Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2229k odsłon
  57   0

Wyborcza . Start Tuska na prezydenta to koniec Platformy.

Robert Maliszewski z Gazety Wyborczej „Początek końca PO”…” Wbrew sugestiom strategów PiS premier wciąż nie ma większych powodów do obaw o wynik wyborów prezydenckich”…” Problemem jest brak następcy Donalda Tuska, który mógłby poprowadzić partię do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych. Musi być to osoba popularna (np. Radosław Sikorski) i mająca posłuch w partii (np. Grzegorz Schetyna). Nie ma takiej postaci w PO, która dobrze spełniałaby te dwie funkcje. PO może więc pogrążyć w chaosie personalnych roszad, wzajemnego blokowania, podczas walki o nowe miejsce na planszy.”..” Kryzys w PO mogłyby wykorzystać PiS i SLD.”…” Ewentualna decyzja premiera o starcie w kampanii prezydenckiej oznacza więc, że w wyborach parlamentarnych, to PO może dostać mata.Już teraz SLD i PiS sondują możliwość zawarcia koalicji. Premier swoją decyzję ogłosi za kilka tygodni. Jeśli wynik przesłuchań komisji hazardowej będzie korzystny dla PO, to mając na uwadze wybory parlamentarne w 2011 roku, premier może zrezygnować z ubiegania się o fotel prezydenta”…. Całość analizy Maliszewskiego  tutaj
 
Mój komentarz
Wyborcza piórem Maliszewskiego rozpoczęła szantaż działaczy i członków Platformy Obywatelskiej. Jak Tusk nie odpuści prezydentury na rzecz Sikorskiego /  osoba popularna (np. Radosław Sikorski /to pożegnajcie się ze stołkami , które dostaje się w wyborach samorządowych , konfiturach z tego wynikających , stanowiskami dla rodziny i znajomych ,  pożegnajcie się z ławkami poselskimi, z gabinetami ministerialnymi , generalnie mówiąc pożegnajcie się ze żłobem. Silna organizacyjnie , finansowo i sondażowo  Platforma , ale bez Tuska jest potrzebna  jest z kilku  względów . Jako zaplecze dla  startu Sikorskiego na prezydenta, oraz aby zapobiec odbiciu władzy przez PiS w wyborach parlamentarnych. Oczywiście do tego czasu Tusk i jego dwór zostanie odsunięty na polityczna emeryturę. Tuska mami się ,że zostanie premierem i szefem Platformy. Ale chyba nie za bardzo w te obietnice wierzy. Dlatego najrozsądniej z jego strony jest wzięcie Platformy jako zakładnika. I tak musicie mi pomóc w zdobyciu prezydentury , bo inaczej walcząc ze mną ugotujecie Platformę i PiS z Kaczyńskimi dojdzie do  władzy . Dlatego warto uświadomić działaczy  Platformy ,że jeśli nie zmusza Tuska do rezygnacji z prezydentury to oni poniosą tego konsekwencje. Już Maliszewski pisze o przyszłych walkach frakcyjnych i rozbiciu Platformy, straszy koalicja PiS i SLD możliwą dzięki osłabieniu Platformy.
Już kilkanaście miesięcy temu przewidywałem w czasie największej popularności Tuska mającego wtedy około 70 procent poparcia  / zobaczymy już wkrótce czy słusznie / że Tusk zostanie odsunięty od władzy ,  Sikorski będzie kandydatem Platformy na prezydenta. Powody dla  których Tusk według mnie zostanie odsunięty podałem w moich poprzednich notkach.   
Co się stanie jeśli  Tusk nie zgodzi sie dobrowolnie zrezygnować ze swojej obsesji jaka jest prezydentura. Czy nastąpi chirurgiczne cięcie . Kolejna afera , publiczny atak na Tuska „ autorytetów moralnych „ Platformy, groźba ich wyjścia z Platformy i założenia nowego ugrupowania / z Olechowskim w składzie / ,a na końcu pojawienie się jakiegoś  / Sikorski? / męża opatrznościowego .
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale