49 obserwujących
385 notek
406k odsłon
  1120   0

Narodowy Dzień Pamięci 14 czerwca 2011

Polscy więźniowie Auschwitz skazani na śmierć głodową (fot.Michał Tyrpa)
Polscy więźniowie Auschwitz skazani na śmierć głodową (fot.Michał Tyrpa)

Pomimo niechęci i lekceważenia ze strony polityczno-medialno-urzędniczego establishmentu, data pierwszego transportu więźniów politycznych do KL Auschwitz jest świętem polskich ofiar niemieckich fabryk śmierci. Czy 14 czerwca będzie dniem pamięci obchodzonym przez wolnych, świadomych obywateli RP?

14 czerwca to Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych. Inicjatorem uczczenia daty pierwszego transportu 728 polskich więźniów politycznych do KL Auschwitz, było Chrześcijańskie Stowarzyszenie Rodzin Oświęcimskich (ChSRO). Stowarzyszenie zrzeszające byłych więźniów – spotykając się z silnym oporem trzech kolejnych składów polskiego parlamentu ( ! ), brakiem dobrej woli ze strony prezydentów Kwaśniewskiego i Kaczyńskiego ( ! ), a także lenistwem (?) takich osób, jak poseł Kowal – po kilku latach zabiegów wywalczyło ustanowienie 14 czerwca Narodowym Dniem Pamięci. Więcej na ten temat:

http://www.14czerwca1940.pl/narodowy-dzien-pamieci/geneza.html

Choć od ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych mija 5 lat, owo święto jest praktycznie nieobecne w świadomości Polaków. Nie licząc polityków, największa w tym zasługa naszych rzetelnych, zatroskanych o dobro wspólne i pobożnych mediów, które z roku na rok święto 14 czerwca konsekwentnie zamilczają.

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Rodzin Oświęcimskich jako jeden z najstarszych instytucjonalnych uczestników akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”), od dawna mocno wspiera nasze wysiłki. Również z tego powodu Fundacja Paradis Judaeorum propaguje działania ChSRO i zachęca do czczenia Narodowego Dnia Pamięci 14 czerwca. W moim przekonaniu powinno to być święto obchodzone przez wolnych, świadomych obywateli RP. Więcej na ten temat pisałem przed dwoma laty i przed rokiem. Zob. teksty:

http://mementomori.salon24.pl/110567,przypomnijmy-o-rotmistrzu-14-czerwca-2009

oraz:

http://mementomori.salon24.pl/193643,narodowy-dzien-pamieci-14-czerwca

a także:

http://mementomori.salon24.pl/194585,jurek-media-ipn-i-rotmistrz-pilecki-w-pe

Wyrażając najwyższe uznanie i wdzięczność członkom i przyjaciołom Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich za ich świadectwo i niestrudzoną walkę o pamięć, zachęcam wszystkich do godnego uczczenia Narodowego Dnia Pamięci 14 czerwca. Na przygotowanie się do tego święta mamy dwa tygodnie. Wykorzystajmy ten czas.

Co prawda od stycznia 2008 r. powtarzałem to wielokrotnie, ale i dziś warto raz jeszcze wyraźnie zaznaczyć. My, uczestnicy akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” staramy się o przywrócenie powszechnej świadomości Europejczyków (i mieszkańców całej globalnej wioski) HEROICZNEGO WYMIARU człowieczeństwa. To jego symbolem jest postać twórcy Związku Organizacji Wojskowej w KL Auschwitz.

Przypominając o BOHATERACH zmagań z dwudziestowiecznymi tyraniami, pamiętajmy jednakże i o milionach OFIAR. I nie tylko pamiętajmy, ale przypomnijmy o nich!

Przekażmy informację o Narodowym Dniu Pamięci znajomym! Przełamujmy cenzurę medialnego mainstreamu!

Odpowiedzmy czynem na propozycję portalu Sejsmograf Antypolonizmu: wywieśmy 14 czerwca biało-czerwone flagi!

Pomódlmy się i zadumajmy (w domowym zaciszu lub w miejscu pamięci) nad tymi spośród naszych poprzedników, którzy uznani za wrogów III Rzeszy zostali przeznaczeni do eksterminacji poprzez niewolniczą pracę.

Zapalmy światełko pamięci 14 czerwca 2011 r.!

Tego dnia nie zapominajmy i o tych, którzy stając się ofiarami – jak to ujął Autor „Raportu Witolda” - odnaleźli w sobie radość płynącą ze świadomości, że chcą walczyć.

Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

 

Zobacz:

Strona Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich:

www.14czerwca1940.pl

Strona akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu”:

www.michaltyrpa.blogspot.com

Zob. także:

http://mementomori.salon24.pl/posts/

 

Zobacz galerię zdjęć:

Polskie więźniarki Auschwitz (fot.Michał Tyrpa)
Polskie więźniarki Auschwitz (fot.Michał Tyrpa) Ściana Straceń w KL Auschwitz (fot.Michał Tyrpa) Ogrodzenie Auschwitz I (fot.Michał Tyrpa) Brama Birkenau - Auschwitz II (fot.Michał Tyrpa)
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale