Michał Jaworski Michał Jaworski
198
BLOG

Do czterech razy sztuka czyli Tomasza Dąbrowskiego zmagania z Szagałowem

Michał Jaworski Michał Jaworski Rozmaitości Obserwuj notkę 34

Dowiedziałem się właśnie, że "niedaleko mi do azbestowego typa spod ciemnej gwiazdy."
Stało się to przy okazji notek nowo znalezionego przez S24  kulturalnego po pisowsku blogera

image

któremu nie da się wytłumaczyć, że większy instrument na lewym obrazie to na pewno nie viola d'amore.

image

Obraz po lewej jest zatytułowany "Wiolonczelista".
Chagall namalował jeszcze obraz "Wiolonczela i wieś" i śmiem przypuszczać, że Dąbrowskiemu ktoś napisał albo Dabrwowski w internecie znalazł wywód o miłości bardziej do niego pasujący, równocześnie niedokładnie podając tytuł obrazu i stąd kłopoty naszego kulturalnego po pisowsku ze "zniekształceniem zdjęcia obrazu" - Dabrowski w swej nieograniczonej (z dołu)  kulturze wiedząc tylko, że jest coś o wiolonczelisam nie potrafił go znaleźć a jak mu znaleźli Admini to nie ten, o którym autor wywodu o miłości napisał i wyszło jak z mnożeniem przez jeden u aerozolka.

W żydowskich kapelach muzyk grajacy na instrumencie smyczkowym o niskiej skali często grał  stojąc więc być może były to kontrabasy albo czterostrunowe basetle (pośrednie pomiędzy wiolonczelą a kontrabasem) wykonywane przez żydowskich lutników ale na pewno nie viole d'amore, które byłyby trzymane jak skrzypce - też uwidocznione na poniższych obrazach.

Jednakowoż  istotnym w całej aferze wydają  się być zmagania naszego nowego kulturalnego z internetem - póki co - zakończone zwycięstwem internetu. 
imageWe wszystkie wykonania oczywiście zamieszani są Żydzi.

Natomiast ja zostałem zwyzywany już
przez człowieka uczonego Brodę Rafała,
przez człowieka światowego Balalę Siukuma,
przez człowieka kulturalnego Dabrowskiego Tomasza
przez nieprzeliczoną  rzeszę człowieków patriotycznych
więc zaczynam myśleć, czy myśleć, że mam śmiać się z tego czy płakać.Bardzo były fizyk teoretyk, do 1982 pracownik naukowy. Autor referatu na I Konferencji Smoleńskiej. Dzisiaj sam zdziwiony, skąd w tym temacie i miejscu się znalazł. Archiwalne notki: http://mjaworski50.blogspot.com/ Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności ale też podejrzany o przynależność do niedorżniętej watahy współpracowników gestapo.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości