Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  60   0

Czy Tusk i Sikorski szkodzą Polakom na Białorusi .

W jednj z moim notek skrytykowałem Czarneckiego, który chwalił się że po jego akcjach w Parlamencie Europejskim  a sprawie pisowni polskich nazwisk na Litwie Litwini nie chca na niego patrzć. Nazwałem to ekscesami i awanturnictwem. Warto przypomniec słowa  Litwina prof Bumblaskasa, który powiedział ,że z perspektywy czasu wojny o Wilno , które  zdobył Żelichowski potrataktujemy  jako woje domową. Powtórzę jeszcze raz wojne, ale domową. W końcu i Litwa i Polska to tylko nieszczesne osierocone fragmenty potężnej , zapewniajacej bezpieczeństwo i wolność Rzeczpospolitej. Napisalem później notkę w której przedstawiłem dramatyczna sytuacje narodowosciowa Litwy. Dla przykładu Polacy w Wilnie, stolicy Litwinów stanowia 40 procent ludności. Z Rosjanami stanowimy ponad 50 procent. Zapytałem  w notce, co my Polacy możemy zrobić aby pomóc i zagwarantować Litwinom , że nie spolonizujemy Litwy.
Należy wspierać Polska kulturę na wschodzie. Poczucie tożsamości i przynależności do narodu polskiego  Kartę Polaka , która daje potomkom polskich powstańców , w tym powstańców Warszawy mniejsze prawa w Polsce niz ma je żyjacy jeszcze esesmn,  który tych powstancow rozstrzliwał uznałem  za hańbę i plucie tym ludziom w twarz. A w zasadzie pokazaliśmy ,ze siebie samych nie szanujemy . Niemcy i Izraelczycy nie dopuścili do takiej sytuacji .
Jednak wspieranie apiracji politycznych polskich organizacji na Litwie i Białorusi uważam za skrajnie nieodpowiedzialne oraz szkodzące naszym intersom na dawnych obszarach I Rzeczpospolitej i co najistotniejsze szkodzące Polakom w tych krajach . Organizacje te mogłyby wspierać Polkaów, w ich karierze politycznej i społecznej , wspierać te inicjatywy, które służą zbilżeniu z Polska i Europą. Na Litwie doszło do skrajnej politycznej głupoty Polacy utworzyli faktycznie narodową partie polityczną. Akcje Wyborcza Polaków na Litwie.
Dlaczego Żydzi  w USA, a jest ich tam około 10 milionów nie utworzyli Akcji Wyborczej Zydów w Ameryce.  Bo nikt z Zydow /lub bardzo sporadycznie/ nie wszedłby wtedy do rzadu Litewskiego , do Sejmu Litewskiego , nie obejmowąłby kluczowych stanowisk w Repbulice Litewskej i Litewskich partiach politycznych. To samo tyczy się Białorusi i Ukrainy .
Czy Polacy w obu tych krajach mają być ploretariatem politycznym i gospodarczym soraz tanowić klasę nizszą tamtych społeczeństw. O ile lepiej budowałoby się nam wymarzony przez Kaczyńskiego Sojusz Jagielloński , gdyby np ministrem spraw zagranicznych , czy premierem , a może nawet prezydentem  Białorusi był Polak . A jak Polak ma zostać np ministrem spraw zagranicznych Litwy jeśli działa w niszowej politycznie parti narodowej. Sytaucja ta wypłukuje faktycznie najzdolniejszych Polaków ze sceny politycznej Litwy i Bialorusi .Bo młodzi Polacy na wschodzie powinni barć czynny udział w zyciu politycznym swoich krajów , wstępowac do parti opartych na programach politycznych a nie narodowościowych, awansowac w życiu politycznym, gospodarczym, i społecznym .A mieliby naturalną przewagę nad swoimi litewskimi , czy białoruskimi kolegami ,że mieliby łatwość w nawiązywaniu kontaktów politycznych i gospodarczych z Polakami w Polsce.
Czy Sikorski i Tusj nie mają żadnych analiz mówiących o niedoreprezentowaniu Polaków we wschodnich społecznościach . Dlaczego Sikorski, który w swoim słynnym artykule – programie politycznym zadeklarował że Polksa bedzie nowczesnym państwem narodowym ,ale w zanczeniu narodu politycznego / Sikorski ze wzgledu na niedoprecyzowanie  tegoterminu stwarza powazny problem natury pamnstwowej /  na wschodzie postepuje wprost odwrotnie.
Dzieki wsparciu rządu polskiego Polacy na Litwie i Białorusi traktowani są jako członkowie wrogich Litwinom czy Białorusinom  organizacji. A tak nie powinno być.
Do tego tworzymy / Sikorski i Czarnecki / sytuacje skandalu miedzynarodowego / Wewnętrzne problemy polsko litewsko , białorusko – ukrińskie powinniścmy załatwiac w rodzinie. Niedopuszczalne jest aby arbitrem w naszych  sprawach stawały się Niemcy , Rosja, czy jakieś organizacje międzynarodowe .
Rząd Tuska i Sikorskiego może doprowadzić do eskalacji problemów ,a co najgorsze zagrożone na mniedzynarodowym forumLitwa i Białoruś zmiast załatwiac nasze sprawy w naszym gronie , regionalnie lub w cztery oczy zacznie szukać pomocy u Niemiec.  
Marek Mojsiewicz  
 
---------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i Sikorskiego jako kandydata Platformy na prezydenta. Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
 
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale