50 obserwujących
385 notek
416k odsłon
  3074   0

Przypomnijmy o Rotmistrzu premierowi

Ulotka akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" (fot.Michał Tyrpa)
Ulotka akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" (fot.Michał Tyrpa)

Tydzień po Narodowym Dniu Pamięci wolontariusze ślą listy z poparciem apelu skierowanego do premiera Tuska pod Ścianą Śmierci w KL Auschwitz. Fundacja Paradis Judaeorum zwróciła się o wsparcie do polskich europosłów, senatorów, posłów, a także marszałków województw, wojewodów, kuratorów oświaty i ważnych instytucji samorządowych.

14 czerwca b.r. uczestnicy uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych, jakie odbyły się na terenie byłego KL Auschwitz zwrócili się z apelem do premiera Donalda Tuska o uznanie projektu ustanowienia 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem, za jeden z priorytetów polskiej prezydencji w Unii Europejskiej (szczegóły pod adresem www.michaltyrpa.blogspot.com ).

Wolontariusze naszej akcji wysyłają do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów listy z poparciem dla apelu skierowanego do premiera pod Ścianą Straceń na dziedzińcu Bloku 11 KL Auschwitz. Wzór listu dostępny jest w profilu facebookowego ‘wydarzenia’ pt. „Rtm.Pilecki priorytetem polskiej prezydencji w UE”.

20 czerwca b.r. inicjator akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) – Fundacja Paradis Judaeorum - zwróciła się z prośbą o oficjalne wsparcie w wyżej wymienionej sprawie do wszystkich polskich europosłów, senatorów i posłów na Sejm.

Tego samego dnia skierowano pisma również do przedstawicieli administracji rządowej oraz samorządu terytorialnego i zawodowego, którzy zgłosili akces do inicjatywy „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. Podmioty, do których zwróciłem się z prośbą o poparcie apelu do premiera to (uwaga: podświetlone linki odsyłają do przykładowych dokumentów): 

1. Związek Miast Polskich

2. Związek Powiatów Polskich

3. Krajowa Rada Notarialna

4. Marszałek Województwa Mazowieckiego

5. Marszałek Województwa Wielkopolskiego

6. Marszałek Województwa Opolskiego

7. Marszałek Województwa Podlaskiego

8. Marszałek Województwa Łódzkiego

9. Marszałek Województwa Pomorskiego

10. Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

11. Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

12. Marszałek Województwa Śląskiego

13. Marszałek Województwa Podkarpackiego

14. Wojewoda Lubelski

15. Wojewoda Lubuski

16. Wojewoda Małopolski

17. Wojewoda Opolski

18. Wojewoda Podkarpacki

19. Wojewoda Warmińsko-Mazurski

20. Wojewoda Łódzki

21. Wojewoda Pomorski

22. Małopolski Kurator Oświaty

23. Śląski Łódzki Kurator Oświaty

24. Lubelski Kurator Oświaty

25. Łódzki Kurator Oświaty

26. Lubuski Kurator Oświaty

27. Wielkopolski Kurator Oświaty

28. Podlaski Kurator Oświaty

29. Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty

30. Podkarpacki Kurator Oświaty

Lansowany od stycznia 2008 r. projekt europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem cieszy się szerokim poparciem. Miejmy nadzieję, że przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, a także nasi europosłowie, senatorowie i posłowie, zechcą pomóc przekonać do niego i premiera Donalda Tuska.

Każdy, kto identyfikuje się z celami naszej obywatelskiej inicjatywy może dołożyć swój kamyczek do tego, by ustanowienie europejskiego święta Bohaterów stało się jednym z priorytetów polskiej prezydencji w UE. Osoby, które chciałby przesłać list/maila na adres premiera, mogą skorzystać z poniższego wzoru:

"Szanowny Panie Premierze,

14 czerwca b.r. pod Ścianą Straceń w byłym KL Auschwitz, uczestnicy uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych zwrócili się do Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej z apelem o uznanie projektu ustanowienia 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem za jeden z priorytetów polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Na podstawie informacji opublikowanych pod adresem www.michaltyrpa.blogspot.com , wnoszę, że list ze wspomnianym apelem zdążył już do Pana Premiera dotrzeć. Jako uczestnik akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki") wyrażam zdecydowane poparcie dla apelu skierowanego do Pana 14 czerwca b.r. z byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Panie Premierze! Wykorzystajmy szansę, jaką stwarza polska prezydencja w Unii Europejskiej! Przypomnijmy o Rotmistrzu! Trzeba dać świadectwo..

[podpis, adres]"

 

Zob. także:

http://mementomori.salon24.pl/posts/

 

 

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale