Whistleblower Whistleblower
699
BLOG

Navalny i czeczeńscy terroryści mają jednego sponsora?

Whistleblower Whistleblower Polityka Obserwuj notkę 19

Rosyjskie media podały informację pochodzącą od Juha Molari'ego byłego dziennikarza, a dawniej duchownego kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, który przyłączył się do rosyjskiej Cerkwi, że działacz Aleksiej Navalny, organizacja "Voice" oraz czeczeńscy terroryści mają jednego sponsora: American National Endowment for Democracy.

National Endowment for Democracy (NED) jest prywatną fundacją non-profit, zajmującą się wzmacnianiem  instytucji demokratycznych na całym świecie.

NED jest unikalną instytucją, ma pozarządowych charakter, która pozwala na pracę w najtrudniejszych okolicznościach i może szybko reagować, kiedy jest szansa na zmiany polityczne. NED wspieranie rozwój  wybranych partii politycznych, związków zawodowych, a także organizacji biznesowych.

National Endowment for Democracy jest sponsorem Towarzystwa Przyjaźni  Rosyjsko-Czeczeńskiej , które zostało zarejestrowane w Finlandii, a w Rosji uznano je za  organizację ekstremistyczną, jak wskazuje Juha Molari, Fundacja również zapewnia hosting strony internetowej czeczeńskich terrorystów.

Jednocześnie daje pieniądze na finansowanie "Voice", a w 2010 r. na realizację programu w Yale z którego skorzystał Aleksiej Navalny.Tam, jak twierdzi fiński informator, Navalny nauczył się umiejętności walki rewolucyjnej w internecie, tam miał powstać pomysł na walkę z korupcją i nauka PR, czyli  jak m.im. rozpowszechniać korzystne dla siebie wiadomości.

W ostatnich dniach to kolejna informacja mająca na celu dyskredytacje A.Navalnego. Czy ma to związek z rosnącą jego popularnością, a może władza zaczyna się bać 4 lutego, kiedy to na ulice Rosji mają wyjść, według informacji Navalnego, nawet 2 miliony ludzi?

 

(opublikowane w e-dzienniku PolitykaWschodnia.pl)

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Orientalistycznego UW. Uczestnik seminarium na temat konfliktu i wysiłków na rzecz pokoju pomiędzy Izraelczykami a Palestyńczykami prowadzonego przez Fundację Friedricha Eberta oraz seminarium w Parlamencie Europejskim zorganizowanym przez Komisję Spraw Zagranicznych: Unia Europejska i Chiny – strategiczni partnerzy czy rywale? Obserwator unijnej Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony (SEDE). Były analityk ds. bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie i Azji Środkowej INCAS. Były współpracownik portalu Polityka Wschodnia. Komentator Polskiego Radia i Polsat News. Ekspert ECAG, współpracownik ośrodka analitycznego Stratfor.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka