Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  109   0

Czy prezydent Jarosław Kaczyński rozwiąże Sejm

 

Stare  powiedzenie mówi ,że nikt nie jest prorokiem we własnym kraju. Lech Kaczyński zasłużył sobie na duży szacunek za granicą. Do tego doszło przełamanie psychologicznej bariery wśród Polaków. Lech Kaczyński wygrał wybory prezydenckie, al. kiedy pytano się w sondażach kto na niego głosował to odnosiło się wrażenie że wybory zostały sfałszowane. Deklarujących się ,że głosowało na Niego było dużo mniej niż głosów oddanych . Duży sukces manipulowania świadomością społeczną.  Teraz nagle jego zwolennicy przestali się ukrywać. Cześć zaś ze zdziwieniem odkryła manipulatorską role mediów przekłamujących na zlecenie ,lub ze względu na własna korzyść rzeczywistość.
Efektem tego jest uznanie w społecznej świadomości  Lecha Kaczyńskiego za wybitnego wielkiego męża stanu. W końcu nie bez powodu wielcy tego świata składają mu hołd , ulice i place w stolicach całego świata mają być nazwane jego imieniem . Jest międzynarodowym  bohaterem waliki o wolność i demokracje.
Sam osobiście nie spodziewałem się takiej skali hołdu jaki Mu jest oddawany oraz związanego z tym „przebudzenie „  narodu. Skali , która może zmienić kierunek sterowanej w Polsce  historii. Na szczęście są takie wydarzenia w historii , które powodują jej nieprzewidywalność i mieszają w naszych założeniach . W  tym  wypadku korzystne dla Polski  Jeśli  Jarosław Kaczyński zdecyduje się , a jest do tego zobligowany sytuacja  wystartować w wyborach  to powinien  w nich wygrać już w pierwszej  turze i to wysoko .
Czy w takiej sytuacji zdecyduje się rozbić koalicje i doprowadzić do rozwiązania Sejmu . Raczej będzie do tego dążyć. Im szybciej odbędą się wybory parlamentarne tym większe będzie zwycięstwo PiS u i jego koalicjantów .
Czy Jarosław Kaczyński zostawszy prezydentem powinien uczestniczyć w bieżącej walce politycznej. Według mnie tak. Dopóki nie nastąpi  rozdział władzy wykonawczej i ustawodawczej , czyli wprowadzenie okręgów jednomandatowych oraz likwidacja urzędu premiera, czyli oddanie całej władzy wykonawczej w ręce prezydenta , dopóki mówienie o bezpartyjności prezydenta, przy jawnej faktycznej partyjności wszystkich byłych prezydentów jest robieniem wody z mózgu.
Czy prezydent Jarosław  Kaczyński  doprowadzi do rozwiązania Sejmu , przedterminowych wyborów i „ dorżnięcia watahy „ Platformy.
Marek Mojsiewicz
 
--------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i prawie udało mi się z prognoza ,że  Sikorskiego będzie kandydatem  Platformy na prezydenta. Już sam fakt że Sikorski był jednym z dwóch głównych kandydatów na kandydata potwierdza pewną ich trafność. Na szczęście tragiczna śmierć Lecha Kaczyńskiego i jej skutki pomieszały szyki.    Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi  
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju” 
                      
         
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale