Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2217k odsłon
  91   0

Po grze 62 procentowy elektorat negatywny Komorowskiego

„Respondentów spytano też, jak powinien postępować pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Prawie dwie trzecie pytanych (62 proc.) jest zdania, że Komorowski powinien "podejmować tylko te decyzje, do których jest zmuszony przez prawo". Z kolei trzech na dziesięciu uczestników badania (28 proc.) uważa, że marszałek powinien "wykorzystywać pełnię prezydenckiej władzy". Co dziesiąty pytany (10 proc.) nie miał w tej sprawie zdania.” …”dyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, PO zdobyłaby 47 proc. poparcia, PiS 36 proc., a SLD - 13 proc. Poza Sejmem znalazłoby się PSL (3 proc.) „…Źródło tutaj
 
Mój komentarz
 
Jest już praktycznie po grze. Komorowskiego sny o potędze rozwiewają się. Stąd zapewne taka determinacje w oszukiwaniu demokracji. Prezydent jest wybierany na swój urząd wyborach powszechnych i z woli narodu czerpie władze i prawo do wykonywania swoich funkcji w tym kontrolnych w stosunku do Sejmu . Tak to właśnie  my nakładamy wędzidło na niedemokratycznie , często w bardzo podejrzanych okolicznościach  wybieranego premiera i jego rząd . Poprzez weto prezydenta, który jest w odróżnieniu od premiera wybierany demokratycznie.
Komorowski i grupa Tuska już wie ,ze Kaczyński wygra wybory i to zapewne w pierwszej turze, stąd  nonszalancja Komorowskiego. Przecież w innej sytuacji znając wynik badań bałby się sprowokować te 62 procent do przełożenia swojego gniewu na negatywny głos w wyborach .
Rokita wzywa  PIS  i Po do zmian konstytucyjnych. Postkomunistyczna   konstytucja jedynie kompromituje nasz kraj. Permanentny chaos, niestabilność  partii politycznych , czyli całego polskiego systemu politycznego, niezdolność tego systemu do przeprowadzenia niezbędnych reform. A Komorowski chce wykorzystać  tragedię do zawłaszczenia nienależnych mu kompetencji. Mają złe doświadczenia z nadużywaniem nienależnej władzy  przez Komorowskiego i Platformę należałoby  wprowadzić urząd wiceprezydenta , co zabezpieczyłoby system demokratyczny przed uzurpacja kompetencji. Oczywiści najlepiej byłoby zlikwidować urząd premiera i cała władze wykonawczą przekazać prezydentowi , co jest warunkiem koniecznym prawidłowego funkcjonowania demokracji.
W sondażu warto zwrócić uwagę na wynik PSL. Chciałbym przypomnieć  ,że w notce w której przewidywałem ,że po zwycięstwie prezydent Jarosław Kaczyński będzie starał się doprowadzić do rozwiązani Sejmu. Czyli do rozbici koalicji Po PSL. Przewidywałem ,że aby zastraszyć PSL przez dokonaniem rozbicia koalicji „ wydrukuje „  się między innymi  złe sądaże , z wynikiem w okolicach  3 procent . Prosiłbym twórców tego scenariusza o uhonorowanie moich praw autorskich. Mogli chociaż dla zmyłki podać 4 procent/ to oczywiście żart /
Warto tutaj zwrócić uwagę na to kto stoi za oligarchią PSL. Jeśli  rodzimy  kapitał , to w jego interesie będzie doprowadzenie do koalicji z PiS reprezentującym interes Polski niż z Platforma , która tego interesu nie reprezentuje .
Jeśli   ostatnie zmiany w PSL zmieniające ze wiejskiego związku zawodowego sołtysów i wójtów w miejską partie wolnorynkową są uzgadniane z Kaczyńskim , który bardzo potrzebuje wolnorynkowego koalicjanta aby podjąć się po zwycięskich wyborach parlamentarnych / przyspieszonych / to świadczyłoby to o nieprzeciętnym talencie politycznym  Kaczyńskiego .
Marek Mojsiewicz
 
--------------------------------------------------------------------------------------------
Już kilkanaście miesięcy temu przewidziałem upadek Tuska i prawie udało mi się z prognoza ,że  Sikorskiego będzie kandydatem  Platformy na prezydenta. Już sam fakt że Sikorski był jednym z dwóch głównych kandydatów na kandydata potwierdza pewną ich trafność. Na szczęście tragiczna śmierć Lecha Kaczyńskiego i jej skutki pomieszały szyki.    Linki poniżej pokazują pewien niepełny , ale jednak wzór w którym był wpisany scenariusz zupełny inny niż ten o którym marzył Tusk. Wypowiedzi dotyczące Tuska takich ludzi jak Maliszewski , Krasnodębski , Rokita. Olejnik , Palikot , Staniszkis, Olechowski  Śpiewak .Macierewicz, Szczygło , Gęsicka . Krzemiński . Michalkiewicz, Zaręba pogłębiają obraz tej sytuacjiLinki do ich wypowiedzi  
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
Linki do wypowiedzi Michalkiwicza, Rokity, Staniszkis,Macierewicza , Skwiecinskiego, Tuska, Króla,Bugaja,Śpiewaka, Krasnodebskiego,Kaczyńskiego,Przystawy,Sadowskiego„Obóz Modrenizacji Polski i Obóz Konserwacji Ustroju” 
  
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale