Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2164k odsłony
4572 odsłony

Korwin Mikke. Niemcy - to nasz jedyny poważny wróg.

Wykop Skomentuj17

Korwin Mikke. Niemcy - to nasz jedyny poważny wróg.
 
Korwin Mikke „Przypominam, że Niemcy - to nasz jedyny poważny wróg, bo ma do nas poważne (choć doskonale ukrywane) pretensje terytorialne. Reżymowa (a także posiadana przez Niemców...) prasa skrzętnie ukrywa to, że Niemcy z Polską (podobnie jak Japonia z Rosją) nadal nie mają podpisanego traktatu pokojowego, że wprawdzie rozmaite traktaty i "deklaracje" uznają granicę na Odrze i Nysie - ale zgodnie z Konstytucją RFN Niemcy "istnieją nadal w granicach z 1938 roku" i w każdej chwili (pardon: w odpowiedniej chwili) ktoś zgłosić się może do Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe po orzeczenie, że traktaty, układy i deklaracje sprzeczne z Konstytucją RFN są nieważne. I Trybunał tak orzeknie - całkiem słusznie. Bo taki jest porządek prawny. Tylko w Polsce politycy robią sobie z Konstytucji śmichy-chichy.”…”! Jeśli to, co piszę, to strachy na Lachy - to dlaczego Niemcy nie zmieniają Konstytucji? Dlaczego kategorycznie odmawiają podpisania traktatu pokojowego? „….( źródło )
 
Pewnym obrazkiem pozycji Polski i Sikorskiego jest odstąpienie od polityki jagiellońskiej i doprowadzenie do sytuacji w której Polska zamiast budować przyjazną sobie architekturę geopolityczną na Wschodzie  to jedynie asystuje w  osobie Sikorskiego  Niemcom  w układaniu ich stosunków naszymi strategicznymi sąsiadami  Ukrainą i Białorusią .
 
Gazeta.pl „Szefowie MSZ Polski i Niemiec, Radosław Sikorski i Guido Westerwelle, spotkali się we wtorek wieczorem z białoruską opozycją i jej kandydatami na prezydenta. Ministrowie chcą wspólnie zwrócić się do państw UE, by wysłały obserwatorów na białoruskie wybory”….”Sikorski poinformował, że wraz z szefem niemieckiej dyplomacji wyślą do Komisji Europejskiej i szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton wspólny "telegram dyplomatyczny", w którym zasugerują udział jak największej liczby obserwatorów z krajów UE. „… (źródło )
 
Mój komentarz
 
Tusk, Komorowski, Sikorski Robina z Polski pośmiewisko w całej Europie. W Stanach Zjednoczonych też . USA traktują Sikorskiego z lekceważeniem . Clinton nie raczyła nawet przybyć na umówione wcześniej spotkanie z Sikorskim w Waszyngtonie .Pomimo służebnej w stosunku do Niemiec postawy głównych działaczy Platformy, te pozbawiły Polskę jakiegokolwiek wpływu na powstającą unijna dyplomacje;. Przy obsadzaniu miernymi politykami dwóch nowych stanowisk Unii Europejskiej , szefa dyplomacji i przewodniczącego rady Europejskiej Sikorskiego potraktowano jak gówniarza. Jak sam się żalił nie pozwolono mu nawet zadać pytań kandydatom .
 
Co mają Niemcy do naszych stosunków z Białorusią . Gdyby Sikorski pojechał na Białoruś z najwyższym urzędnikiem unijnej  dyplomacji Ashton, sytuacja wyglądałaby zupełni inaczej , szczególnie , gdyby Polska i Sikorski występowali w roli adwokata Białorusi.   
Co chce Sikorski , Komorowski i Tusk osiągnąć wprowadzając Polskę do niemieckiej „stajni „ politycznej .
 
Warto zwrócić uwagę na zwięzły wywód Korwina Mikke. Nie tylko  zwrócić uwagę, ale go zapamiętać .
 
Pax Germanica . Pojawił się bardzo interesujący artykuł w The Economist o rosnącej dominującej pozycji Niemiec w Europie . On narzucanie przez nie ładu, nazwanego właśnie Pax Germanica .    Przetłumaczyłem już kilka najistotniejszych fragmentów . Rzuca on zupełnie inne światło na tezy o kondominium, czy protektoracie , o egoizmie narodowym elit niemieckich , powodach hamowania integracji europejskiej , przejmowaniu przez Niemcy administracji unijnej.  .Postaram się je umieścić wraz z komentarzem w czwartek .
 
Marek Mojsiewicz
 
Moje Poglądy „ Linki    
 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„Legalizacja narkotyków „      
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja Październik  
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
           
Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale