Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  26   0

Czy Tusk wspoldziala ze spekulantami zlotego ?

Informacja „Gazeta Finansowa”  ze „Złoty jest dziś bowiem jedną z najbardziej spekulacyjnych i niestabilnych walut świata.”   rozwiewa ostatnie zludzenia ze rzad Tuska jest w stanie stworzyc minimalne warunki polityczne i gospodarcze aby  wspomóc polskie  społeczeństwo, w tym w szczególności przedsiębiorców  w walce ze spekulantami .
Nieudolnosc i nonszalancja / typowa dla Tuska / w sprawie wprowadzenia stabilizującego warunki rynkowe euro zamiast zlotego potwierdza teze ze Tusk jest polskim najgorszym i najmniej przygotowanym do rzadzenia premierem.
A oto pare informacji z artykulu ilustrujących do jakiej nedzy doprowadzila zlotego polityk gospodarcza  Tuska .
„W ostatnich dwóch latach pobiliśmy wszelkie rekordy tempa przyrostu zadłużenia naszego państwa. „ „Obecny rząd wyraźnie już nad długiem publicznym nie panuje.”…„Złoty jest dziś bowiem jedną z najbardziej spekulacyjnych i niestabilnych walut świata. Skro w ciągu jednego miesiąca może się umocnić o 30-40 gr, to równie dobrze w ciągu 3-4 miesięcy, czyli do końca roku, może się osłabić o 1-1,5 zł.”… „Inwestorzy walutowi, w tym duże, zagraniczne banki komercyjne, są tu całkowicie bezwzględni. Oni już zajęli pozycje i perfekcyjnie zastawili pułapki.”… Chwilowo silniejszy złoty tylko przedłuży kryzys. Firmy eksportowe i tak stracą rynki zbytów w Eurolandzie.”
„Widać polskie MF włączyło się bardzo intensywnie w procesy sztucznego umacniania złotego i to głównie ku radości spekulantów. Gdy złoty się umacnia, koszt obsługi pożyczek, głównie zagranicznych, zmniejsza się. Zmniejsza się dług publiczny, ale po stronie zagranicznej. Być może Ministerstwu Finansów chodzi głównie o to, by dbać o pozory, choć to bardzo szkodzi polskiej gospodarce i polskiemu eksportowi.” Pelny opis niedudolnosci   rzadu na niwie gospodarczej tutaj
Gospodarka jest faktycznie w oplakanym stanie, który zreszta ciagle się pogarsza. Casus Marcinkiewicza,bylego premiera  który doradza wielkiemu bakowi jak inwestowac/ spekulowac?/ w Polsce powoduje ze należy sobie zadac pytanie na ile najwyzszi urzednicy sa lojalnie wobec interesow Polskich. Jak mamy gwarancje ze obecna sytuacja to wynik nieudolności a nie celowych dzialan Tuska. Michalkiewizc oskarza Platforme o to ze jest tak zwanym „ stronnictwem pruskim „ / /Michalkiewicz/dzialajacym na korzysc Niemiec a na szkode Polski.
Tusk zniweczyl  sprawe fundamentalnu dla naszej gospodarki  która może mieć dalekosiężne skutki gospodarcze , a co za tym idzie polityczne dla Polski w nadchodzącym dziesięcioleciu.Wejscie Polski do strefy Euro .Czy rzeczywiscie Tusk jest az tak nieudolny, czy tez powody mogą byc inne.  Wezmy tylko wysokie bezrobocie jakie nas za chwile dosiegnie. Oznacza to masowa emigracje młodych ludzi. Braknie wiec już niedlugo pieniędzy na emerytury , co skutkuje podniesieniem podatkow, to za skutkuje mniejsza konkurencyjności polskiej gospodarki i wzrostem bezrobocia, to oznacza dasza emigracje, mniej pieniędzy itd. . Gdyby genialny strateg chinski Sun Tzu zyl dzisiaj i doradzal naszym wrogom / chociaz jezeli wierzyc Tuskowi to Polska zadnych wrogow nie ma ? / z pewnosci pierwsza rada byloby żeby popierac „ nieudolnego” Tuska.    
Czy jakiekolwiek infornacj mogą zetrzec lekceważący nasze społeczeństwo „tuskowy” usmieszek z ust Tuska. Np. taka „Od początku br. roku poziom bezrobocia wzrósł z 8,8 proc. do 10,8 proc. w lipcu. Zanosi się na to, że na jesieni i zimą pracę może stracić od 300 do 400 tys. osób, a to gwarantuje bezrobocie na poziomie blisko 15 proc., czyli ponad 2 mln bezrobotnych. A to gwarancja nowych kłopotów”.. Przyszłoroczny budżet to dopiero będzie ekwilibrystyka….Jeśli jest prawdą, że dochody będą oscylować w granicach 220 do 230 mld złotych, a wydatki w granicach 330 mld złotych, różnica wynosiłaby równe 100 mld zł. Taką różnicę mogłyby wyrównać jedynie prawdziwe góry pieniędzy z Unii Europejskiej i to jedynie służące osłabieniu, a nie umocnieniu polskiego złotego.”  źródło tutaj
 
 
 
 
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale