Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2181k odsłon
  1490   0

2015 Niemcy na Ksiezycu. Plany kontroli calej energetyki Europy

Kosmiczne plany Berlina. Dotarcie niemieckiej misji na Księżyc w 2015 roku ma podnieść prestiż kraju jako potęgi technologicznej” …..- Sądząc po wyrazie twarzy ministrów po prezentacji mojego projektu, spotkał się on z wielkim zainteresowaniem – mówił wczoraj Peter Hintze. Jego zdaniem, aby z realizować ten projekt, Niemcy nie potrzebują wsparcia Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) ani współpracy z innymi krajami. Dlaczego?
– Dysponujemy odpowiednią technologią, aby zrealizować nasze zamiary samodzielnie. Nie potrzebujemy pomocy innych krajów – tłumaczył Hintze. Dopiero gdyby się okazało, że w budżecie nie znajdzie się 1,5 miliarda na ten projekt, Niemcy byliby gotowi zaoferować współpracę Francji albo Stanom Zjednoczonym. „ ….. Opowiada się za rozwojem badań Księżyca w ramach współpracy międzynarodowej. Niemieckie lobby kosmiczne nie chce jednak o tym słyszeć. Liczy też na przyszłe korzyści w postaci ustalenia miejsc występowania na Księżycu rzadkiego izotopu helu 3. Mógłby być on używany do celów energetycznych, gdyż umożliwia dokonanie tzw. czystej fuzji jądrowej.” Calosc tutaj
 
W poprzednich notkach wspominałem o podpisaniu kilka tygodni temu umowy która tworzy konsorcjum niemieckich firm majych za cel stworzenie i wykorzystanie na wielka skale elektrowni słonecznych na Saharze. Do konsorcjum Niemcy dokoptowali kilka firm zachodnich.O skali przedsięwzięcia nich swiadczy fakt ze Niemcy planuja zaspakajac 15 procent  całkowitego zapotrzebowani calaj Unii Europejskiej na energie. Zbudowanie North stramu faktyczni euzaleni eod dobrej woli tamdemu Rosja  Niemcy cala Europe wschodnia. Do tego prawo do wyłącznych dostaw Helu 3 do elektrowni termojądrowych Unii Europejskiej pozwoli Niemcom kontrolowac faktycznie energetyke Europy. Niemcy ni ebuduja elektrowni jadrowych. W tej chwli na poludniu Francji  jest budowana i kosztem ponad 10 milardow euro pierwsza elektrownia termojadrowa. Jeśli budowa zakonczy się sukcesem , zakonczy się również era elektrowni jadrowych, w tym zalamana zostani energetyka Francji, gdyz na pewno kontrolowane przez Niemcow  wladze Unii Europejskiej nakza likwidacje zarówno elektrowni weglowych, mazutowych, jak również jadrowych. Zostana n placu boju elektrownie termojądrowe oraz zrodla alternatywn, np. elektrownie słoneczne. A dostaay Helu3 beda kontrolac Niemcy podbnie jak prad plynacy z elektrowni słonecznych .
Dlaczego Niemcy uzyskaja kontrole nad dostawami Helu 3. Ponieważ Ksiezyc zostanie prawdopodobnie podzielony wraz z zasobami Helu 3 , uranu i innych zasobow pomiedzy klka mocarstw kosmicznych. Chiny, USA, Japonie, Indie. Niemcy planuja obejsc Europejska Agencj Kosmiczna /ESA/, dzieki ktorej prawo do czesci powierzchni Ksiezyca i lezacych na tych teranach zasobach helu3 uzyskalaby cala Unia Europejska , w tym również Polska.
Polityk kraju takiego jak Polska / Michalkiewicz Polske okresla jako kraj niepowazny/ np.  taki Tusk planuje pzryszlosc narodu majac za perspektywe najbliższy amatorski mecz. Niemcy / Michalkiewicz nazywa je krajem powaznym / planuja ruchy na pokolenie naprzod. Wlasnie nastepne pokoleni Niemcow bedzie mialo prawo do Ksiezyca i będzie kontrolowalo energetyke reszty narodow europejskich.
Instrumentem politycznym , który umożliwi egoistyczna polityke Belina jest Traktat Lizbonski, o którym Ganley z Libertas pisal ze sluzy tylko jednemu duzemu krajowi , Niemcom.
Kiedy pisalem ze ekspansja w Kosnos to nie tylko zabawa i czysta nauka , ale przede wszystkim polityka i gospodarka duza czesc komentujący pukala się po glowie. 
Polska aby uzyskac dostep i prawa do Ksiezyca musi doprowadzic do scentralizowania  władzy w Unii Europejskiej z jednej strony , a z drugiej zrealizowac plan Ganley i Libertas nadania Parlamentowi Europejskiemu prawa do stanowieni prawa w calej Unii Europejskiej. Parlament o takim umocowaniu ustanowilby wylaczne prawo Unii do politycznej, a co za tum idzie gospodarczej kontroli nad ekspolorownymi  obiektami kosmicznymi , zarówno przez ESA, jak i przez kraje członkowskie
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale