Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  445   0

ks. abp Andrzej Dzięga.To Bog dal nam Ziemie Zachodnie.

„Zdecydowanie trzeba nam sięgać do chwil obecności Prymasa Tysiąclecia na Pomorzu Zachodnim.”… Stefan Wyszyński odważnie mówił o wyrokach Bożej Opatrzności, o rozstrzygnięciach Bożych dla tej ziemi, które my musimy przyjąć i zaakceptować. To przesłanie dalej warto mieć w sercu, gdy spotyka się ludzi, którzy wiele lat po wojnie czują się tu nie bardzo u siebie.” …Mam wrażenie, że prymas Wyszyński silnie chciał podkreślić, iż nasza obecność tutaj po II wojnie światowej jest zgodna z Bożą wolą, z Bożym zamysłem, że to jest element Bożego planu dla tych ziem. I dla Europy, i dla naszego narodu. Jesteśmy u siebie, jesteśmy gospodarzami tej ziemi i z naszej troski o tę ziemię kiedyś się będziemy przed Bogiem rozliczać. „ ,,, W czasie kazania na Boże Ciało nawiązał ksiądz arcybiskup do manifestu wyborczego CDU o „prawie do ojczyzny”. I prosił: „przestańcie straszyć”. Uważa ksiądz, że Niemcy nas straszą? „ calosc wywiady tutaj
Bog dal Zydom prawo do Kannan , nam dal prawo do ziem zachodnich. Warto tutaj tez sobie przy okazji uświadomić ze cale tareny dawnej NRD to ziemie słowiańskie, a polnocny obszar NRD był zamieszkiwany przez plemiona polskie / lechickie/ Nazwa Berlin pochodzi od slowa polskiego/ lechickiego/ berlic co oznaczalo wybielac plutno. Gdybysmy mieli wystarczajcy przyrost naturalny a do tego Ukraina i Bialorus bylaby w Unii to razem z narodami I Rzeczpospolitej moglibyśmy odbudowac swóje wpływy kulturowe na dawnym obszarze plemion polskich/ lechickich/ . Fantazja. A czy nie bylo fantazja zgermanizowanie  przez Niemcow Serbow luzyckich, Obodrzycow, Wieletow Pomorzan, Prusow ,Jacwiegow, Slezan.
Wazne jest pojawienie się nowego elementu , bardzo waznego dla wszystkich  Polakow na Ziemiach Zachodnich oraz dla calej polskiej diaspory w Europie. Bog jako sila wspierajaca polska kulture ale co rownie wazne wspierajaca zdobywanie praw politycznych i gospodarczych. Na razie na Ziemiach Zachodnich ale byc może już wkrotce polski kosciol ujmie się za wyzyskiwanymi i depolonizowanymi  milionami polskich robotnikow w Europie. Żaden narod nie przetrwa bez życzliwego sobie Boga.
Po raz pierwszy słyszymy ze nasze prawo do Ziem Zachodnich nie wynika z traktatow i woli Stalina ale otrzymaliśmy te ziemie z woli Boga.        
 
Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale