Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2125k odsłon
968 odsłon

Kaczyński uniknął przyszłorocznego rozpadu PiS

Wykop Skomentuj4

Kaczyński uniknął przyszłorocznego rozpadu PiS
 
Rozpad PiS przed lub tuż po wyborach był raczej nieunikniony .Romanowski przewidywał rozpad PiS u po przegranych dla niego wyborach. Przewidywał też rozpad Platformy po zwycięskich wyborach . Przed Kaczyńskim i Prawem  I Sprawiedliwością stoi klik kluczowych problemów. Jednym jest sukcesja Kaczyńskiego. Kaczyński jest mądrym politykiem i zdaje sobie sprawę ,że wiek jest sprawą relatywną polityce. Inaczej się liczy dla zwycięscy , kiedy można rządzić i kontrolować partię mimo  wieku , a inaczej dla przegranego , kiedy najmniejsza oznaka słabości prowokuje młode wilki do rzucenia się do gardła wodzowi. Kaczyński prawdopodobnie szykuje dla siebie rolę patriarchy, który pomimo formalnego odejścia od bezpośredniego rządzenia partia  pozostawi sobie ogromny nieformalny wpływ na PiS. Aby jednak dalej mięć wpływ  na PiS i na polską politykę musi skutecznie przeprowadzić swoją sukcesję . Media lansują na przyszłego szefa PiS Ziobro . Coraz częściej pokazując go w mediach , atakując go , czym ustawią go w roli niezłomnego , głównego, liczącego się przeciwnika dla Tuska i Platformy . Będą go lansować dlatego właśnie że ni nadaje się na przywódcę , o czym zresztą mówiła sama Staniszkis.   Parę dni temu pokazała się ,według mnie bardzo istotna informacja o Mariuszu Kamińskim , byłym szefie CBA. Otóż ma być on przyszłym szefem warszawskiej organizacji PiS. Z informacji wynikało ,ze już jest faktycznym jej szefem, gdyż obsadza swoimi ludźmi listy w wyborach samorządowych. Kontrola nad największą , stołeczną organizacją jest kluczem do kontroli nad całym PiS. Kaczyński pozwalając Kamińskiemu wzrastać w siłę w pewnym sensie namaszcza go na swego sukcesora . Media praktycznie przemilczały tą sprawę , według mnie celowo nie podjęły tego tematu . Co ciekawsze Kaczyński innemu pretendentowi do schedy po nim , Kurskiemu wyczyści cale zaplecze, rozwiązując kontrolowaną przez niego pomorska organizację PIS .  
 
Sukcesja to również poważne zmiany na listach  wyborczych .Kamiński , aby przejąć PiS  musi umieścić pokaźne grono  swoich ludzi na biorących miejsc list do Sejmu .Oznacza to ,że równie pokaźne grono zostanie z tych list usunięte. Co istotniejsze w warunkach sukcesji będą to osoby mogące zagrozić sukcesji oraz osoby stanowiące ich zaplecze .Dla zagrożonych osób nie ma innego wyjścia jak rozpocząć walkę o kontrolę nad partią . W wypadku przegranej pozostaje tylko jedno .Rozłam i utworzenie nowej  partii. Taki rozwój wypadków  w roku wyborczym może nawet wypchną partię z parlamentu , może raz na zawsze zniszczyć  partie . Kaczyński usunął Kluzik Rostkowską i Jakubiak zaraz po tym jak ta oświadczyła , że wystąpi do walki o schedę po Kaczyńskim. Kaczyński rozbił tym frakcję  „liberałów” ,która mogła zagrozić sterowanej przez Kaczyńskiego i jego najbliższe otoczenie sukcesji .Reszta albo odejdzie sama , albo zostanie usunięta z list wyborczych .
 Kaczynki może tym ruchem ugrać jeszcze jedną korzyść. Jeśli  liberałowie wzmocnią PSL, które lansuje wiele wolnorynkowych pomysłów , jak chociażby obniżenie ZUS u do zryczałtowanej kwoty 120 złotych miesięcznie , którą mają płacić wszyscy nie zależnie od wysokości dochodów, to taki wzmocniony PSL zagrozi głownie Platformie . Kaczyński przed wyborami mówił ,że razem z Pawlakiem jeszcze duża zrobią. I być może dzięki tej nieoczekiwanej zmianie miejsc powstanie rządowa koalicja PiS u i pisoPSL.
 
Oznaczałoby to dla mediów  ,że strzeliły  we własne kolano .Lansując Migalskiego  ,Jakubiak, Poncyliusza, Kluzik Rostowska  , jako przyszłych prowodyrów bratobójczych, rozłamowych walk wewnątrz  PiS u faktycznie zbudowały popularność i pozytywny wizerunek przyszłym liderom PSL , który będzie walczył o elektorat z Platformą .  Co istotniejsze liberałowie z PiS jeśli dołączą do PSL nie będą zabierali miejsc biorących na listach starym „chłopom ‘ , ani rozpychali się w ich organizacjach partyjnych . Liberałowie zbudują własne organizacje partyjne , zbudują  struktury PSL w miastach. Wzrost poparcia dla PSL , dzięki ich nowemu miejskiemu skrzydłu  zaowocuje większa ilością miejsc parlamentarnych , w większości wyrwanych Tuskowi i Platformie z gardła.  
 
Marek Mojsiewicz
 
Moje Poglądy „ Linki    
 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„Legalizacja narkotyków „      
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja Październik  
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
           
    
           
Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale