Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  167   0

Polacy gorsi od niemieckich zdrajcow wojennych

 

„Niemiecki rząd odmawia uchylenia hitlerowskiego dekretu o likwidacji mniejszości polskiej w tym kraju”… Argument, że przepis w świetle niemieckiego prawa nie obowiązuje, de facto zamyka drogę do odzyskania majątku, skonfiskowanego Polonii przez władze III Rzeszy.”… Niemieckie ministerstwo sprawiedliwości zapowiedziało, że nie będzie symbolicznego uchylenia go odpowiednią ustawą, bo w świetle niemieckiego prawa on nie obowiązuje”… Bundestag uchwalił ustawę o rehabilitacji niemieckich zdrajców wojennych.”…” W świetle analizy prawnej ministerstwa sprawiedliwości, jakie otrzymaliśmy, to również byłoby niepotrzebne - zauważa mec. Hambura. - Przecież tamte przepisy, tak jak rozporządzenie ws. mniejszości polskiej przestały obowiązywać po wojnie.”.. Kilka dni temu otrzymała odpowiedź polskiego MSZ, posługującego się identyczną argumentacją jakie zastosowało niemieckie ministerstwo sprawiedliwości.” Calosc informacji tutaj
Dziwi tutaj  Sikorski , który już dwa razy zachowal się co najmniej dziwnie. Raz w sprawie Polanskiego, drugi raz kiedy nakreślił cele polskiej polityki zagranicznej, Rokita napisal ze czegos takiego nie napisalby minister spraw zagranicznych zadnego nawet najmniejszego kraju. Chodzi o jego proniemiecki tekst , który omowilem  w jednej z poprzednich notek. Wycofal się w nim miedzy innymi z polityki jagiellońskiej. Teraz skandaliczna odpowiedz MSZ dotyczaca interesow polskich w Niemczech. Juz mamy asymetryczny traktat z Niemcami w ktorym my uznajemy mniejszość Niemiecka i przyznajemy jej szerokie prawa , w tym specjalne prawa wyborcze. W Niemczech wedlug niektórych szacunkow mieszka około 3 milionow Polakow. Jeżeli Dodac do tego Polakow , którzy z przyczyn ekonomicznych przyznali się do niemieckości , oraz świeżych emigrantow , to liczebny te mogą byc jeszcze wyższe.Warto przypomniec ze tylko w latach 70 tych Gierek pozwoli aby do Niemiec wyjechalo milion osob , w większości Polakow. Niemcy potrzebowali sily roboczej , a prawo do otrzymania obywatelstwa.  mieli wszyscy potomkowie obywateli  niemieckich. I tutaj Tusk, Sikorski, Kaczynski i reszta powinni wziasc przykład z Niemiec , Rosji czy Rumuni. Rosja przyznaje masowo obywatelstwo rosyjskim mieszkańców Ukrainy. Rumunia Moldawi . A nasi nabijaj się z Polakow i wymyslili nic nie warta Karte Polaka.
Niemcy nie przyznaly tej ogromnej masie Polakow  prawa mniejszości narodowej. Kaczynski kiedys wyznal dlaczego. Otoz rozmawial z jednym z urzędników niemieckich. Ten na pytanie dlaczego Niemcy nie przyznaja praw Polakom odpowiedzial ze dlatego ponieważ Polacy się łatwio germanizuja. Przy czym warto tutaj powiedziec o drugim dnie germanizacyjnym . Zgeramnizowani Polacy wcale nie maja być pelnoprawnymi członkami spoleczenstwa z mozliwoscia rzadzenia krajem. Ma to być jednynie zgermanizowana klasa robotnicza. Warto zwrocic uwage na okolo 6 milionowa mniejszość turecka i kurdyjska ,i sprawdzic ilu ministrow, deputowanych , burmistrzow miast , politykow, czy członków zarządów duzych niemieckich firm  pochodzi z tych mniejszości.
Tutaj warto przypomniec uwagi Krasnodebskiego dotyczce tej strony rasistowskiego oblicza Niemiec. Omowilem to w jednej z poprzednich notek. Krasnodebski pisal również o skandalicznym potraktowaniu Rokity przez Niemcow.
Wynika z tego ze dla Niemiec ważniejsi sa zdrajcy wojenni, pod warunkiem ze sa Niemcami niż dobre stosunki z bliski sasiadem. Bo prężcież , taki drobny w koncu gest w strone Polski bylby cieplo przyjety przez Polakow i rzad polski i przez Prezydenta Polski. Dlaczego wiec Niemcy ryzykuja i nie chca tego symbolicznego gestu wykonac. Cyzby już tak były pewne lojalności Sikorskiego i pewne ze PiS nie dojdzie do władzy ze maga z lekceważeniem podchodzic do Polakow . Sikorski po raz drugi zadeklarowal swa lojalność Niemcom.
A Niemcy wciąż nie oddaja polskiej wlasnosci.  
 
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale