Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  40   0

Olejnik rozpoczęła kampanie prezydencką Sikorskiego

 

We wczorajszym programie Olejnik spytała sie Sikorskiego , czy będze kandydowal na prezydenta , czy czuje się na siłach stanąc do walki z Kaczyńskim. Olejnik zagaiła  od faktu ,że Tusk kilka dni temu wymienił między innymi Sikorskiego jako kandydata n aprezydenta , w wypadku, gdyby on sam zrezygnowął z kandydowania. Pisałem o tym w notce sprzed kilku dni . Sikorski powiedził że takich decyzji nie podaje się w studio. Wspomniał o swoim expose, które ma wygłosić  w  Sejmie 22 stycznia. Odpowiadając na pytanie Olejnik argumentował bajeczka ukutą na potrzeby  ciemnego ludu, że Tusk boi sie o wynik Platformy w wyborach parlamnetarnych , a poza tym uważał że Tusk wie ,że prawdziwa władza znajduje się w rządzie i z tego powodu Tusk może odpuścić wybory prezydenckie. Ci , którzy czytali regularnie moje notki zapewn pamietaja jak kilkanaścei miesięcy temu przwidywałem upadek Tuska i wystawienei przez platformę Sikorskiego jako kandydata prezydenckiego. Według mnie Sikorski wygra z Kaczynskim, ale to juz osobny temat. Kiedy przewidywałem upadek Tuska ,  był on  u apogeum swoje popularności , około 70 procentowe poparcie dla niego i niewiele mniejsze dla Platformy. Moje analizy komenatorzy i analitycy  kwalifikowali zapewne jako urojenia. O ile takie „bajki „ wogole czytali.  Wtedy zastanawiano  się jedynie czy Tusk wygra w pierwszej turze, czy będzie potrzebował drugiej aby dobić Kaczynskiego. Przytoczyłem to dlatego aby  pokazać ,że chroni sie Platformę. Tusk  jest już tylko popychany w odpowiednim kierunku, propaganda kuje wizje Tuska jako odpowidzialnego męża stanu , który dla dobra Polski rezygnuje z prezydentury. Mami się go wizją dalszego rządzenia Platforma i rzadem. Naiwny Donek, który dał sie wrobic w premierowanie w momencie , w którym kryzys rozpoczynał sie na zachodzie pewniez nowu da sie oszukać.
Mikołaj Wójcik również szykuje grunt dla Sikorskiego „Ale kandydatura Sikorskiego dałaby Platformie gwarancję uniknięcia tego, czego jej prominentni politycy dzisiaj obawiają się najbardziej: bratobójczej walki”...” Jeśli Donald Tusk pozostanie szefem rządu i partii, nikt nie będzie przeciw niemu walczył. Ale gdyby go zabrakło na czele partii i rządu, rywalizacja Grzegorza Schetyny, Bronisława Komorowskiego, Janusza Palikota i innych mogłaby zagrozić sukcesowi PO w wyborach parlamentarnych.”..żródło przemyśleń Wójcika tutaj
Należy juz teraz zadać sobie pytanie jakim prezydentem będzie Sikorski , jakie  siły go wykreowały, jakie skutki jego wybór będzie miał dla konieczności modernizacji Polski.  
 

Marek Mojsiewicz

 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
     
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale