47 obserwujących
1128 notek
822k odsłony
  313   0

Abramsy za TVN, Łabędy na zieloną trawkę

Polska od niemal konća wojny była producentem czołgów, To były czołgi opracowane w ZSRR i lecencjonowane. Część była eksportowana. Na potrzeby własne modernizowaliśmy Leopardy.

Armie europejskie korzystają z europejskich czołgów. Większe opracowują własne konstrukcje, mniejsze kupują w Europie. Ma to wiele uzasadnień.

Abrams to dobry czołg ale wcześniej Polska zrezygnowała z uczestnictwa w programie wpółneggo tworzenia przez Niemcy i Francję nowego czołgu podstaowego. Niemcy produkują Leoparda a Francja Leclerca - czolgi porównywalne do Abramsa tak więc na pewno  powstałby czołg znakomity i nowocześniejszy od Abramsa. Umieszczenie częśći produkcji w Polsce dawało szansę na rozwój własnego przemysłu zborojeniowego i eksport. 

Niemcy i Francja prowadza też prace nad wspólnym śmigłowcem i myśliwcem. Po uwaleniu zakupu a właściwie to produkcji w Łodzi  Caracali, w pierwszym z tych programów powinniśmy się znaleźć.

Widocznie według prezesa uwalenie TVN było warte uwalenia ważnej części polskiego przemysłu zbrojneniowego bo nie sposób tych wydarzeń nie połączyć ze sobą.

PiS prowadzi dziwną politykę sojuszy opartą na przekonaniu, że Polska rządzi obszarem od Bałtyku po Adriatyk i Morze Czarne i nawet wywiad Mosbacher nie otwarł mu oczu.

Czas, kiedy Trump próboawał przy pomocy Polski rozzbić UE był wyjątkwy i nie ma szans, zeby się powtórzył.
Jeżeli Amerykanie naciskają na europejsch członków NATO żeby wypełniali zobowiązania poziomu wydatków to przecież równocześnie wiedzą, ze to będą wydatki na sprzęt porodukowany w Europie a nie importowany z USA - tu tylko Polska będzie wyjątkiem. 


Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale