Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  48   0

PiS i PO.Broń funkcjonariusza innych nie broń zostaw przestępcom

 

Zabójstwo funkcjonariusza publicznego będzie karane jak zbrodnia ze szczególnym okrucieństwem - to najważniejsze założenie projektu zmian w kodeksie karnym, do którego dotarł DGP. Innym pomysłem jest wprowadzenie szczególnej ochrony dla osób, które będą bronić policjanta przed napaścią.”... Ale w projekcie znajduje się też pomysł rozszerzenia art. 25 kodeksu karnego, który reguluje granice obrony koniecznej, czyli co wolno w sytuacji, w której odpierając atak bandyty, sami go atakujemy. Ministerstwo tłumaczy, że osoby, które pomogłyby funkcjonariuszowi, będą chronione prawnie na takich samych zasadach, jak np. policjant na służbie. Argumentuje w uzasadnieniu, że tacy ludzie "przełamując niejednokrotnie strach oraz narażając się na agresywną reakcję przestępcy, reagują na chuligańskie", zasługują na korzystanie "ze wzmocnionej ochrony prawnej”...,” Choć atakowi na Struja przyglądali się pasażerowie tramwaju, żaden z nich nie ruszył mu na pomoc.”...” Naszym celem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa policjantów, a także sędziów i prokuratorów. Chcemy też zagwarantować prawne bezpieczeństwo osobom, które widząc napad na funkcjonariusza, ruszają im na pomoc" - tłumaczy DGP Krzysztof Kwiatowski, minister sprawiedliwości.”...” "Te wydarzenia zwiększają poczucie zagrożenia oraz lęk obywateli przed przestępczością i nie mogą się powtarzać" - podkreśla Kwiatkowski. Dodaje też, że tego rodzaju sytuacje osłabiają zaufanie społeczne do państwa i stanowionego prawa, które jest postrzegane jako nieefektywne.”...źródło projektowanych zmian tutaj
 
Mój komentarz
 
Gdzie jest Zoll i reszta jego zideologizowanej grupy, która z uporem godnym członków sekty religijnej uporczywie przeciwstawiała sie zaostrzeniu kodeksu karnego.Grupy, która do absurdu zminimalizowała zakres obrony koniecznej. Gdzie jest Tusk i Platfoma na która w wyborach parlamentarnych w więzieniach głosowąło okolo 90 procent skazanych przestepców. Przecież te 90 procent przestepców kalulowało sobie jakieś korzysci jakie mogą wynieść z wygranej Tuska i jego partii. Czy bezbronność obywateli wobec kryminalistów na naszych ulicach to korzyści na jakie liczyli po wygraniu Platformy.
Prawo, które karze za ochrone rodziny , mienia, czy słabszych jest prawem chorym , sekciarskim, skundlajacym całe społeczeństow. Jak obywatel może bronić funkcjonariusza, czy kogokolwiek innego , jesli państwo polskie  rozpocznie proces szykanowani a być może  ukarania odważego człowieka. Platforma i niestety PiS swoim projektem wpisuja się w proces dalszego upadalnia społeczenstwa.
Czy odważny obywatel bedzie musiał sie upewnić , czy osoba katowana przez kryminalistów jest „ funkcjonariuszem „ bo co byłoby gdyby to była np  kobieta w ciąży nie będąca funkcjonariuszem. W tym wypadku należy ja zostawić na pastwe przestepców, gdyż  jej obrońca nie bedzie podlegał  wzmocnionej ochronie prawnej  .
Czy ta kobieta w ciąży nie zasługuje na taką sama ochrone, na takie samo prawo do obrony przez przemocą jak funkcjonariusz . W oczach Platformy, PiS,oraz ich wodzów czyli  Tuska i Kaczyńskiego ta kobieta nie zasługuje na taką sama ochrone, jest obywatelem drugiej kategorii. Ona ma podlegac staremu , sekciarkiemu prawu , a funkcjonariusze, a wiec zapewne i Chlebowski i Rosół maja podlegąc lepiej ich chroniącemu prawu , w którym wysokość kar ma ostraszać przestepców. Lepiej katujcie kobiete, niz funkcjonariusza.  Platforma, PiS , Tusk I Kaczyński wysyłają sygnał do społeczeństwa. Zapewnimy Ci specjalna ochrone prawną, pod warunkiem , zostaw  kobiety , pomagają funkcjonariuszom. 
Chore państwo polskie wymaga modrnizacji, również w ochrony  kwestii praw człowieka ,a w zakres tych praw wchodzi również prawo  człowieka  do chronienia przez przemoca  najsłabszych. Człowiek ma  prawo do ochrony swoje rodziny , mienia przed kryminalistami , ale również  ma prawo do chronienia innych osób, szczególnie tych najsłabszych   Prawo to jest bezczelnie łamane przez państwo polskie .
Obrona konieczna powinna być w świadomości społeczenstwa polskiego obowiązkiem, za wypełnienie którego jest sie nagradzanym , dawanym za wzrór. A ci którzy zamiast zastrzelić bandytów w swoim domu pozwolili im na znecanie się nad rodzina pownni być piętnowani. Z tym ,ze znowu mamy dwie grupy obywateli . Chlebowskich, Sobiesaików, Rosołow, którzy nie maja problemu z posiadaniem broni oraz chołoty polskiej, która nie ma prawa do zabezpieczenia się przed głosujacymi w 90 procentach  na Platforme kryminalistami .
Należy skończyć z zabobonem, którym raczy nas klasa polityczna . A mianowicie ,że spoełczeństwo nie ma prawa do wybierania sędziów i prokuratorów w wyborach powszechnych, tak jak są wybierani radni, czy posłowie . Sędziowie i prokuratorzy powinni być wybierani , w wypadku sędziów może nawet dożywotnio , ale wybierani przez Polaków a nie mianowani przez urzędników państwowych i różnych  lobby stojących za nimi .
Warto wspomniec ,ze Giertych rzucił kiedyś koncepcję wyboru w wyborach powszechnych prokuratorów. Ale jakoś natychmiast o tym zapomniał.  Oczywiście nie można porównać Tuska / 90 procent poparcia w więzieniach / i zasług  Kaczynskiego, który postawił się sekcie Zolla  i walczył przeciw tej sekcie o prawo społeczeństwa polskiego do obrony.  Nie podoba mi się jednka , że zaostrzni  kar za zabicie funkcjonariusza nie idzie w parze z zaostrzeniem kar za przestępstwa przeciw zwykłemu obywatelowi.      
Marek Mojsiewicz
---------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem ,że Tusk nie będzie kandydował na prezydenta   oraz Sikorskiego jako kandydata Platformy na prezydenta. Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju”  
 
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale