Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2228k odsłon
  74   0

Prokurator wziął 50 tys Potrzebny rządowy cennik urzędowy

 

„Korupcja w warszawskiej prokuraturze. Za50 tysięcy złotych łapówki umorzono śledztwoprzeciwko słynnemu aferzyście Rudolfowi Skowrońskiemu, od lat poszukiwanemu listem gończym. Prokuratorowi Krzysztofowi W. pieniądze miał wręczyć słynny warszawski "załatwiacz", który potem pomagał Lwu Rywinowi.Tak uważa łódzka prokuratura apelacyjna”…”Innym razem prokurator dostał 16 tys. zł za załatwienie Łukaszowi K., zatrzymanemu za spowodowanie wypadku drogowego,widzenia z rodziną.Faktycznie chodziło o to, by Łukasz K. został bez opieki policjantów. Wtedy jego najbliżsi podali mu atropinę i środki nasenne.Dzięki temu pirat drogowy mógł symulować objawy choroby „..źródłotutaj
 
Mój komentarz
Wszyscy słyszymy o kwotach , które pobierają sędziowie i prokuratorzy za swój usługi świadczone ludności. / w odróżnieniu od czołowych polityków Platformy, którzy swoje „usługi „ świadczyli bezpłatnie oczywiście wyborcom oczywiście / .
Wierze że większość z tych funkcjonariuszy państwowych ,sędziów i prokuratorów uczciwie ustala stawki za swoje usługi i rzetelnie wywiązuje się z swoich obietnic. Jednak kwoty 50 czy 16 tysięcy złotych według mnie są dosyć wysokie. Ich wysokość ogranicza dostęp do usług prokuratorów i sędziów. Oczywiście należy zwrócić uwagę ,że masowy dostęp do tych usług mógłby skutkować obniżeniem się jakości oraz solidności .Aby tego uniknąć należałoby wprowadzić przymusowe ubezpieczenia od tak zwanego błędu w sztuce. Na wzór lekarzy. Bo mogłoby się np. zdarzyć ,że prokurator ze zwykłego zmęczenia natłokiem usług dla ludności umorzyłby nie to śledztwo za które wziął pieniądze. I co wtedy. A tak ubezpieczyciel wypłacałby odszkodowanie za starty moralne. I nie tylko . Bo wyobraźmy sobie konsumenta , który kupiłby sobie umorzenie sprawy i w związku z tym zarezerwował np. wakacje na Bahamach. Kto miałby zwrócić koszty , na które konsument został narażony przez błąd w sztuce. Prokuratorskiej.
Aby udostępnić usługi sędziowskie i prokuratorskie szerszej grupie obywateli można rozważyć dwie możliwości. Wprowadzić wolną konkurencje, a wtedy prokuratorzy umarzaliby sprawy za coraz mniejsze pieniądze . Tutaj widzę pewien problem .Otóż taniość i łatwa dostępność umorzeń mogłaby spowodować nadmierną podaż czynów kryminalnych.
Dlatego też należy rozważyć drugi wariant. Mianowicie wprowadzenie stawek urzędowych na umorzenia i inne tego typu usługi , no i oczywiście kasy fiskalne w każdym gabinecie sędziowskim i prokuratorskim.
Marek Mojsiewicz
---------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i Sikorskiego jako kandydata Platformy na prezydenta. Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kachttp://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Apollo_Saurocton_Louvre.jpg&filetimestamp=20070105173704zynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju” 
 
Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale