Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2230k odsłon
  27   0

Nie pozwolmy Niemcom i Francuzom wyjsc ze strefy Euro .

 

Ktos zafundowal nam pranie mozgu i wcisnal nasze spoleczenstwo w niekorzystne dla nas stereotypy.
Patriota to również  przeciwnik zjednoczonej  Europy, przeciwnik stworzenia panstwa europejskiego , przyjecia jako waluty wspolnego pieniadza euro. Komu na reke jest utworzenie takich stereotypow ?
Jeśli się zastanowimy to polska umowna „prawica” realizuje dokladnie polityke Niemiec w stosunku do Polski. Niemcy sa przeciwko faktycznemu zjednoczeniu i zdemokratyzowaniu Unii. Nasza prawica im w tych wysilakch skutecznie pomaga. Niemcy i inni nie kwapia się aby nas przyjąć do strefy Euro . Mimo wezwan aby odejść od sztucznych warunkow i Polske po prostu do strefy euro przyjąć. Niemcy szykanuja mniejszości na swoim terytorium, w tym glownie mniejszość polska / kaczynski powiedział kiedys ze wysoki niemiecki urzednik nie zgodzil się na odpuszczenie germanizacji w stosunku do Polakow, ponieważ jak powiedział latwo się asymiluja. I znowu nasza prawica stoi na stanowisku suwerennosci  administracji w takich działaniach na terytoriach „ kanonicznych”.
Niektorzy ciesza się jak dzieci ze podnosza się glosy aby strefe euro rozwiązać. Np. tekst„Koniec euro - Amerykanie chcą wyjść z kryzysu po trupie UE” …” Euro spowalnia gospodarkę i tak naprawdę jest nieopłacalne nawet dla bogatych krajów starej Europy - mówi w wywiadzie dla "Dziennika" francuski ekonomista Christian Saint-Etienne….. „Faktyczna klęska euro stanowi tez polityczną klęskę zjednoczonej europy, świadectwo tego, że nie jest ona w stanie wyjść poza poziom narodowych egoizmów. Sytuacja, w której mimo posiadania wspólnej waluty Niemcy grają gospodarczo przeciw Francji, Francja przeciw innym, krajom, a Europa Środkowo-Wschodnia wciąż domaga się specjalnego traktowania, oznacza, że za kilka lat Unia pozostanie juz tylko pustą formą - przewiduje Saint-Etienne.”Poza tym, gdyby kraje takie jak Polska weszły jutro do strefy euro, wywołałoby to w nich szok płacowy - zarobki musiałyby zostać stopniowo wyrównane do tego samego poziomu, co w strefie euro, a to całkowicie unicestwiłoby ich konkurencyjność.” Calosc tekstu tutaj
Analitycy kiedys obliczyli ze wystarczy 5 milardow euro kapitalu , aby dzieki inzynieri finansowej zachwiac polska waluta. Wystaczy popatrzyc na  sprawe opcji, ciagle wachania się kursu walutowego i skamlenia naszego premiera ze ktos spekulaje nasza waluta aby stwierdzic ze to jest prawda. Polski przemysl meblowy rozwijal się swietnie przy kursie około 4.5 zlotych za euro a upadl przy kursie około 3 zl za euro. Ludzie kupowali mieszaknia we frankach szwajcarskich przy wysokim kursie zlotego , trafiali w nedze, gdy spekulanci obniżyli wartość zlotego. Nawet specjalność naszej prymitywnej gospodarki jaka jest eksport  taniej  sila robocza pozbawiona jest stabilizacji. Dlaczego nikt madry nie nawoluje do tego aby w USA obowiązywały waluty stanowe, to samo w Rosji, Chinach, czy Indiach. Chiny zreszta z krajami azjatyckimi planuja powlanie potężnej wspolnej waluty obsługującej majaca powstac najwieksza wolna strefe ekonomiczna swiata. Male kraje takie jak Panama , Czarnogora przyjmuja obac walute dolara lub euro, ponieważ zapewnia im to wieksza stabilonosc ekonomiczna. Dlaczego nasi przedsiebiorcy nie mogą zajac silnej pozycji w Europie. Bo mamy slaby rzad, slaba gospodarek , która nie może podtrzymac normalnego rozwoju.Rozwoju , który może zapewnic 500 milonowy rynek.
Czy zatem możemy zgodzic się na ruch Niemiec czy Francji, gdyby chcialy rozwiązać strefe euro i zlikwidowac Unii Europejska. Otoz nie. Powinnismy dazyc do scentralizowanej i demokratycznej Europy , która zapobiegnie odśrodkowym probom rebeli takich panstwa jak zwalczajce demokratyzacje Europy Niemcy czy  Francja.
Warto pamietac o wielkim przekrecie, jakim byly umowy opcji walutowych w przededniu ataku na  nasza walute.Duzo przedsaiebiorstw przejdzie w jego wyniku w obce rece, a wiele pomimo dobrej sytuacji finansowej upadnie. Przeciez wiekszosc tych przedsiebiorstw nigdy by nie zawarla takich umow, gdybysmy byli w Euro.
Mam obawy ze rzad Tusak celowo nie robi nic aby wymusic przyjecie nas do strefy euro. Tak samo jak z pomyslem podatku liniowego , czy jow . Tusk znowu rzucil dobry pomysl aby go skutecznie " spartaczyc"  
       
Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale