13.09.2011
Meteorolog zatrudniony w jednostce wojskowej 11-55 groził, że doprowadzi do eksplozji samolotu.
"- Zepsuje Casę a w powietrzu będzie olbrzymie "bum". Nienawidzę ich"- napisał pracownik lotniska.
mmariola.salon24.pl/465552,10-04-2010-krakow-pracownik-lotniska-balice-chcial-wysadzic-sam
09.02.2012
"Taksówkarz zszokował krakowian. "Lech Kaczyński upozorował śmierć""
"Smoleńsk 10.04.2010. Rozbito pusty samolot. Prezydent Lech Kaczyński upozorował własną śmierć".
www.gazetakrakowska.pl/artykul/504461,taksowkarz-zszokowal-krakowian-lech-kaczynski-upozorowal,id,t.html


Brunon K.
09 listpada 2012
Podejrzany Brunon K. został aresztowany pod zarzutem przygotowań do zamachu terrorystycznego z użyciem materiałów wybuchowych na konstytucyjne organy Rzeczypospolitej Polskiej.
26 marca 2013
"Podejrzany o planowanie zamachu bombowego Brunon K. spędzi cztery tygodnie na obserwacji psychiatrycznej - dowiedziała się TVN24. Sąd Okręgowy w Krakowie przychylił się tym samym do wniosku Prokuratury Apelacyjnej, która złożyła pismo w tej sprawie w ub. tygodniu."
"- Jeżeli biegli stwierdzą całkowitą niepoczytalność podejrzanego, to wtedy decyzją prokuratury będzie prawdopodobnie umorzenie postępowania i skierowanie wniosku o detencję (przymusowe osadzenie w szpitalu psychiatrycznym - red.)."
10.11.2012
KOLEGA Brunona K.

"Koszmar na jednym z osiedli w Nowej Hucie w Krakowie! 50-letni pracownik tamtejszego Uniwersytetu Rolniczego podpalił się na parkowej ławeczce! Płonącego mężczyznę zauważyli przechodnie. Niestety nie udało się go już uratować. Rodzina jest w głębokim szoku. Zaledwie chwilę wcześniej Grzegorz B. wyszedł jak zwykle z domu do pracy..."
www.fakt.pl/Tragedia-Samobojca-podpalil-sie-w-parku,artykuly,187139,1.html
Dzial Aparatury Naukowo-Dydaktycznej
mgr inż. Grzegorz Brągiel
Tel.: 12 662-42-72, tel/fax 12 633-57-29
g.bragiel@ur.krakow.pl
http://aparatura.ur.krakow.pl/index/site/1011
http://www.wspomnijbliskich.pl/21313388
krakow.naszemiasto.pl/tag/alarm-bombowy-krakow.html
"WAWEL JEST MOJ. NIE LUBIE OBCYCH"
08.05.2013
Grzegorz Śmistek
I JEGO JEDYNE ZDJECIE OPUBLIKOWANE NA STRONIE
www.cda.pl/smich
sitkowka.wod-kiel.com.pl/temp/zdjecia_kat/52835/gw5paz_bez_log.pdf

www.cda.pl/smich/galeria/publiczne/zdjecie/209207c
„Siekiera z Wawelu” usunięty
z Platformy za niepłacenie składek
"Grzegorz Ś., który groził turystom siekierą na Wawelu, jeszcze dwa miesiące temu był członkiem Platformy Obywatelskiej - dowiedział się portal niezalezna.pl. Mężczyzna został usunięty z partii w marcu tego roku z powodu niepłacenia składek."
niezalezna.pl/41141-siekiera-z-wawelu-usuniety-z-platformy-za-nieplacenie-skladek
Warszawa, dnia 21 czerwca 2001 r.
Odpowiedź ministra środowiska
na interpelację nr 6519
w sprawie ochrony środowiska w kontekście zaplanowanej restrukturyzacji wyrobiska z zastosowaniem pyłów lotnych z Elektrowni ˝Połaniec˝ w miejscowości Słupia w powiecie buskim
Szanowny Panie Marszałku! W związku z interpelacją pani Zofii Grzebisz-Nowickiej, posłanki na Sejm RP, z dnia 11 maja 2001 r. w sprawie działań resortu środowiska, mających na celu ochronę środowiska w związku z rekultywacją wyrobisk pożwirowych zlokalizowanych w miejscowości Słupia, gminie Pacanów, powiecie buskim, uprzejmie wyjaśniam, co następuje.
1. Cegielnia w Słupi Pacanowskiej położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie eksploatowanych od kilkudziesięciu lat złóż iłów trzeciorzędowych.
Fakt włączenia obszaru całej gminy do Solecko-Pacanowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu nie zmienił warunków gospodarczego korzystania ze środowiska przez podmioty funkcjonujące na tym terenie. Rozporządzenie nr 19/95 wojewody kieleckiego z dnia 29 września 1995 r. w sprawie ustanowienia obszarów chronionego krajobrazu w województwie kieleckim (Dziennik Urzędowy Województwa Kieleckiego nr 21, poz. 145) nie wprowadziło żadnych zakazów ani ograniczeń w tym zakresie. Propaguje natomiast podejmowanie działań gospodarczych i organizacyjnych powodujących efektywniejszą poprawę czystości środowiska przyrodniczego.
W 1998 r. pan Grzegorz Śmistek (zam. w Połańcu) nabył od syndyka masy upadłości Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej ˝Nowa Wieś˝ cegielnię w Słupi Pacanowskiej wraz ze złożem iłów trzeciorzędowych. Przed przystąpieniem do, będących przedmiotem lokalnego konfliktu społecznego, prac rekultywacyjnych uzyskał od starosty buskiego decyzje administracyjne:
- z dnia 11 maja 1999 r. koncesję na wydobywanie iłów ze złoża ˝Słupia Pacanowska - Cegielnia˝ z obszaru górniczego o powierzchni 9862 m2, zobowiązującą inwestora m.in. do rekultywacji na własny koszt terenów poeksploatacyjnych,
- z dnia 13 września 1999 r., znak RLO-6014-I/28/99, zobowiązującą do przeprowadzenia rekultywacji gruntów poeksploatacyjnych kopalni iłów ˝Słupia Pacanowska - Cegielnia˝ na działce oznaczonej nr 144 w kierunku rolnym poprzez zastosowanie popioło-żużli z elektrowni w Połańcu. Podstawą wydania decyzji był wniosek właściciela oraz pozytywne opinie dyrektora okręgowego urzędu górniczego i wójta gminy Pacanów. Decyzja zobowiązywała również do wykonania dokumentacji technicznej rekultywacji gruntów oraz sporządzenia przez rzeczoznawcę z zakresu ochrony środowiska oceny oddziaływania na środowisko zastosowanych rozwiązań.
Zmiana koncepcji, polegająca na zastąpieniu popioło-żużli popiołami lotnymi z elektrowni w Połańcu (decyzja starosty buskiego z dnia 20 grudnia 1999 r., znak RLO-6014-I/28/99, zobowiązująca pana Grzegorza Śmistka do rekultywacji gruntów poeksploatacyjnych cegielni w Słupi Pacanowskiej oraz złoża iłów trzeciorzędowych ˝Słupia Pacanowska - Cegielnia˝ na działkach oznaczonych nr 144, 140/2 i 141/2 przy wykorzystaniu popiołów lotnych, jednocześnie uchylająca decyzję z dnia 13 września 1999 r.), wzbudziła protest właścicieli terenów sąsiadujących z cegielnią i złożem, a następnie rady gminy Pacanów.
Ww. zmiana koncepcji uzyskała natomiast pozytywną opinię zarówno zarządu gminy Pacanów, jak i dyrektora okręgowego urzędu górniczego. W tym przypadku również ocena oddziaływania na środowisko pozytywnie zaopiniowała taki sposób rekultywacji.
Pod wpływem nasilających się protestów mieszkańców oraz uchwały rady gminy w sprawie niewyrażania zgody na rekultywację przy użyciu popiołów lotnych oraz zmiany stanowiska przez zarząd gminy Pacanów (postanowienie z dnia 1 lutego 2000 r. o negatywnym zaopiniowaniu stosowania popiołów lotnych do rekultywacji terenów pokopalnianych) starosta buski ponownie wszczął postępowanie w przedmiotowej sprawie oraz wydał decyzję RLO-6018/3/00 z dnia 14 lutego 2000 r., uchylającą swoją decyzję z dnia 20 grudnia 1999 r. nakładającą obowiązek rekultywacji.
Następnie na skutek decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Kielcach, podejmowanych w trybie odwoławczym, powstawały kolejne decyzje starosty buskiego w tej sprawie.
Aktualny stan prawny rekultywacji przedmiotowych wyrobisk reguluje decyzja SKO w Kielcach z dnia 2 maja 2000 r., znak SKO.407/909/39/01, stwierdzająca nieważność niżej wymienionych decyzji starosty buskiego nakładających obowiązek rekultywacji przedmiotowych terenów położonych w Słupi Pacanowskiej:
- z zastosowaniem popioło-żużli (decyzja starosty buskiego z dnia 13 września 1999 r., znak RLO-6014-I/28/99),
- z zastosowaniem popiołów lotnych (decyzja starosty buskiego z dnia 20 grudnia 1999 r., znak RLO-6014/28/99).
O zgodności z obowiązującym prawem ww. orzeczenia SKO w omawianym przypadku rozstrzygnie Naczelny Sąd Administracyjny w postępowaniu ze skargi pana Grzegorza Śmistka.
W ocenie SKO w Kielcach przesłanką uzasadniającą uznanie ww. decyzji za rażąco naruszające prawo jest sprzeczność pomiędzy stanem faktycznym spraw a dyspozycją art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (DzU nr 16, poz. 78). Uzasadnienie do decyzji SKO w Kielcach z dnia 2 maja 2000 r. zawiera chronologiczny opis orzeczeń podejmowanych w tej sprawie przez organy właściwe.
2. Odpowiadając na pytanie o działania resortu w tej sprawie, informuję uprzejmie, iż po wyjaśnieniu stanu prawnego realizowanych prac rekultywacyjnych świętokrzyski wojewódzki inspektor ochrony środowiska w Kielcach przeprowadził kontrolę na terenie cegielni w Słupi Pacanowskiej w dniach 8-9 marca 2001 r.
Kontrola wykazała, że:
- sposób wprowadzania popiołów do rekultywowanego wyrobiska odbiega od warunków określonych w dokumentach będących podstawą wydania przez starostę buskiego zezwolenia. Zastrzeżenia budzi brak zbiorników magazynowych na popioły i sposób zwilżania odpadów,
- sposób eksploatacji złoża iłów może stanowić zagrożenie dla sąsiednich gruntów i narusza przepisy ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo geologiczne i górnicze (DzU nr 27, poz. 96, z późn. zm.).
W wyniku kontroli świętokrzyski wojewódzki inspektor ochrony środowiska w Kielcach podjął następujące działania:
- wystąpił z wnioskiem do starosty buskiego o wszczęcie postępowania administracyjnego w związku z dyspozycją art. 109 ust. 1 i 3 powołanej ustawy Prawo geologiczne i górnicze, według której do starosty należy sprawowanie nadzoru i kontroli nad ruchem zakładów górniczych wydobywających kopaliny pospolite, obejmującej m.in. problemy ochrony środowiska (w tym zapobieganie szkodom),
- skierował do Prokuratury Rejonowej w Busku Zdroju wniosek IK-401/77A/2001 z dnia 16 marca 2001 r. o przeprowadzenie postępowania przygotowawczego przeciwko panu Grzegorzowi Śmistkowi pod zarzutem dokonania przestępstwa określonego w art. 186 § 1 Kodeksu karnego. W dniu 24 maja 2001 r. Komisariat Policji w Stopnicy podjął postanowienie o zamknięciu dochodzenia w tej sprawie i sporządzeniu, na podstawie posiadanych dowodów, aktu oskarżenia przeciwko panu Grzegorzowi Śmistkowi,
- skierował do starosty buskiego wniosek, znak IK-401/77D/2001, z dnia 16 marca 2001 r. o wszczęcie postępowania w sprawie wycofania obowiązku rekultywacji nałożonego na pana Grzegorza Śmistka.
Z ustaleń Inspekcji Ochrony Środowiska wynika, że próby prowadzenia rekultywacji wyrobiska przy użyciu popiołów rozpoczęte pod koniec stycznia 2001 r. doprowadziły do rozładowania ok. 80 Mg odpadów. Prace przerwano ze względu na protest mieszkańców Słupi i zablokowanie przez nich dojazdu do obiektu.
Od zakończenia kontroli przeprowadzonej przez świętokrzyskiego wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska w Kielcach nie podejmowano działań związanych z rekultywacją wyrobiska.
Z poważaniem
Minister
Antoni Tokarczuk
Warszawa, dnia 21 czerwca 2001 r.
Inne tematy w dziale Polityka