Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  428   0

Do 2015 r. Chiny stworza " Azjatycka Unie" jak Unia Europejska

 

„Chiny podjęły dziś ścisłą współpracę ze Stowarzyszeniem Narodów Azji Południowo-Wschodniej w zakresie handlu i inwestycji bezpośrednich”… „ASEAN powstało w 1967 r. w Bangkoku jako antykomunistyczna, luźno powiązana koalicja krajów regionu. Następnie organizacja ewoluowała w kierunku bloku gospodarczego. W grudniu 2008 r. państwa członkowskie ratyfikowały Kartę ASEAN, co oznacza, iż Stowarzyszenie nabrało statusu podmiotu prawa międzynarodowego. Karta przewiduje powołanie do 2015 r. wspólnego rynku w regionie, wzorowanego na Unii Europejskiej.” Calosc tutaj
Unia Europejska musi się spieszyc .Wciaz jest najwieksza gospodarka swiata , ale już wkrotce może się to zmienic. Chiny podjely drugi krok w swojej dlugofalowej strategi odbudowania swojej mocarstwowej pozycji. W krajch ASEAN plus Chiny mieszka ponad 2 mld. Tuz pod bokiem jest inna nabierajca wielkości gospodarka Indie.
Jeżeli Europa chce w przyszlosci odgrywac jakas wieksza polityczna , czy gospodarcza role to musi przyspieszyc procesy integracyjne oraz otworzyc się na Turcje, Ukraine , Bialorus oraz na kraje isalmskie otaczające Morze Srodziemne. Proces integracji kulturowej z krajami islamskimi zostal już podjety poprzez islamizacje Europy. Czas kiedy Morzez Srodziemne bedzie wewnętrznym morzem swiata Islamu patrzac na trendy wcale nie jest tak odlegly. Slowa Kwasniewskiego , który powiedział ze I Rosja znajdzie się w NATO i Unii Europejskiej to wcale nie fantasmagorie „goleniowca” ale bardzo dobra analiza. Dla Europy problemem w perspektywie kilkudziesieciu lat może być stworzenie dwoch skrzydel Unii , Zachodniego , islamskiego i wschodniego, w którym chrześcijaństwo będzie  nadal odgrywac wazna role.  
Ganley rzucil dalekowzroczne haslo zdemokratyzowania i scentralizowania Europy. I to jest jedyna droga, abyśmy jako Polska , jako Europa  cos znaczyli .     
Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale