Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  63   0

Prawo i Sprawiedliwość rozpadnie się po wyborach parlamentarnych

 

„Jarosław Kaczyński ponownie został prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Otrzymał 999 na 1077 oddanych głosów. Przeciw było 51 delegatów”…”- Wybór nie tylko słuszny, ale jedynie słuszny - skomentował prezydent Lech Kaczyński, który przebywa w Zakopanem.”…” Przyjęcie funkcji prezesa PiS wiąże się z olbrzymią odpowiedzialnością. Na chwilę obecną nie ma w partii innej osoby, która mogłaby nią pokierować - komentuje poseł Arkadiusz Mularczyk. W podobnym tonie wypowiada się poseł Andrzej Dera. - Potrzebujemy silnego przywództwa, by skutecznie przeciwstawić się partii rządzącej, „…”jak dowiedziała się "Rz, w piątek wieczorem Przemysław Gosiewski, szef Zespołu Pracy Państwowej telefonicznie sugerował kilku posłom PiS mającym w partii opinie niepokornych, by "z niczym nie wyskoczyli" podczas wyborów.”…źródło tutaj  
 
Mój komentarz
Paweł Śpiewak nazwał system polityczny funkcjonujący Polsce systemem oligarchiczno wodzowskim. W wypadku Platformy z przewaga oligarchiczności w wypadku PiSu wodzostwa. Warto zastanowić się czy PiS jest tak marną partia ,że nie jest w stanie przyciągnąć nikogo o cechach przywódczych, że z powodu tej nędzy jednym przywódca jest Kaczyński. Czy też może istnieje inna ewentualność, taka , że najlepszych , najwartościowszych , tych, którzy mogliby stanąć  na czele PiS u po prostu się zawczasu usuwa . Pozostają karierowicze, agenci wpływu , miernoty. PiS poza Mariuszem Kamińskim nie ma nikogo , kto miałby intelekt, cechy przywódcze i charyzmę.
Polska scena polityczna , dzięki postkomunistycznej, szkodliwej dla Polski  konstytucji jest permanentnie niestabilna. Ciągle upadają duże partie, np. SLD i Unia Wolności, a na ich miejsce powstają inne partie. Dlatego złudzeniem oligarchii PiS u i Platformy jest że tak duże partie nie mogą upaść. Wręcz odwrotnie one w wygenerowanych przez wadliwa Konstytucję zasadach gry są skazane na wycinanie najlepszych i w efekcie upadek.
Wszyscy  zjednoczeni wokół wodza. Co będzie jak tego wodza zabraknie. Kaczyński jest politykiem wybitnym, najwybitniejszym od czasu Piłsudskiego. Ale wątpię czy będzie w stanie poskromić swoja megalomanię podsycana przez dworaków i czy zadba o swoja sukcesję w PiS ie . Kaczyński po wyborach parlamentarnych będzie miał około 62 lat. W następnych będzie miął już 66 , a to jest wiek , w którym trudno być szefem machiny partyjnej. Można z dużym prawdopodobieństwem założyć ,że te wybory parlamentarne będą ostatnimi wyborami Kaczyńskiego jako silnego przywódcy. Po zapewne przegranych przez PiS / chociaż sam życzę PiS owi w tych wyborach zwycięstwa /  wyborach oligarchia PiS owska zacznie walkę o schedę po Kaczyńskim , o to kto zawładnie machiną partyjną PiS.
Ponieważ jedyną instytucja konstytuująca PiS jest osoba wodza, to gdy jej zabraknie PiS rozdarty walkami wewnętrznymi po prostu rozpadnie się i skarleje. Zapewne część dworaków zakłada ,że wystarczy zapewnić sobie kontrole nad starzejącym się i coraz mniej skutecznym Kaczyńskim , aby nieformalnie rządzić partia i wpływami w państwie jakie on generuje. Ale to jest błędne przekonanie. Członkowie słabszej koterii widząc co się dzieje kalkulując skalę bezsilności Kaczyńskiego mogą doprowadzić do rozłamu PiS u.
Jedną drogą dająca jakąś szansa  PiS owi aby przetrwał jako licząca się  i jednolita partia do wyborów 2015 jest wytypowanie przez Kaczyńskiego silnego sukcesora, który przejmie wodzostwo w partii , zbuduje nowy dwór i poprowadzi PiS do być może zwycięskich wyborów 2015 roku. Na to aby wykreować sukcesora , prewodza w wyborach 2011 jest według mnie za późno. Nawet pod skrzydłami Kaczyńskigo jest za mało czasu aby mógł on wyciąć przeciwników , spacyfikować sytuacje w partii, skonsolidować ją wokół siebie i przygotować ja do wyborów.  
Marek Mojsiewicz  
       
                 ---------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i Sikorskiego jako kandydata Platformy na prezydenta. Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kachttp://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Apollo_Saurocton_Louvre.jpg&filetimestamp=20070105173704zynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju” 
Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale