Marek Migalski Marek Migalski
316
BLOG

Zapraszam na EAST - OFF!

Marek Migalski Marek Migalski Polityka Obserwuj notkę 4

 

Przegląd filmowy EAST Off, który odbędzie się w najbliższy weekend (20-21 kwietnia), w katowickim Kinie Kosmos, to wyjątkowa szansa na zobaczenie sześciu filmów z obszaru państw postradzieckich, które zdobywały nagrody na rozmaitych festiwalach filmowych na całym świecie. Pełny repertuar i harmonogram godzinowy możecie znaleźć na witrynie www.eastoff.pl.
Chciałbym zaznaczyć, że projekt ten wymyślili i realizują studenci - absolwenci Akademii Liderów Windsor (www.akademiawindsor.pl), organizowanego przeze mnie projektu edukacyjnego, którego IV edycja ruszyła w miniony weekend.
Podczas Przeglądu odbędą się również wydarzenia towarzyszące, m.in. w sobotni wieczór (godz. 19.00), przed seansem filmu "Ponad Niebem", na który się wybieram, odbędzie się spotkanie z białoruskim reżyserem Andriejem Kuriejczykiem.
Widzowie Przeglądu będą mogli wziąć udział w konkursie i wygrać przyznane przeze mnie, dwie wycieczki do Brukseli. Zapraszam również na profil na Facebooku (www.facebook.com/eastoff.katowice), na którym już jutro ogłosimy konkurs internetowy. Będzie można w nim również wygrać dwie wycieczki do Brukseli i wiele cennych nagród.
Kultura krajów obszaru postradzieckiego wciąż jest słabo znana w Polsce – szczególnie wśród młodego pokolenia 20-30-latków. Z drugiej strony, osoby starsze często mają negatywne konotacje związane z ZSRR i okresem realnego socjalizmu – więc jednocześnie otwiera się pole do zmiany negatywnych stereotypów.
Imprezę, wspólnie z moim biurem, organizuje Stowarzyszenie Projekt Śląsk. Współorganizatorem jest Kino Kosmos Centrum Sztuki Filmowej.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka