysiak – to tylko niektóre twarze najnowszej kampanii pro life w Polsce, które patronują dziewięciodniowej nowennie rozpoczynającej się w czwartek 17 marca 2011.

„Uratuj Świętego!" - III Edycja Akcji odbędzie się pod hasłem "Ewangelia Życia". Temat tegorocznej edycji nawiązuje do encykliki Jana Pawła II. Celem akcji jest zgromadzenie jak największej liczby osób, które odpowiedzą na wezwanie do odpowiedzialnej modlitwy za wszystkie dzieci zagrożone aborcją. Co roku akcja rozpoczyna się 17 marca, kończy zaś 25 marca w Dzień Świętości Życia - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 
Jak będzie przebiegać akcja?
 
Od 17 do 25 marca br. na portalu www.UratujSwietego.pl będą umieszczane teksty Sługi Bożego Jana Pawła II dotyczące świętości życia. Następnie, będzie można obejrzeć komentarz wideo, który będzie odnosił się do tych słów. Autorami tych rozważań będą ludzie znani ze środowiska chrześcijańskich mediów i sceny muzycznej. Rozważania te będą stanowić przygotowanie do kilkuminutowej modlitwy w intencji dzieci, którą będą odmawiać uczestnicy indywidualnie. Każdego dnia uczestnicy akcję będą również zachęcani, by ofiarować w tej intenncji koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 
Dynamika akcji przewiduje w trakcie trwania nowenny przygotowanie do „duchowej adopcji”, do której będzie można przystąpić ostatniego dnia trwania nowenny (25 marca – Dzień Świętości Życia – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego). Pragnieniem organizatorów jest, aby formuła akcji nie była zbyt skomplikowana, by każdy mógł się w nią włączyć.
 
Jak można się włączyć do akcji?
 
Jeżeli ktoś jest osobą indywidualną i zechce włączyć się do akcji – powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.UratujSwietego.pl. Od tego momentu będzie uczestnikiem akcji.
 
Jeżeli reprezentuje jakąś wspólnotę (parafię, zakon, ruch, stowarzyszenie, seminarium) wypełnia na tej samej stronie zgłoszenie wspólnoty i pobiera odpowiednie materiały dotyczące akcji. Organizatorzy Zachęcają do przeprowadzania nabożeństw we wspólnotach według podanego scenariusza.
 
Kto jest organizatorem akcji?
 
Organizatorem akcji jest Portal PokolenieJP2.pl - Społecznościowy Portal Młodych. Administratorem tego portalu jest ks. Tomasz Marek Trzaska – kapłan diecezji łomżyńskiej. Współorganizatorami tegorocznej edycji są: tygodnik Gość Niedzielny oraz Radio Nadzieja 103,6 FM.
 
Więcej dowiesz się na stronie Akcji Uratuj Świętego, patrz tutaj.
 
Jingiel III Edycji Akcji, patrz tutaj.
 
 
Opracował: M. Roman
 

mariuszroman.gdy@gmail.com  Mariusz A. Roman (ps. "Powstaniec" i „Hubal”), urodzony w 1969 roku - gdynianin w drugim pokoleniu, mgr politologii, specjalizujący się w samorządzie terytorialnym, ukończył również studia podyplomowe na kierunku zarządzania i przedsiębiorczości. Przywiązany do tradycyjnych wartości katolickich, od 1984 prowadził działalność niepodległościową, a od 1991 roku znany jest ze swojejdziałalności na Kresach. W latach 80-tych tworzy w podziemiu struktury gdyńskiej Federacji Młodzieży Walczącej. Początkowo w składzie redakcji gdańskiego pisma FMW - „Monit”, następnie wydawał „Antymantykę” - pismo regionu Pomorze Wschodnie, oraz inicjował wydawanie pism: „Wolni” w Wejherowie, "Strzelec" w Chojnicach i „Piłsudczyk” w Gdańsku, a także szeregu pism szkolnych. Od 1987 r. działał w strukturach Polskiej Partii Niepodległościowej i wydawał pismo młodzieżowe „Szaniec”, inicjował wydawanie pisma „Solidarność i Niepodległość” wychodzącego na Wybrzeżu w latach 1989 - 1991. W maju i sierpniu 1988 roku czynnie wspomagał protest robotniczy na Wybrzeżu. Wielokrotnie represjonowany za działalność polityczną przez organa władzy komunistycznej. W latach 1993-2002 redaktor naczelny „Prawicy Polskiej”, pisma redagowanego przez środowiska prawicowe Kaszub i Pomorza. Z czasem wokół „PP” powstało środowisko polityczne. Był pierwszym korespondentem „Naszego Dziennika” na Wybrzeżu. Współpracował z kilkoma ogólnokrajowymi tygodnikami prawicowymi, prasą polonijną oraz lokalną. Obecnie pisuje do kilku prawicowych portali internetowych. W latach 1998-2006 radny Rady Miasta Gdyni. Przez trzy lata był w gdyńskim samorządzie, przewodniczącym komisji ds. Rodziny. Jest m.in. współautorem programu pomocy rodzinie oraz nowatorskiego projektu: „Bilet rodzinny elementem integrującym rodzinę wielodzietną w Gdyni”. Z jego inicjatywy powstał raport o stanie rodziny w Gdyni.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości