Wstęga Mobiusa
Jeśli słychać coś, to to, co jest w słuchawkach, Jeśli widać coś, to to w telewizorach.
0 obserwujących
7 notek
3991 odsłon
  545   0

Projekcja zwiastuna filmu „Casus belli” w Instytucie im. Lecha Kaczyńskiego

„Casus belli. Po co komu ta wojna?” jest filmem o zwykłych ludziach dotkniętych tragedią wojny. Jeżeli pojawiają się w nim politycy, to tylko będący uczestnikami przedstawianych wydarzeń. A skoro rozpoczynamy w opowieść od rosyjskiej inwazji na Gruzję w 2008 roku, nie może w filmie zabraknąć postaci Lecha Kaczyńskiego i jego bezprecedensowej w historii dyplomacji i konfliktów zbrojnych akcji, którą uratował niepodległość Gruzji. Opowiadana przez nas historia kończy się na zaatakowanej pod koniec 2013 roku Ukrainie. Naturalne jest więc przypomnienie proroczych słów polskiego prezydenta z pamiętnego wiecu w zagrożonym przez rosyjskie czołgi Tbilisi:

„Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę…”.

Zaproszenie do zaprezentowania teasera filmu w Instytucie im. Lecha Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu potraktowaliśmy jako zaszczyt, ale przede wszystkim zobowiązanie. Niedawno zakończyliśmy zdjęcia do „Casus belli” i wkroczyliśmy w fazę postprodukcji. Film powstaje środkami naszymi sponsorów, w warunkach pandemii. Zdjęcia realizowały trzy różne ekipy na terytoriach trzech krajów. Ilość organizacyjnych, biurokratycznych i epidemicznych przeszkód, które musieliśmy pokonać przechodzi najśmielsze wyobrażenia. Z drugiej strony otrzymaliśmy wsparcie nie tylko sponsorów, ale także polskiego resortu spraw zagranicznych, władz Gruzji i Ukrainy. Odpowiadamy za końcowy efekt naszej pracy przed wszystkimi ludźmi dobrej woli, którzy nam pomagali.


image

Ciepłe przyjęcie zwiastuna filmu przez publiczność zgromadzoną w Instytucie im. Lecha Kaczyńskiego i słowa wsparcie od władz Instytutu dały nam drugi oddech na ostatniej prostej. Uwagi i pytania widzów traktujemy jako istotne wskazówki.

Fragmenty prezentacji, która uzupełniła pokaz zwiastuna filmu znajdą Państwo galerii.


Zobacz galerię zdjęć:

+4 zdjęcia +5 zdjęć
Casus belli - prezentacja
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura