Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  1483   0

Rymanowski o lekceważeniu Tuska i rozkładzie państwa

 

Rymanowski o lekceważeniu Tuska i  rozkładzie państwa
 
W rozmowie Rymanowski,  Gowin,  Kurski poruszono sprawę niszczejącego wraku samolotu w Samoleńsku . Rymanowski przypomniał  że Rosjanie obiecywali że otocza miejsce w którym wrak leży płotem i zrobią coś w rodzaju namiotu. Tymczasem wrak leży i jest rozkradany. I wtedy Rymanowski , być może bez namysłu spytał Gowina, czy państwo polskie jest w stanie rozkładu i stąd  lekceważenie Tuska przez  Rosjan 
 
Czy pytanie , teza Rymanowskiego , że pastwo , że Polska jest wstanie rozkładu jest poprawną diagnozą . Rymanowski mówi o lekceważeniu polski i jej premiera  przez Rosję , Niemcy i Merkel lekceważąco przyjęła prezydenta Polski Komorowskiego, zbywając go po prostu. Sprawa blokady przez Niemcy do spółki z Rosją Gazoportu ,  zablokowanie rozwoju Szczecina, ostatnio spraw Steinbachi poparcie jej osoby  przez  Merkel. Steinach stwierdziła ,że za wybuch drugiej wojny światowej odpowiada Polska. Polska, jej premier, ani prezydent ni zareagowali . Minister Spraw Zagranicznych   Sikorski serwilistycznie cieszył się że media niemiecki skrytykowały Merkel . Niemcy , które dzięki mechanizmom Traktatu Lizbońskiego i swoim wpływom w Brukseli dały Polsce ochłapy w powstającej unijnej służbie zagranicznej . Tusk , Sikorski, Komorowski robią dobrą minę, tak jakby poniżanie ich miało być codziennością .
 
Żenująca jest w tej sytuacji postawa Komorowskiego, który jest zagorzałym fanatycznym zwolennikiem  Traktatu Lizbońskiego . Traktatu, który Rokita nazwał „majstersztykiem politycznym niemieckiego mocarstwa”    
 
Depopulacja i stanie się największym  Europie eksporterem wykwalifikowanych, bardzo często wykształconych ludzi jako niewykwalifikowanej siły roboczej . Pomimo bardzo częstego zjawiska masowego wykorzystywania Polaków w Europie  państwo polskie w osobie Tuska i Sikorskiego udaje ,że nic się nie dzieje.
 
Pod naciskiem Niemiec i Rosji  Tusk, Komorowski i  Sikorski odstępują od polskiej racji stanu , rezygnują z polityki jagiellońskiej. Sikorski w podskokach biegnie do  niemieckich ministrów i popiera ich żądania w stosunku do Ukrainy i jest wykorzystywany w rozgrywce niemieckich elit przeciw europejskim elitom żydowskim.
 
Rozkład  państwa polskiego najlepiej ilustruj koncepcja   Ziemkiewicza, aby Polska zaakceptowała rolę wasal Niemiec, w zamian za ich zgodę na modernizację Polski .
 
Postępująca feudalizacja struktur państwowych. Nowy oligarchiczny  urząd Prokuratora Generalnego , który przed nikim nie wybrany w żadnych demokratycznych  wyborach    nie odpowiada przed nikim . Rokit bardzo mocno skrytykował powstanie tego urzędu i wyraził przekonanie że zostanie on zlikwidowany.
 
Media pomiatające politykami, mające głos decydujący o tym , kto zostanie premierem ,prezydentem, która parta wygra wybory. Krasnodębski zapoczątkował niedawno debatę zagrożeniem jakie stanowią dla pastwa , dla demokracji . Zaproponował demonopolizację rynku mediów i pozbawienie państw ościennych prawa do kontroli polskiego rynku mediów . Krasnodebski jako przykład podał ,że 80 procent mediów lokalnych jest w rękach niemieckich . Państwo polskie jest już zbyt słabe, za słabe , aby zademonstrować swoje imperium w tym kluczowym dla demokracji , wolności słowa , stabilności pastwa obszarze.
 
Rokit stwierdził ,że uczelnie polskie są n poziomie , które stawia je już poza obszarem cywilizacji. Powiedział ,że są w stanie zapaści cywilizacyjnej .
 
Rymanowski niechcący zapewne swoim pytaniem postawił kropkę nad  i . Państwo Polskie jest wstanie rozkładu. A ilustracją tego rozkładu jest lekceważeni premiera Tuska przez Rosjan .
 
Marek Mojsiewicz
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Linki .Szybki dostęp do ponad 500 moich tekstów tutaj
 
Linki do wypowiedzi Jana Rokity dotyczące Tuska, Kaczyńskiego , Unii, islamu  Sikorskiego jednomandatowych okręgów  wyborczych, modernizacji , systemie prezydenckim, manipulacjach niemieckich przy TraktacieLizbońskim   tutaj
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
 
       
                    
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale