Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2257k odsłon
  849   0

Rozkład państwa. Seremet kwestionuje kontrolę Sejmu

Rozkład państwa. Seremet kwesitonuje kontrolę Sejmu
Wstęp.
Sejm zaczyna być traktowany lekceważąco przez różnego rodzaju urzedników , funkcjonariuszy. Słaby Sejm to nie tylko slabe panstwo , To słaba demokracja , zagrożone prawa człowieka i wolności obywatelskie.


Rzeczpospolita o ośmieszeniu Sejmu przez Seremeta .


"Stworzyliśmy władzę dla władzy, bez kontroli – tak poseł Andrzej Dera z PiS komentował nieobecność prokuratora generalnego na piątkowym posiedzeniu Sejmowej Komisji Sprawiedliwośic"..."Seremet poczuł się urażony tym, co działo się 18 stycznia na posiedzeniu komisji, gdy przedstawiał przebieg śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej. Jak zaznaczył, pod adresem prokuratury padały „zarzuty w niewybrednej formie”. ....„Należy unikać tego rodzaju sytuacji godzących w powagę organów państwowych” – napisał i dodał, że nie ma obowiązku stawić się przed posłam"...My się tylko dopominamy rzetelnej informacji – mówiła wiceszefowa Komisji Sprawiedliwości Beata Kempa (PiS). Wytknęła, że rozdział prokuratury od resortu sprawiedliwości pozbawił Sejm możliwości kontroli nad jej działaniami"....(źródło )

Mój komentarz


Rokita napisał ,że powołanie urzędu Prokuratora Generalnego było błędem i że wcześniej czy później zostanie on zlikwidowany . Tusk dokonuje powolnego demontażu demokracji w Polsce . Dokonuje sie na naszych oczach putynizacja Polski. Polska, jej struktura społeczna , instytucjonalna coraz bardziej zaczyna sie upodabniać do Rosji. Demokracja fasadowa , największe w Unii i jedeno z największych w Europie rozwarstwienie społeczne , oligarchizacja struktury państwa,faktyczna utrata kontroli społecznej nad wyborem władzy ustawodawczej , wykonawczej , sądowniczej . Terror propagandowy jakiemu poddane jest społeczeństwo, ograniczanie wolnosci słowa poprzez monopol medialny oraz egzekucje finansowa dokonywana przez sądy .
Nie jest prawdą ,że Prokurator Generalny jest niezależny. Zależy od tych,którzyw  koteryjnych rozgrywkach politycznych doprowadzili do jego wyboru.Ilustaracją tego jest komentarz Schetyny do kwesti mianowania jednego z dwóch kandydatówna PG przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego . Schetyna zasugerował , że należy mu przedstawic takich kandydatów , aby faktycznie nie miał wyboru .
Juz teraz Seremet lekceważy Sejm , jego powagę i kwestonuje , co najgorsze zgodnie z prawem kontrolną funkcję komisji sejmowych .
Najwyższy czas skonczyć z tabu , że obywatele nie mają kompetencji , że są za głupi po prostu aby wybierać prokuratorów wyborach powszechnych , tak jak to się dzieje w USA .
Prawde mówiąc bardziej ufam zwykłym Polakom niż Tuskowi , czy choremu ,korporacyjnemu polskiemu wymiarowi sprawiedliwości .
Jeeżli możemy wybierać prezydenta , wybierać ktora partia mianuje najwęecej posłow do Sejmu to tym bardziej powinniśmy wybierać i poprzez to kontrolować wymiar sprawiedliwości . Tym bardziej że tylko wtedy wymiar sprawiedliwości zacznie sluzyć społeczeństwu , przestanie byc narzędziem totaliatryzujacego się na naszych oczach państwa

Osoby , które chcą dołączyć do moich znajomych na facebooku zapraszam

Marek Mojsiewicz

Moje Poglądy „ Linki


"Sędziowie wybierani w wyborach bezpośrednich , powszechnych" link
Children first. Dzieci przede wszystkim link
„Legalizacja narkotyków „
link
„ Okręgi jednomandatowe „ link
„System Prezydencki „ link
„Referendum jako IV władza „ link
„Samorządy „ link

„Doktryna Mojsiewicza” to doktryna opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego , Federalnego Państwa Europejskiego
Doktryna Mojsiewicza synteza polityki jagiellońskiej i polityki piastowskiej czytaj tutaj
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja Październik

Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
„Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie „ uzupełnienie październik

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale