13 obserwujących
779 notek
300k odsłon
141 odsłon

Ekonomia dla nieudaczników jest czarną magią.

Wykop Skomentuj13

Ciut nauki i krytyki jeszcze nikomu nie zaszkodziło, jedynie przekrętów i nieudaczników pozbawiło prawa do rządzenia: miastem, gminą, powiatem, województwem, czy państwem!
Zasada ekonomiczna jest prostym zastosowaniem uniwersalnego prawa rozumu praktycznego w dziedzinie ekonomii.
Rozum praktyczny zawsze wymaga, by wybierać jedynie takie środki i produkty, które by były odpowiednie do osiągnięcia założonych celów oraz wykonywania zamierzonych zadań w celu uzyskania pożądanych efektów społecznie uzasadnionych.
Człowiek, który chce osiągnąć cel, będzie jednocześnie poszukiwał niezbędnych środków, a jeśli pragnie dobrze cel ten zrealizować, to będzie poszukiwał najlepszych produktów na rynku!
Marnowanie środków i rozrzutność w wydatkach nie dadzą się pogodzić z wymogami roztropności, ani też efektywności zrealizowanych zakupów, w tym wypadku; koreańskich prototypowych tramwajów dla m. Warszawy!
Prymitywni ludzie idą zawsze po najniższej linii oporu i trwonią powierzone im fundusze nie na zakup, np: tramwajów najlepszej jakości i funkcjonalnych, tylko na zakup tramwajów po najniższej cenie, co w konsekwencji rodzi potężną stratę większości środków na późniejszą ich eksploatację.
Tramwaje - prototypy, zakupione u Koreańczyków za 1 mld 852 mln zł netto, mogą Warszawiaków w niedalekiej przyszłości bardzo drogo kosztować, jak się okaże, że te taniej zakupione koreańskie prototypy, są bardzo awaryjne i będą wymagały częstych napraw z wymianą niektórych całych podzespołów - włącznie, a które to podzespoły mogą okazać się w sumie dużo droższe, jak sprawdzone dobrej jakości tramwaje z bydgoskiej "PESY"!
Poza tym;
wyprowadzanie z Polski 1 mld 852 mln zł netto do budżetu koreańskiej firmy i Korei jest niszczenie polskich tego typu firm i interesów Polaków w nich pracujących!
Nasuwa się po tym numerze prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z Koreańczykami pytanie; czy wyprowadzanie z Polski, i z budżetu Warszawy 1 mld 852 mln zł netto, na koreański prototyp świadczy, o jego patriotyzmie gospodarczym i patriotyzmie władz Warszawy pod batutą PO-KO i "krakusa" Rafała Trzaskowskiego?, czy o zdradzie interesów Polski i Polaków?!
Ciekawi mnie też, na ile w Warszawie zadziałało lobby koreańskie i wysokie łapówki, a na ile rozum podpisujących umowę na zakup prototypów koreańskich?!
Rząd Polski pod batutą PiS i Premiera Mateusza Morawieckiego takim miastom, jak Warszawa, itd., które wyprowadzają z Polski miliardy zł., do innych krajów - winien zatrzymać wszelkie dotacje - niech ich dotują te państwa, którym oni służą!
Jak polski przemysł ma się rozwijać, skoro polscy zdrajcy Polski nadal służą obcym korporacjom i państwom, a nie Polsce i społeczeństwu polskiemu, czy nawet mieszkańcom: Gdańska, Warszawy, Poznania, itd!
Każdy prezydent miasta wraz ze swoją świtą, winien budować w swoim mieście jedność społeczną opartą na wspólnej odpowiedzialności za to miasto i jego funkcjonowanie!
A jak wszyscy widzimy i słyszymy, to koalicja PO-KO i PO/PSL wykorzystują w tych miastach swoje urzędy i stanowiska, by zubożać i upokarzać swoich mieszkańców nietrafionymi wydatkami i kosztami utrzymania mieszkań, które tych mieszkańców rujnują!
Zakup przez władze Warszawy pod batutą PO-KO i R. Trzaskowskiego koreańskich prototypów - kojarzy mi się z zakupem francuskich przestarzałych helikopterów samo-spadających, typu: "Caracal" oraz nienadających się na polskie tory włoskie pociągi, typu: PENDOLINO, to są inne produkty, ale członkowie są z tej samej partii z logo: PO (platformy oszustów)!
Polacy - Warszawiacy, itd., przez 26 lat destrukcyjnych rządów pookrągłostołowych w Polsce, a w ich miastach różnego typu nieudaczników, nadal powierzają swoje ciężko zarobione pieniądze i zagospodarowanie swoich miast, ludziom; zdeprawowanym, zdemoralizowanym i rozrzutnym cwaniakom, czego przykładem jest dzisiaj: Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, itd.
Dzisiejsze miasta polskie, w których rządzi koalicja PO-KO lub PO/PSL, są okradane i finansowo - dewastowane przez nieudaczników pozbawionych elementarnej wiedzy i zasad zawartych w ekonomii!
Nadal w miastach zarządzanych przez PO (platformę oszustów) kultywuje się motta;
"róbta co tylko chceta"; "jak sobie pościeli-ta, tak się wyśpi-ta"; "jedz-ta to, na co wam jeszcze starczy", czyli ochłapy z Lidla, Biedronki, itd., tj; zachodnie żarcie nafaszerowane GMO, bo w końcu, jak szaleć, to szaleć na całego, by innych wzbogacić, ale nie siebie - prawda nieuki z PO-KO?!

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka