0 obserwujących
11 notek
1811 odsłon
  188   0

Jak nami manipulują?

   Sprawy toczące się wokół pandemii oraz ostatnich działań rządu, czyli projektu bezkarności dla przestępców czy likwidowania wybranych gałęzi rolnictwa, przywołują do zastanowienia się nad manipulowaniem społeczeństwem przez media. Dopóki były wyraźne dwa obozy, można było określić, że sytuacja jest jako taka. Jedni ciągną na swoją stronę, drudzy na swoją, a czytelnik lokuje się po stronie przez siebie wybranej lub w najgorszym wypadku pośrodku, chociaż to jest akurat żaden wybór, ale niech tam.

  Teraz jednak sytuacja zmieniła się radykalnie i politycy stworzyli jeden obóz i wybrali jeden cel, totalnie zmanipulować i co gorsza ubezwłasnowolnić społeczeństwo. Tak, politycy w tej przynajmniej chwili nie tworzą dwóch stron sceny politycznej, czyli lewej i prawej... Chociaż ta tytułująca siebie zjednoczona prawicą już dawno przestała uznawać prawicowe wartości, stałą się tak zwaną "łże prawicą", to tak na marginesie. Teraz jednak, może niekoniecznie na stałe, ale przynajmniej na ten czas (chociaż bliżej nieokreślony co do zakończenia), więc teraz jednak to są dwie frakcje jednej - tej lewicowej strony. A media oczywiście razem z nimi. Jako widz i czytelnik zastanawiam się coraz częściej nad anatomią tej manipulacji. Już powiedzenie rodem z Goebbelsa, że kłamstwo po wielokroć powtarzane staje się prawdą, w tym zastanawianiu się nad manipulatorskim działaniem mediów nie wystarcza. czuję potrzebę sięgnięcia głębiej.

   Przyznam się, że od kilkunastu lat nie oglądam tytułowych telewizji, chyba że jestem u kogoś "w gościach", to zerkam przez ramię. Ten wstęp zrobiłem bardziej dla uzasadnienia podzielenia się tą audycją. Dzisiaj rozpatrywanie przez biernego słuchacza/widza technik manipulacyjnych zda się na nic, bo przecież nawet szczegółowa wiedza o nich nie chroni przed skutecznym oddziaływaniem. Dokładnie tak samo jak osoba wykształcona w psychologii klinicznej, nie uzdrowi swoich zaburzeń osobowości, tylko musi poddać się terapii u innego psychologa. Ale najpierw trzeba odłączyć sprawców, czy też wyzwalaczy zaburzeń. Bo ich nie zmienimy. TVN i TVPolsat są prywatne i mają nieograniczone właściwie źródło finansowania od prywatnych firm. TVP i PR dofinansowuje poprzez budżet państwowy partia PiS. Czyli wszyscy najwięcej odbierani nadawcy mają wystarczające środki na manipulowanie społeczeństwem według aktualnych wytycznych swoich mocodawców. W ostatnich wydarzeniach "pogubiła" się nawet wznosząca w zasięg rzekomo prawicowa TVRepublika dołączając do naśladowców najlepszych tradycji bolszewickich i "likwidując" z dnia na dzień dziennikarkę, która nieopatrznie napisała szczerze o eliminacji przez JarKacza ministra rolnictwa.

   Natomiast w przytoczonej powyżej audycji do opisów manipulacji dołączone zostały jeszcze nowe jak dla mnie wątki o oddziaływaniu psychomanipulacji nie tylko na świadomość i wynikające z tego skutki w postępowaniu ludzi, ale także na somatykę u odbiorców, czyli na fizjologię i zdrowie fizyczne.Można powiedzieć, że można się ;-) tego było spodziewać, że u kogo głowa "chodzi na biegu" przenicowanym w bok, to nie da się w takiej sytuacji być zdrowym w ciele. No tak, można było, gdyby nie to, że to aż strach pomyśleć i mechanizmy obronne psychiki taką ewentualność zwyczajnie odrzucają i ukrywają w czeluściach umysłu. W sumie jest więc pożyteczne wysłuchanie jak powolutku i delikatnie się te ważne dla naszego zdrowia informacje przekazuje i oswaja.

Po uświadomieniu sobie żródeł i metod manipulacji nasuwa się na myśl cel tych manipulacji. Czy to zwykła walka plemion! No nie, bo przecież w tym przypadku plemiona się zjednoczyły i mamy na dzień dzisiejszy wręcz idealny POPiS. czy to jedni pozwalają drugim na manipulację społeczeństwem dla ukrycia bezwładności i właściwie całkowitego rozkładu czynnościowego administracji oraz także czap partyjnych. Więc jakiś cel ponadnarodowy?

Nowy porządek świata budowany na trupach pochodzących z celowego, bądź z głupoty czy niewiedzy uśmierconych ludzi, na zalecenie i kolejne wskazówki skompromitowanej dogłębnie Światowej Organizacji Zdrowia kierowanej przez nominata Komunistycznej Partii Chin oraz lobby farmaceutycznego? Trudno nie otworzyć swojej percepcji na argumenty oparte na faktach...


Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale