Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  99   0

Skwiecinki. Sikorski postnowoczesny , gadzetowo efekciarski

Skwiecinki „Jako „Europejczyk”, człowiek Zachodu, z żoną Amerykanką z waszyngtońskich salonów jest przekonywający dla elektoratu czułego na tego rodzaju sygnały, skłonnego do podejmowania decyzji wyborczych w myśl hasła „co sobie o nas na Zachodzie pomyślą?”. Jako polityk postnowoczesny, umiejący sprawnie wykorzystywać gadżetowo-efekciarską metodę robienia polityki, jest atrakcyjny dla elektoratu, dla którego tradycyjna polityka jest nudna i irytująca.”...” Jeśli jednak politycy decydujący o kierunku działań PO uważają, że utrzymywanie linii podziału, wykreowanej w 2007 roku, leży nadal w interesie ich ugrupowania, to powinni poważnie zastanowić się nad poparciem Sikorskiego. Jako kandydata, oczywiście, mniej dla partii komfortowego, mniej obliczalnego, ale za to – w sensie jej wizerunku – bardziej przyszłościowego.”...” Warto natomiast odnotować, że Jarosław Kaczyński na obiekt pierwszego kampanijnego ataku wybrał sobie właśnie Sikorskiego. I można zaryzykować opinię, że nie musi to być przypadek. Że lider PiS zaatakował tego platformerskiego pretendenta, którego uważa za bardziej niebezpiecznego dla swojego ugrupowania.”..źródło tutaj
Mój komentarz.
Krystalizuje sie obóz Sikorskiego. Nie tylko wewnątzr Platformy, ale równiez poza nią. Skwieciński należy do tego rozszerzonego obozu.Cały czas twierdze, że decyzja o wyborze Sikorskiego zapadła. Bo gdyby ni eto Komorowski mający poparcie w zarzadzie Platformy, w szeregach partii . a do tego Tuska i Gronkiewicza Waltz powinien juz zostac wybrany , co obiecywał Schetyna i Palikot.
Rezygnaja oligarchi Platformy z dokonania wyboru przez zarząd była działniem na rzec Sikorskiego , który majac popracie mediów bedzie zyskiwał z kazdym dniem przewage nad Komorowskim. Oczywiście jest szansa , że przez przypadk Komorowski zostanie kandydatem Platformy, ale osobiście uwazam ,ż esam komorowski juz zrezygnował, a całe te przepychanki w Platformie to tylko takie przedstawienie  ku uciesze mas platformerskich.
W moich poorzednich notkach napisałem ,że Kaczynski postawił na Sikorskiego jako swojego kontrkandydtada i rozpoczął kampanię od ataku na niego. Moje spostrzeżenie potwierdza Skwiecinski pisząc ,że Kaczyński uwazą Sikorskiego za groźniejszego od Komorowskiego dla swojego ugrupowania.
Tutaj oczywiście wartałoby wtym kontekście zasatnowic się na sytuacj za pieć lat , kiedy Kaczyńscy beda mieli 66 lat. Kampania parlamentarna za rok będzie według mnie ich ostatnia efektywną ze wzgledu na ich wiek. Jak do tej sytacji przygotowuje sie PiS .Ale to temat na osobna notke.
Co znaczy że Sikorski jest politykiem postnowoczesnym ,że uprawia politykę metodą efekciarsko gadżetową ? Dużo ważniejsze jest konfrontacja dokonana przez   Skwiecinskiego platformerskiej wizji Polski „Otóż kluczowym segmentem tej atmosfery była wizja Platformy jako politycznego wehikułu Polski młodszej, wielkomiejskiej, nowocześniejszej i europejskiej (cokolwiek miałoby to znaczyć), konfrontującej się z uosabianą przez braci Kaczyńskich Polską starszą, małomiasteczkowo-wiejską, wrogą współczesności, tradycjonalną i nieeuropejską.”. Skwiecinski uważa ,że symbolem tego podziału jest Sikorski
Jedyne wytłumaczenie dla prawyborów w Platformie jest komlikacja z gwałtownym wycofaniem sie Komorowskiego z wyboró, co byłoby niezrozumiąłe dla dołow Platformy oraz zystanie czasu przez Tuska.
Bo według mnie po ustanowieniu kandydata platformy na prezydenta rozpocznie sie proces podmiany Tuska  na innego przytwódce w Platformie. Tusk zapewne liczy,że ze wzgledu na prezydencką kampanię wyborczą  proces ten ulegnie zamrożeniu, a po wyborach ,których wynik nie jest do końca do przewidzenia, chociaż ja stawiam że Sikorski wygra sytuacja może sie zmienić na korzyść Tuska.
Jeśli wygra Kaczynski to może dojść do sojuszu Kaczynskiego z Tuskiem , do stworzenia po wyborach reformatorskiego Po-PiSu. Tylko taki sojusz i wsparcie Kaczyńskiego może uratować Tuska przez upadkiem. Warto przypomniec jedna z moich notek  w której analizowałem oferte Kaczynskiego sprzed paru miesięcy  dlaTuska. Kaczynski proponowął przedterminowe wybory oraz zgodę Tuska na koalicje PiS. PSL i SLD. Według mnie cena było wsparcie Kaczynskiego dla utrzymania w Platformie władzy przez Tuska.    
 
---------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i Sikorskiego jako kandydata Platformy na prezydenta. Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale