Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2258k odsłon
  986   0

Sukcesja Kaczyńskiego? Kamiński szefem warszawskiego PiS.

 

Sukcesja Kaczyńskiego? Kamiński szefem warszawskiej PIS.
 
„Mariusz Kamiński, były szef CBA, jest - zdaniem wiceszefowej Rady Warszawy z PiS Olgi Johann, poważnym kandydatem do stanowiska szefa warszawskiego PiS - informuje "Gazeta Wyborcza". Kamiński zajmował już to stanowisko w latach 2002-200”…” Dziś Kamiński jest szarą eminencją w warszawskich strukturach PiS. Ma decydować m.in. o kształcie list w wyborach samorządowych - na czołowych miejscach znaleźli się zaufani ludzie byłego szefa CBA, którzy mają w przyszłości umożliwić PiS-owi odzyskanie wpływów w stolicy”…(źródło)
 
Mój komentarz
 
Kaczyński w swoim wywiadzie z Janke tuż przed wyborami prezydenckimi zarzekał się ,że po przegranych wyborach w 2012 roku sam zrezygnuje , ale nie będzie wyznaczał następcę . W swoim komentarzu nie dałem temu wiary. Kaczyński jest zbyt inteligentny, aby dzieło swojego życia pozostawić na przysłowiową pastwę losu . Już na długo przed tym wywiadem na sukcesora Kaczyńskiego  typowałem właśnie Mariusz Kamińskiego, który ma wszelkie cechy aby zostać sukcesorem Kaczyńskiego i przejąć przywództwo PIS. Teraz Kaczyński wzorem patriarchów chińskich przeprowadza proces sukcesji .Kamiński  zostaje szefem najważniejszej i najsilniejszej ,kluczowej organizacji partyjnej PiS. Otrzymuje prawo jak nikt inny do zbudowania silnej ekipy wokół siebie , drużyny, która wkrótce po trupach ambitnych baronów Prawa i Sprawiedliwości  przejmie kontrole nad PiS em. W normalnych warunkach żaden przywódca, w tym Kaczyński ni pozwoliłby na zbudowanie tak silnego ośrodka władzy w partii. Mariusz Kamiński dzięki swoim ludziom otrzymuje pozycję  i siłę z którą mógłby rzucić wyzwanie samemu Szefowi . Ale sytuacja nie jest normalna. To sukcesja polityczna, sztafeta, w której Kaczyński już wybrał komu przekazać pałeczkę. Kamiński pod ochronnym parasolem Kaczyńskiego wzrośnie w siłę.
Założyłem też że media i Platforma zacznie lansować teraz ambitnego, ale pozbawionego charyzmy   Ziobrę , aby zablokować, czy utrudnić sukcesję Kamińskiego.
 
Marek Mojsiewicz
.   
Moje Poglądy „ Linki    
 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„Legalizacja narkotyków „      
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja Październik  
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
              
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale