Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  39   0

Czy Kwaśniewski proponuje Sikorskiemu walkę z Tuskiem .

Kwaśniewski „Ale ważniejsze jest co innego: propozycje konstytucyjne Tuska stawiają kandydata PO w dziwacznej roli. Bo będzie musiał się tłumaczyć, dlaczego chce obejmować urząd, który de facto ma być podporządkowany rządowi. Cała koncepcja Platformy sprowadza się do prezydenta, który będzie meldował wykonanie zadania prezesowi. Gdybym był urzędującym szefem MSZ i widział w perspektywie takie ograniczenie pozycji prezydenta, jakie proponuje moja partia, to bym powiedział: panowie, dziękuję, wolę robić realną politykę. „...”A dlaczego Tusk zwleka z wyborem kandydata?
Kwaśniewski :Dzisiejsza pozycja Tuska w Platformie jest na tyle silna, że gdyby on powiedział, że kandydatem jest X, to z pewnością byłby. Skoro tego nie robi, to dlatego, że chce wpuścić trochę powietrza, dać trochę czasu, by frakcje wokół Komorowskiego i Sikorskiego bardziej się ujawniły. Działa na zasadzie: divide et impera - dziel i rządź. “…źródło tutaj
 
Mój komentarz
Wiadomo ,że propozycje Platformy zmiany konstytucji mają jednie charakter medialny, zabawowy , ponieważ ni ema zdenj szansy aby te zmiany przeprowadzić. Oczywiście istniej koniecznośc zmiany poskomunistrycznej patogennej / rodzacej patologie na scenie politycznej / Konstytucji . która szkodzi Polsce. Ale o postkomunistycznej Konstytucji i złych i jej szkodliwosci napisze wkrutce.
Ważna jest sprawa sytuacji wewnętrzej w Platfomie i skutki potencjalnej , choć  w to nie wierzę porazki Sikorskiego w batali o zostanie kandydatem Platformy na prezydenta. Kwasniewski dostrzega, a raczej wie ze swojego doswiadczenia  ,że powstają teraz coraz wyraźniejsze koterie, czy obozy zarówno Sikorskiego , jak i Komorowskiego. Frakcja Sikorskiego , co przewidywałem , mająca wsparcie mediów jest coraz silniejsza. Co oznaczają słowa Kwaśniewskiego ,że gdyby byl Sikorskim , a Tusk by zabrał władze prezydentowi / warto przypomnieć ,że jest to władza blokująca działania premiera / to  wolałby robić realną politykę. Chyba nie mial na myśli chodzenie na pasku Tuska i pokorne wykonywanie jego polceń. Przeciez frakcja, która powstaje koło Sikorskiego wczesniej czy później sprubuje rozpocząc gre wewnatzr Platformy iczegowynikiem bedzei usuniecie Tuska . Kwaśniewski mówi o systemie władzy typu dziel  i rządź. Dlaczego Tusk zrezygnował z kandydowania  czego wynikiem jest powstawanie silnych frakcji. Dlaczego nie mianował Komorowskiego na zarzadze , co sprawiłoby wrazenie w Platformie ,że jest to jego nominant.  Sikorski zostanie faktycznie nominanatem Platfromy sam , nie z nominacji Tuska, uzyska poparcie członków  Niemogę zgodzić sie z Kwasniewskim ,że Tusk chce ujawnienia frakcji. Każdy ruch Tuska jest szkodliwy dla niego , chyba że o czym pisalem wcześniej w poprzednich notkach  chodzi mu rozpaczliwie o ugranie czasu, o założenie ,że Sikorski i jego frakcja od razu jak ten uzyska nominacje zacznie wspierać inna frakcje w batali z Tuskiem  , prawdopodobnie zwycięską o władze and Platformą , że Tusk chce odsunąc czas tej batali w czasie.
Prawdopodobni edojdzie do paradoksalnej sytuacji , w której Platforma , rozbita wewnatrznie na kilka silnych koterii pokona zdecydowanie PiS / na szczescie dzieki nawet ułomnjej demokracji nie do końca można przewidzieć wynik wyboró./ Platforma ni ebedzei mogła skutecznie rządzic zajęta rozgrywkami wewnatrz partyjnymi.  Efektem takich rozgrywek moż e być rozpad Platformy po wyborach . Scenariusz ten jest o tyle prawdopodobny ,że Kaczyńscy po tych wyborach parlamentarnych będa zbyt starzy aby skutecznie poprowadzic PiS do następnych wyborów i silna Platforma nie będzie potrzebna.    
---------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i Sikorskiego jako kandydata Platformy na prezydenta. Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale