Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  434   0

Rokita popiera budowę meczetu w Warszawie.

Rokita „Polska także nie ma i - mimo grożącej nam demograficznej katastrofy - mieć nie będzie w wyobrażalnej przyszłości kłopotu z liczebnością i zamknięciem islamskiej społeczności”…” Jest jeszcze jedna kwestia, bez wątpienia dla polskiej polityki kluczowa. Starcie Zachodu z islamem w najwyższym stopniu nie leży w polskim interesie. Gdyby bowiem sławetna "wojna cywilizacji" przybrała kształty realnej i globalnej polityki, kluczowym partnerem i sojusznikiem Zachodu z konieczności musiałaby stać się wielka i najbardziej zagrożona przez islam Rosja. Taki scenariusz to koniec marzeń o długofalowej podmiotowości polskiej polityki w Europie. Co innego towarzyszenie Amerykanom w Iraku czy Afganistanie, by okazać się wiarygodnym sojusznikiem, a co innego podsycanie wewnętrznego antyislamskiego frontu w Europie. Dobrze więc, że warszawska społeczność muzułmanów będzie w końcu miała swój meczet. Dobrze dla tej społeczności i dobrze dla polskiego narodowego interesu.”…źródło tutaj
 
Mój komentarz
 
Zanim omówię temat kwestie wpływu coraz liczniejszej społeczności muzułmańskiej w Europie na realizacje strategicznych polskich celów warto zatrzymać się nad podniesiona przez Rokitę sprawa czekającej nas katastrofy demograficznej.
O wartości cywilizacyjnej  danego społeczeństwa czy klasy społecznej świadczy zdolność do samo reprodukcji . Przyczyna zaniku tej fundamentalnej zdolności jest głownie ucisk fiskalny , wyzysk społeczeństwa przez oligarchie i powiązana z nimi klasę urzędniczą . Dramatyczny, największy w Europie spadek liczby ludności polskiej , niemożność finansowa społeczeństwa zapewnienia odpowiedniej edukacji i rozwoju  jest właśnie efektem takiego wyzysku.
Wróćmy jednak do kwestii islamizacji Europy. Proces praktycznie nieunikniony, który nabierze gwałtownego przyspieszenia po konwersji europejskich elit politycznych na islam. Z europejskiego punktu widzenia jest to korzystny proces, oczywiście pod warunkiem ,że dominującym prądem  będzie tak zwany islam europejski. Dzięki temu będzie można włączyć do islamskiej Europy kraje arabskie i oprzeć południowe granice Unii Europejskiej na północnych graniach „czarnej „ Afryki.
Problemem może być chrześcijańska Wschodnia Europa, ale gwałtowna emigracja europejskich muzułmanów wspierana np. poprzez dotacje Unii Europejskiej może rozwiązać ten problem. Tym którzy mówią ,że to niemożliwe przypomnę historie polskiej  emigracji do Wielkiej  Brytanii . Analitycy i rząd brytyjski tuz przed wejściem do Unii 10 nowych krajów przewidywali ,że do Wielkiej Brytanii przyjedzie może kilkanaście tysięcy ludzi. Teraz szacuje się ,że samych Polaków jest tam około półtora miliona. Podniesienie poziomu życia dla klasy robotniczej nawet bez dopłat przyciągnie milionowa emigracje z Unii do Polski nawet bez wspierania takiej dyslokacji ludności muzułmańskiej na teren Polski przez Unie Europejską.  
Wracając jednak do naszego stosunku do muzułmanów i budowy meczetu w Warszawie. Należy pamiętać ,że muzułmańscy Tatarzy byli jednym z narodów I Rzeczpospolitej , jej wiernymi żołnierzami. Jeżeli chcemy poważnie myśleć o polityce jagiellońskiej musimy przestać bać się innych narodów, czy religii. Wcześniej czy później nasze miasta zapełnia się muzułmanami.
Pierwszorzędna kwestią pozostaje sprawa naszych relacji z coraz liczniejsza społecznością muzułmańska w Europie. Muzułmanie są naszymi naturalnymi sojusznikami w wewnątrz europejskiej grze. To w sojuszu z nimi możemy szachować oligarchie polityczne Europy w tym Niemiec czy  Francji . Z pewnością muzułmanie poprą   nasze dążenia do zbudowani jednolitego państwa Europejskiego , przyjęcia Turcji do Unii, czy demokratyzacji Europy. Powinniśmy liczyć  na ich pomoc w naszych dążeniach do realizacji naszej polityki jagiellońskiej  i wschodniej.
Próby wmontowania Polski i polskiego społeczeństwa  w awanturę anty muzułmańską  oraz tworzenie bezpodstawnych fobii w stosunku do członków tej religii jest wybitnie szkodliwe. Powinniśmy zdecydowani poprzeć budowę meczetów w Polsce , starać się aby Polacy przechodzący na islam nie byli izolowani  z naszej społeczności oraz pomóc im jak najszerzej polonizować islam oraz zajmować jak najwyższe pozycje w polskiej i europejskiej społeczności muzułmańskiej .
Tak jak uważałem że polska awantura na Białorusi służyła interesom niemiecko rosyjskim , tak i tym razem próba roznieceni awantury antyislamskiej nie służy Polsce ale temu sojuszowi   
 
Marek Mojsiewicz
 
--------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i prawie udało mi się z prognoza ,że  Sikorskiego będzie kandydatem  Platformy na prezydenta. Już sam fakt że Sikorski był jednym z dwóch głównych kandydatów na kandydata potwierdza pewną ich trafność.   Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi  
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kachttp://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Apollo_Saurocton_Louvre.jpg&filetimestamp=20070105173704zynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju” 
     
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale