Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  129   0

Czy Drzewieckim zmuszono Tuska do ustąpienia ?

 

Ci ,którzy systematycznie czytają  mój blog pamiętają ,że kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i kandydowanie Sikorskiego n prezydenta. Cieszę się że udało mi się dokonać tej analizy opartej n bardzo ograniczonej ilości faktów i danych i to w momencie  kiedy Tusk miał około 70 procentowe poparcie.
Postaram się zrobić stronę z linkami do moich notek dotyczących przewidywań  odnośnie Tuska. Dlaczego Tusk zdecydował się ogłosić swoja rezygnację dzisiaj w  czasie przesłuchania Drzewieckiego, i to po perturbacjach z jego zwolnieniami. A w zasadzie zrezygnował przed faktycznymi przesłuchaniami  Zresztą to kancelaria premiera a nie Drzewiecki potwierdziła czwartkowy termin przesłuchania. Jeśli Drzewiecki potwierdziłby że przeciek pochodzi od premiera, to kariera Tuska jest skończona . W końcu skończonemu w Polsce Drzewieckiemu, dobrze czującemu  się poza granicami Polski nie zależy już chyba na interesie Tuska  , ale na wygodnej emeryturze. Tu chciałbym zwrócić uwagę że afera hazardowa była jedynie narzędziem pozbawienia Tuska władzy a nie przyczyną. Jeśliby nie wybuchła ta afera, to znalazłaby się inna.   
Osobiście uważam że to już koniec Tuska, że nie zostanie  premierem kolejnego rządu , ani szefem Platformy . Że tylko łudzi się go ,że pozostawi się go władzy. W poprzednich notkach wyjaśniałem dlaczego .
Warto jednak zastanowić się nad dalszymi scenariuszami. Sikorski zostaje prezydentem, prawdopodobnie USA i Niemcy dogadały się co jego kandydatury , Tusk jest zmarginalizowany. Ale Platforma  musi zagrodzić drogę Pisowi do władzy. Kto będzie kandydatem na premiera ze strony Platformy. Komorowski będzie za mocny. Czy  zabłyśnie znowu gwiazda Rokity. Postawienie na czele rządu Rokity wbuduje konflikt w funkcjonowanie Platformy, co zapobiegnie hegemonizacji i władzy w jednych rekach jak za Tuska.
Zobaczymy       
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale