Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  1092   0

Tusk przygotował dla Niemiec grunt pod sojusz z Rosją

Tusk przygotował dla Niemiec  grunt pod  sojusz z Rosją .
 
W New York Times ukazał  się ciekawy artykuł autorstwa Katrin Benhold na temat polskich aspektów niemiecko francusko rosyjskiego szczytu w Deauville. Pozwoliłem sobie przetłumaczyć istotny fragment artykułu .
Benhold. „ Prezydent Rosji Dimitrij Medwiediew przd udaniem się do uzdrowiskowej miejscowości Deauville , powiedział ,że pragnie konkretnej, kompleksowej  odpowiedzi na swoją  propozycje nowej architektury europejskiego bezpieczeństwa .
Francuski dyplomaci powiedzieli ,że jednostronne amerykańskie wysiłki do rebudowy stosunków z Rosją spowodowały czesiowe rozładowanie napięcia pomiędzy Rosją a Zachodem, niemieccy dyplomaci spuentowali to złagodzeniem nastawienia niektórych państw , dawnych  protektoratów Związku Radzieckiego  w stosunku do Rosji w czasie ostatnich kilku miesięcy .
„Wszystko wraca do normy „. Powiedział Mark Leonard z Europejskiej  Rady Stosunków Międzynarodowych . Zaledwie trzy lata temu widzieliśmy przepaść nie do zasypania pomiędzy licznymi członkami UE i Rosją. To się zmieniło . Zmiana podejścia  prezydenta Baracka Obamy doprowadził do rzeczywiście ogromnej zmiany w Polsce i Krajach Bałtyckich . „ (źródło )      
 
Mój komentarz
 
Proszę zwrócić uwagę na  zdanie Leonarda o czasie ostatnich trzech lat którym Polska i kraje bałtyckie zmieniły swoje nastawienie do Rosji. Okres ten to okres rządów Tuska , Komorowskiego, Schetyny, Sikorskiego i Platformy . To personalnie te klika  osób odpowiada za pozostawienie na pastwę losu Krajów Bałtyckich, Gruzji , Ukrainy, Węgier .
 
Jest to bardzo dziwna i wymagająca głębokiego zastanowienia  polityka Tuska ,Komorowskiego, Sikorskiego i Schetyny . Jest ona skrajnie serwilistycznie proniemiecka. Ziemkiewicz w swoim tekście widząc bezmiar nędzy politycznej panującej  w Polsce zaproponował abyśmy przyjęli statut wasala Niemiec  za co Niemcy mają pozwolić nam na modernizację technologiczna, gospodarcza, oraz na budowę elektrowni jądrowych. Nie tylko Ziemkiewicz podejrzewa ,że Niemcy celowo blokują modernizację Polski i budowę elektrowni jądrowych , bez których już za kilka lat będziemy kolonią energetyczną Niemiec . Również Rokita poruszając kwestie budowy elektrowni jądrowych uważa , że niemoc państwa ni pozwoli ich zbudować w najbliższej perspektywie czasowej .
 
Dlaczego przytoczyłem opinię Ziemkiewicza i Rokity. Ponieważ Ziemkiewicz proponuje coś za coś . Pozycja wasala za respektowanie gospodarczych interesów Polski.
Co Tusk, Komorowski, Sikorski Schetyna otrzymują za swoją skrajnie uległą , ślepo lojalna postawę wobec Niemiec. Tusk musiał zlikwidować przemysł stoczniowy Polsce, zaakceptować budowę Gazociągu Północnego . Nawet w tak drobnej sprawie jak głębokość położenia rury , tak aby nie blokowała  przyszłego gazo portu i nie blokowała  rozwoju Szczecina spotkała się z odmową Berlina. Całkowicie pominięto Polskę przy obsadzie stanowisk w nowej unijnej dyplomacji. Komorowski jest traktowany protekcjonalnie przez Merkel , pomimo jego bałwochwalczego wręcz poparcia dla Traktatu Lizbońskiego  . Przy każdej okazji, nie ważne o czym była mowa  wyrywał się jak „ Filip z konopi” i poniewierał Lechem Kaczyńskim domagając się aby ten niezwłocznie podpisał tenże traktat. Wesoły Bronek robił to pomimo faktu ,że Niemcy same nie ratyfikowały wtedy traktatu, aby potem ograć całą Europę. Niemiecki Trybunał Konstytucyjny uznał ,że prawo unijne nie obowiązuje Niemcy, chyba ,że zgodę na to wyda parlament niemiecki.       
 
Polska jest krajem kluczowym dla Niemiec. Bez jej pacyfikacji , bez pozbawienia jej niepodległych , suwerennych elit Niemcy nie będą w stanie prowadzić imperialnej polityki . Polska jest geostrategiczni naturalnym fundamentem środkowoeuropejskich sojuszy i koalicji .Wykluczając ja z gry politycznej wyklucza się automatycznie z tej gry pozostałe kraje.
 
Niemcy przygotowując  swoje strategiczne zbliżenie z Rosją , które jest im potrzebne do zbudowanie nowej architektury politycznej i gospodarczej w Europie, w tym szczególnie w jej części środkowej   musiały najpierw przeorganizować scenę polityczna w Polsce. Jedne  z kluczowym według mnie elementów  budowy niesuwerennej elity politycznej  to postkomunistyczna konstytucja z blokującym się prezydentem i premierem , ordynacja proporcjonalna skutkująca z jednej strony oligarchiczno wodzowskim systemem partyjnym , z drugiej pozbawiająca społeczeństwo realnej możliwości wyboru posłów i kontrolowania w ten sposób składu Sejmu , oraz co zauważył Krasnodębski zamachem na wolność słowa i poglądów , na kontrolowaniu polskiej przestrzeni świadomości społecznej  poprzez  zbudowanie monopolu medialnego . Krasnodębski w swoim eseju mówi o monopolistycznej strukturze własności prasy w Polsce Osiemdziesiąt procent prasy Polsce posiadają Niemcy .
Konkludując . Tusk , Schetyna, Sikorski i Komorowski  w zaciekłym , niezrozumiałym , upokarzającym często zwalczaniu polityki jagiellońskiej, zdradzie Ukrainy, Gruzji , Bałtów , w poniewieraniu przeciwników stojących na gruncie polskiej racji stanu , realizują tylko jeden z  elementów niemieckiej polityki wschodniej . Od trzech lat o czym pisał Krasnodębski rząd Polski  nie prowadzi samodzielnej polityki zagranicznej . Co jest przecież cechą  kondominium, o którym pisał Dudek i mówił Kaczyński . Chociaż n protektorat będzie właściwszym słowem na opis pozycji Polski i administrujących tym  krajem  . Im bardziej Tusk, Schetyna, Sikorski i Komorowski pomagaja Niemcom tym Polska jest słabsza, i tym bardziej  Niemcy mniej się z nimi liczą  
 
Marek Mojsiewicz
 
Moje Poglądy „ Linki    
 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
 
Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale