Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  230   0

Staniszkis.Tusk nie jest ani przywódcą ani dobrym premierem"

 

Staniszkis „Tusk, mimo wysokich notowań, jest złym premierem. Ten rząd nie działa jako zespół”...” Ministrowie nie działają według jakiegokolwiek planu”…” Nie jest ani przywódcą, ani dobrym premierem. Ta jego pasywność i reaktywność jest w dużym stopniu narzucona przez niego samego. Ale wynika też z cech osobowościowych.”…” Coś się stało ze sposobem uprawiania polityki w Polsce”...” Jest krótki horyzont czasowy politycznych decyzji i reaktywność na bodźce z różnych stron, brak politycznego projektu. Są chaos i doraźność. Brak koncepcji i dryfowanie. Co więcej, po stronie Platformy pojawił się nowy element. Mianowicie legitymizowanie się własną niemożnością. To znaczy uzasadnianie tego, że niewiele się dzieje, bo winny jest prezydent. Dryf jest świadomą strategią zdejmowania z siebie odpowiedzialności.”…całość wywiadu ze Staniszkis tutaj
 
Mój komentarz
Staniszkis   w swoim wywiadzie mówiła również o sytuacji w PiS, o potencjalnym buncie młodych takich jak Paweł Kowal, Paweł Poncyljusz, Mariusz Kamiński.
W swoim komentarzu pozwolę sobie na skoncemtrowaniu sie na Platformie i Tusku, aktualnych włodzarzach Polski. Nawet nie dlatego ,że sytuacja w PiS, problemy programowe są mało interesujące , ale dlatego, że patologie władzy dotyczą zasadniczo parti rzadzącej a nie opozycyjnej.
Jak to jest możliwe ,że Tusk, zdecydowanie  zdyskredytowany przez Staniszkis jako przywódca i premier jest głownym rozgrywajacym w Polsce. Co jeste fektem dojścia do rządów Tusk i Platformy. Pasywnośći reaktywność, dryf, doraźność , brak koncepcji , niemożność, chaos, brak politycznego projektu, krótki horyzony czasowy politycznych decyzji.
To nie opis polskiego przywódcy i Polski.To opis jakiegoś bantustanu ,w któryjm  wodzi i starszyzna wioskowa udaje że rządzi.
Czytąjc opis Tuska i Platformy dokonany przez Staniszkis nalezy zadać sobie pytanie, czy ktokolwiek rządzi Polską. Zareba napiał nawet o „platformerskich administartorach Polski”. Jeśli Tusk tylko administruje , to w czyim imieniu.
Dlaczego Staniszkis powiedziła że Tusk nie jest przywódcą. A mimo to w dalszej częci wywiadu uznała ze że bardziej niż na premiera nadaje się na prezydenta. Widac w wywiadzie Staniszkis poczucie beznadziejnosci, niemozności postawienai na czele państwa , czy rządu polityka będącego całkowitym przeciwieństwem Tuska.
Dlaczego Staniszkis nawet nie pomyśli że jest wPolsce możliwy premier ,który będzei przywódcą i dobrym premierem, że , będzie aktywny i dynamiczny, jego horyzont decyzji politycznych będzie dalekowzroczny w perspektywie czasowej, że w jego rządzi ebedzei panował porządek i planowośc, że premier będzie posiadal i realizował spójny polityczny projekt, że bedzie aktywnie realizował program i obietnice wyborcze. Że nie bedzei dryfował ,że bedzei brał odpowiedzialnośc za swoje działania.
Przeciez polityk , czy raczej antypolityk opiany przez Staniszkis nadaje sie raczej na odźwiernego , czy „ciecia” w kancelarii premiera a nie na jej gospodarza. Dlaczego Staniszis ta karykature” męża stanu” widzi w roli przyszlego prezydenta Polski.  
Szkoda że Staniszkis nie zastanowiła sie co jest przyczyną ,że politycy klasy ‘Tusk” zachodzą tak daleko w polskiej polityce.
Jedną z  odpowidzi może byc myśl genialnego statega chińskigo Sun Tzu, który nakazywał , aby we wrogim kraju luydzi wybitnych i prawych szkalować iodsuwac od wpływu n alosy państwa, a miernotuy i kreatury, tudziez zdrajców  wspomagąc w przejmowaniu kraju.
Kto jest az takim zagorzałym  wrogiem Polski , że realizjue dektryne Chińczyka.
Inną odpowiedzią na to zagadnieni może fałszywy i nie odpowiadajacy rzeczywistości opis Tuska przez Staniszkis. W koncu jeden z członków jego dworu nazwał go dotknietym przez Bog ageniuszem.
Może Tusk to  rzeczywiście zesłany nam przez Boga geniusz.
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego

„ Stronnictwo Pruskie i Jegiellońskie cz 2 „

 
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego „Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”
 
      
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale