Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2216k odsłon
  607   0

Dudek o Polsce jako kondominium niemiecko rosyjskim

Otóż Chińczycy od dawna nieufnie patrzą na wszelkie przejawy ocieplenia relacji między Rosją i UE. Trudno zaś znaleźć w Unii kraj, który w minionych latach bardziej od nas stał na drodze do tego zbliżenia.” …Perspektywa zacieśnienia słabiutkich dziś więzi polsko-chińskich może się obecnie wydawać egzotyczna i nierealistyczna. Nie ulega wszakże wątpliwości, że w zmieniającym się coraz szybciej międzynarodowym układzie sił Polska ma szanse utrzymać dotychczasowy poziom niezależności, tylko grając na wielu fortepianach. Ten euroatlantycki powinien pozostać najważniejszym, ale nie może być jedynym. W przeciwnym razie możemy się w przyszłości stać jedną z ofiar nowej architektury europejskiej, której tworzenie zaproponował ostatnio „wielkim narodom” Władimir Putin.: .. Dlatego Ziemkiewicz ma sporo racji, kreśląc wizję coraz silniejszego uzależnienia Polski od zachodniego sąsiada….Po wtóre wspomniany proces mógłby ulec zahamowaniu, gdyby udało nam się znaleźć partnera skłonnego bodaj częściowo zrównoważyć wpływy niemieckie, a zwłaszcza upiorną wizję powtórki z historii, czyli Polski jako swoistego kondominium Berlina i Moskwy” zrodlo tutaj
Warto zatrzymac się chwile nad  oryginalnym pomysłem Dudka abyśmy stali się partnerem Chin , wespol z którymi gralibyśmy przeciw sojuszowi niemiecko rosyjskiemu. Możemy stac się waznym partnerem Chin , ale pod warunkiem ze dojdzie do skutku oferta dla Ukrainy Kaczynskiego zawarcia ścisłego strategicznego sojuszu. Wtedy taki sojusz z racji swojego potencjalu moglby prowadzic gre z potężnymi Chinami. Tylko czy Chiny będą patrzyly przychylnie na odbudowe federacji jagiellońskiej wewnątrz Unii Europejskiej. Przecie nastepnym krokiem Unii Europejskiej , którym jednym z majsilniejszych podmiotow bylby Sojusz Jagiellonski Kaczynskiego byloby okrazanie i powolna wasalizacja duzo słabszej Rosjii.
Powinnismy zdac sobie sprawe z jednej rzeczy. Rzeczy o ktorej mowil Niesiolowski. Bez wolnej Ukrainy nie ma wolnej Polski. Bez wolnej Polski nie ma wolnej Ukrainy. Dlatego polityk ajegiellonska Kaczynskiego zmierza do wlaczenia Ukrainy i Bialorusi do Unii Europejskiej. Do odbudowy I Rzeczpospolitej , Zdaje sobie z tego również Rokita, który rozszerzanie Unii , istota Polityki Jagiellonskiej  uznal za jeden z głównych celow polskiej polityki . Dudek dostrzega dokladnei te same zagroznia co większość analitykow politycznych . Rosnace podporządkowanie Polski Niemcom. Ich sojusz z Rosja.
Powinnismy jednak uświadomić sobie ze naszym strategicznym sojusznikiem bez którego nie przetrwamy jest Ukraina. Nastepnie musimy zgodnie z diagnoza Rokity poglebic centralizacje Unii i wymuszac budowe Federacji Europejskiej.  To pozwoli osłabić  politycznie Niemcy .A wtedy majac  znaczący  wpływ na polityke potężnej Unii możemy jako Unia rozpocząć okrazanie i wasalizacje Rosji .
Do tego potrzebujemy wejścia Turcji do Unii i wykorzystanie jej wpływów w bylych poludniowych koloniach rosyjskich.    
Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale