Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2286k odsłon
  307   0

Rokita.Kaczyński ma moralny mandat zagrozić Tuskowi referendum

 

Rokita „Minął właśnie pierwszy rok od wydania najmniej rozumnego zarządzenia obecnej władzy: zniesienia nauczania historii w dwóch najwyższych klasach szkoły średniej”...” W przeciwieństwie do walki o Kempę i Wassermanna to, czego się uczy w szkole, w naturalny sposób interesuje zwykłych ludzi, gdyż dotyczy ich własnych dzieci. Prezydent - budowniczy Muzeum Powstania Warszawskiego - ma niepodlegający dyskusji moralny mandat, aby zagrozić wnioskiem o narodowe referendum, jeśli rząd się nie opamięta.”...” Ostre słowa o "infantylizacji szkoły" i "groźbie historycznej amnezji" wypowiedziane przez Paczkowskiego, Roszkowskiego, Wandycza, Dudka czy Bartyzela okazały się rzucaniem grochu o ścianę. Kaczyńscy - Bóg tylko raczy wiedzieć dlaczego - nabrali wody w usta, nie próbując nawet wziąć podanego im na tacy sukcesu.”...całość wypowiedzi Rokty „ Żałosna rocznica” tutaj
 
Mój komenatrz. Nietak dawno pisalem o nieusyającym nacisku aby wprowadzic marksizm kulturowy jako jedyną etyke ,jednyną  idelogie, jedną „świecka religię” do szkół. Napisałem religie, gdyż  kazda etyka, czy ideologia majac byc jednym wzorem postępownia i  etycznego oceniania rzeczywistości jest forma religii. Czy to bedzie kunfucjanizm, czy marksizm kulturowy.
Rokita podniósł funamentalna dla rodziny , demokracji i , wolności słowa i suminia kwestie. Kto ma prawo do wychowywania dzieci, do kształtowania ich osobowościi tozsamości  w oparciu o jaka etyke i wiedzę. Rokta słusznie zwrócił uwagę ,że hsitoria jest nie tylko przedmotem , który dostarcza dzieciom wiedzy , ale juz sama wiedza , nie mówiąc o jej zakresie , czy interpretacji jest istotna przy kształtowaniu tożsamości  dzieci.
Warto tutaj przypomnić batalie Giertycha , najlepszego polskiego ministra edukcji narodowej od czasów wojny o „spis lektur”. Zaciekła i bezwzgledna wojna z Giertychem , zreszta wygrana przez marksistów kulturowych,  o to jakie lektury bedą w kanonie powinna nam uświadomić, jak dla lewackich demiurgów jest to wazne. Jak wazne dla nich jest urabianie na swoja modłe polskich dzieci.
Rokita przytacza opinie o „infantylizacji szkoły" i "groźbie historycznej amnezji" . Czy rodzice maja prawo zapobiec infantylizacji swoich dzieci oraz  groźbie wystąpienia u nich historycznej amnezji, czy moga tylko jak chłopi pańszczyźniani  bezsilnie przygladac jak marksiści kulturowi piorą mózgi ich dzieciom. Jak wyobcowuja ich ze świata wartości.
Rokita, podobnie zreszta jak Bugaj widzą w prezydencie ostoje wolnosci dla obywateli, ostatnią deske ratynku  przed naduzyciami władzy. Bo czy nie jest w tym wypadku nadużciem władzy bez wiedzy i zgody  rodziców kreowac w sposob całkowicie dowolny srodowisko etyczno poznawcze polskich dzieci.
Rokita bardzo słuszni e uwaza że takie sprawy w sytuacji twardego opru rzadu Tuska pownni rozstrzygać w referendum sami Polacy.
Uważam jednak ,że ogłoszeni ereferendum nie pownno zależec od dobrej woli prezydenta Kaczyńskiego.
W referendum pownny byc zatwiedzone ogolne poziom wiedzy jaki mają zdobyc ucznowie oraz metody tego stwierdzania. Docelowo pownno sie zabezpieczyc społeczeństwo przed wprowadzeniem religii marksizmu kulturowego do szkół , zabezpieczyć przed bezhołowiem  Tuska i jego nastepców w kwestiach szkoły i wychowania.  Należaloby wprowadzić zwalczany przez Tuska i Platforme bon oswiatowy, oraz uspołecznić , czyli odurzędniczyc i odmarksowić szkołe . Taka forma intelektualnej dezyteracji i dezynsekcji .  To rodzice płacący bonem edukacyjnym lub gotówka pownni wybrać taką szkołe , która zapewni najlepsze warunki do rozwoju naukowego i etycznego ich pociech.     
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
 
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”
 
 
 
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale