Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  163   0

Czy PiS wystawi Mariusza Kamińskiego na prezydenta.

 

Po śmierci Lecha Kaczyńskiego sytuacja polityczna w zasadzie się nie zmieniła. Strategiczne cele , czyli doprowadzenie do upadku Tuska, niedopuszczenie do reelekcji Lecha Kaczyńskiego,  niedopuszczenie do wygrania wyborów parlamentarnych przez PiS , czyli wygranie  wyborów parlamentarnych przez Platformę , następnie rozpad PiS a potem Platformy są ciągle aktualne. Przegranym zostanie jedynie Sikorski, który już na pewno  ni e zostanie prezydentem. Wybory wygra w cuglach Komorowski, który jest w tej chwili Głową Państwa .
Tragedia zmieniła za to w znacząco sytuacje  w PiS. Upadły marzenia Jarosława Kaczyńskiego o świętym Graalu polskiej polityki , czyli o hegemonizacji władzy . Kontrolować urząd prezydenta, premiera, i mieć większość 2/3 w parlamencie .   Na urząd prezydenta może oczywiście kandydować Jarosław Kaczyński , ale władza prezydencka mimo swojej dużej wadze dzięki tak zwanej władzy negatywnej , czyli prawu veta blokującego projekty rządu jest władza pasywna w odróżnieniu od aktywnej władzy premiera.
Pisałem w jednaj z poprzednich notek o naturalnym ze względu na wiek przywódcy i po klęsce w wyborach parlamentarnych rozpadzie PiS. Ponieważ polski system polityczny ze względu na ordynacje proporcjonalną  jest systemem wodzowsko oligarchicznym / określenie  Śpiewaka/ PiS aby przetrwać musi wyłonić następcę Kaczyńskiego , który pod politycznym parasolem tego ostatniego okrzepnie . przejmie  funkcje wodzowskie oraz zbuduje swój dwór polityczny ,  skonsoliduj oligarchię polityczna i pozbędzie się opozycji. Akurat pozbycie się różnych karierowiczów , spin doktorów tylko by  PiS owi wyszło na dobre.
Wytypowanie Mariusza Kamińskiego na następcę Jarosława Kaczyńskiego , czyli mianowanie go kandydatem na prezydenta świadczyłoby nie tylko o dalekowzroczności Kaczyńskiego ale również o sinizacji / schińszczeniu / sposobu uprawiania polityki i kontrolowania władzy politycznej. W Chinach polityczni patriarchowie formalnie pozbawieni jakichkolwiek funkcji w władzy , z wyjątkiem czysto tytularnych faktycznie kontrolowali  poczynani swoich protegowanych . Kaczyński mógłby zapoczątkować stabilizacje polityczna swojej formacji poprzez próbę adaptacji chińskich wzorców.
Mariusz Kamiński ma małe szanse w starciu z Komorowskim , ale uzyskana dzieki startowi w tych wyborach pozycja ułatwi mu przejecie sukcesji po Jarosłąwie Kaczyńskim ,a prawdopodobnie jedynie Mariusz Kamiński  może zapobiec do powrotu do politycznej sytuacji sprzed dojścia PiS u do znaczenia politycznego . Stronnictwo pruskie będzie walczyć ze stronnictwem moskiewskim , a zabraknie reformatorskiego stronnictwa polskiego.
Przy czym należy dodać , że PiS Kaczyńskiego ogłupiały przez Dorna jest  przeciwny wprowadzeniu okręgów jednomandatowych .Może nowy wódz to zmieni.
Marek Mojsiewicz
--------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i prawie udało mi się z prognoza ,że  Sikorskiego będzie kandydatem  Platformy na prezydenta. Już sam fakt że Sikorski był jednym z dwóch głównych kandydatów na kandydata potwierdza pewną ich trafność.   Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi  
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju” 
          
Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale