Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2257k odsłon
  637   0

ŻONA SIKORSKIEGO PRZECIWNA ELEKTROWNIOM JĄDROWYM W POLSCE ?

 

ŻONA SIKORSKIEGO PRZECIWNA ELEKTROWNIOM JĄDROWYM W POLSCE ?
 
Rokita już dawno wyrażał opinię że Tusk i rząd polski zbuduje polskie elektrownie na święty nigdy. Teraz okazuje się że żona jednego z prominentnych polityków , niedoszłego prezydenta Polski , być może już wkrótce następcy Tuska wypowiada się przeciwko budowie polskiego przemysłu elektrowni jądrowych .
 
I Rosja i Niemcy są żywotnie zainteresowani aby Polska nie posiadała elektrowni jądrowych. Elektrownie jądrowe są jedyną drogą dla Polski uniezależnienia się od dyktatu energetycznego I Rosji i Niemiec oraz do zapobieżenia wyniszczania przez nich polskiej gospodarki poprzez drenaż finansowy dzięki monopolowej rencie jaką będą obłożne dostawy energii . Przemysł samochodów elektrycznych i przemysł robotyczny będą wymagały gigantycznych ilości energii , których Polska nie będzie mogła dzięki blokowaniu budowy elektrowni jądrowych . Pisałem o tym w notce „Polskie samochody elektryczne i zdziwiony Tusk„ Ironia jest fakt ,że Rosja chce budowa elektrownie jądrową w Obwodzie Kaliningrackim na potrzeby....Polski . Nam się nie opłaca, ze względów ekonomicznych i „etycznych „ budować polskich elektrowni jądrowych produkujących energię elektryczna na polskie potrzeby , ale będzie się opłacało importować energię elektryczna z elektrowni jądrowych zbudowanych parę kilometrów od naszych granic .
Niemcy dążą do strategicznej kontroli energetycznej nad Europą Środkową . Robią to w sojuszu z  Rosjanami i . O niemieckim konsekwentnym planie kontroli dostaw energii i pisałem między innymi w „Niemcy na Księżycu .Plany kontroli całej energetyki Europy
 
Żona Radosława Sikorskiego Anne Applebaum napisała artykuł pod wiele mówiącym tytułem „Koniec nuklearnego renesansu ?„ , tezy którego powinno zaniepokoić wszystkich zwolenników modernizacji Polski
Anne Applebaum „ W sposób nieunikniony ogromne koszty utylizacji odpadów spadają na barki podatników, a nie branży energetycznej. Koszty oczyszczenia terenu ze skażeń, nawet w przypadku relatywnie małego wypadku, w końcu ponosi budżet. Również koszty leczenia poniesie w ten czy inny sposób społeczeństwo. Jeśli w Japonii dojdzie do naprawdę wielkiej katastrofy, cały świat zapłaci za to cenę. Mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie. Czuję podziw dla japońskich inżynierów walczących ze skutkami trzęsienia od wielu dni. Jeśli ktoś w ogóle może zapobiec katastrofie, to na pewno Japończycy dadzą radę. Ale mam też nadzieję, że fakt, iż o mały włos nie doszło do tragedii, spowoduje, że ludzie na całym świecie zastanowią się dłużej, jaka jest prawdziwa cena energii nuklearnej, i zatrzymają ruszający pełną parą nuklearny renesans.”...(źródło )
 
Sikorski to osoba , którą być może podmieni się Tuska jeszcze przed wyborami , Sikorski to z dużym prawdopodobieństwem przyszły premier , a potem może prezydent . Poglądy jego żony, która według mnie stoi na wyższym od niego poziomie intelektualnym może mieć decydujące znaczenie dla rozwoju energetyki jądrowej . A rozwój energetyki jądrowej to dla Polski racja stanu . Jeśli nie zbudujemy własnych elektrowni jądrowych to już za dwadzieścia lat będziemy kolonią energetyczna Niemiec .
 
Marek Mojsiewicz
 
 
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale