Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  115   0

Kaczyński chce koalicji z Rokitą i częścią rozbitej Platformy ?

 

Kaczyński „Chce koalicji z częścią PO a nie z SLD„…”Jestem przeciwny prowadzeniu polityki transakcyjnej. Koalicja z SLD byłaby powrotem do takiej polityki - mówi "Rz" prezes PiS Jarosław Kaczyński” źródło wypowiedzi Kaczyńskiegotutaj
 
Mój komentarz.
Kaczyński znowu wykazał swoja klasę. Nie na darmo jest uważany za najwybitniejszego polskiego polityka od czasów Piłsudskiego. Ci którzy czytali moje poprzednie notki w których prognozowałem rozpad Platformy po wyborach . Wczoraj do takich samych wniosków doszła Staniszkis , która stwierdziła ,że prawybory podzielą głęboko Platformę. Teraz do tych opinii przyłączył się Kaczyński, który zaczął grac na rozpad Platformy.
Kaczyński nie tylko gra na rozpad Platformy, ale zaczyna ten proces wspomagać. Bo czymże innym może być oferta koalicji skierowana do rozpadającej się Platformy.
Kaczyński zakłada ,że proces rozpadu już się zaczął i chce go przyspieszyć i pogłębić. Chce stworzyć proPiSsowski i pro Kaczyński obóz wewnątrz Platformy. W pewien sposób nawołuje swoich potencjalnych koalicjantów, aby wzięli sprawy w swoje ręce i zabrali się do dzielenia schedy po upadku Tuska. W jednej z notek sprzed paru miesięcy zanalizowałem ofertę , plan ratunkowy Kaczyńskiego dla Tuska. Kaczyński zaproponował Tuskowi   ,że PiS zawrze koalicje z SLD i PSL, odbędą się przyspieszone wybory, a Tusk nie będzie prezydentem. Dziwna propozycja ,.ale nie do końca. Kaczyński prawdopodobnie tak samo jak ja założył ,że Tusk zostanie doprowadzony do upadku i zaproponował mu ,że pomoże Tuskowi przynajmniej pozostać u władzy w Platformie.
Teraz, kiedy proces upadku Tuska zaczyn nabierać rumieńców Kaczyński chce doprowadzić do rozpadu Platformy przed wyborami, aby zdobyć władzę. W poprzednich  notkach założyłem ,że Platforma , podobnie jak PiS rozpadnie się po zwycięskich dla Platformy wyborach parlamentarnych. Dla odmiany PiS rozpadnie się po przegranych , ze względu na wiek Kaczyńskich i odsunięcie od władzy.
Wątpię czy manewr Kaczyńskiego doprowadzenia do rozpadu Platformy przed wyborami się  uda, raczej na pewno upadnie Tusk ,ale Platforma się nie rozpadnie .Choć powodzenie jego planu  byłoby bardzo korzystne dla Polski.
W moich poprzednich notkach wyraziłem pogląd ,z najbardziej korzystny dla Polski tandem przywódczy to prezydent Kaczyński ,. premier Rokita .I nadal ten pogląd podtrzymuję Świetna polityka jagiellońska Kaczyńskiego, którą zresztą Rokita popiera z modernistycznym planem Rokity i jego dobrymi koncepcjami polityki zachodniej , wewnątrz  unijnej   Być może już doszło do cichego sojuszu Kaczyńskiego z Rokitą. Być może Kaczyński liczy ,że Rokita stanie na czele jednego z obozów rozpadającej się Platformy. 
Jeśli plan Kaczyńskiego się powiedzie , Platforma się rozpadnie przed wyborami prezydenckimi lub najpóźniej parlamentarnymi , a  PiS wygra  wybory , to nie dojdzie do rozpadu PiS u.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i Sikorskiego jako kandydata Platformy na prezydenta. Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kachttp://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Apollo_Saurocton_Louvre.jpg&filetimestamp=20070105173704zynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju” 
 

 

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale